Προς το περιεχόμενο

e-loan


babs8

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα στην παρέα!
Ενδιαφέρομαι να προχωρήσω με το e-loan της Πειραιώς.
Υπάρχει προσφορά για τις ημέρες αυτές με μηδενικά έξοδα αίτησης και επιτόκιο 11.55%.

Η ερώτησή μου είναι η εξής:
Δεδομένου ότι η αίτηση γίνεται online - ψηφιακά, γνωρίζει κάποιος που έχει ήδη κάνει τη διαδικασία αν αποστέλλεται κάποιο χαρτί στη διεύθυνση κατοικίας ή εργασίας για υπογραφή ή ενημέρωση για τη λήψη του δανείου ή αν θα πρέπει να επισκεφθώ την τράπεζα?
Θα εκτιμούσα την όποια απάντησή σας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 45
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μεχρι 07/01/24 λεει μηδενικα εξοδα αιτησης , τα 200 δηλαδη που ζηταγανε.
Λογικα δεν σου στελνουν κατι , ολα γινονται ηλεκτρονικα μεσω του λογαριασμου σου. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, juanito1 είπε

Ευχαριστώ για την απάντηση.

Αν γνωρίζει και κάποιος άλλος σχετικά με έγγραφα σε τόπο κατοικίας ή εργασίας, παρακαλώ ας με ενημερώσει.

 

Θες να το κρύψεις ;Κοίτα αν έχει επιλογή για  paperless αποστολή λογαριασμών κλπ κατά την αίτηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι τόσο να το κρύψω, απλά θα ήθελα να ξέρω αν αποστέλλονται έγγραφα και λογαριασμοί σε τόπο κατοικίας ή εργασίας ή μπορεί να γίνει paperless με e-statement.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γίνεται, και νομίζω ότι είναι και by default paperless. Αν όχι, θα βρεις σχετική ρύθμιση στη σελίδα του δανείου. Προσωπικά έχω να λάβω χαρτούρα από τράπεζα καμιά διετία

:P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

https://www.piraeusbank.gr/el/idiwtes/daneia/katanalotika-daneia/e-loan-by-winbank

ο προϊόν διατίθεται αποκλειστικά μέσω της υπηρεσίας winbank web banking και δεν απαιτείται επίσκεψη σε κατάστημα.

Αίτηση

Επιβεβαιώνετε τα στοιχεία που θα σας ζητηθούν, επισυνάπτετε τα απαραίτητα δικαιολογητικά, αποστέλλετε την αίτηση προς επεξεργασία από την Τράπεζα και λαμβάνετε στο email σας το έντυπο της αίτησης.

Αξιολόγηση αιτήματος

Η Τράπεζα μόλις λάβει το αίτημα χορήγησης δανείου προχωράει στην αξιολόγησή του και εσείς λαμβάνετε ειδοποίηση για το αποτέλεσμά της μέσω sms στο κινητό σας τηλέφωνο και με ειδοποίηση στη winbank.

Υπογραφή σύμβασης

Εφόσον το αίτημά σας γίνει αποδεκτό από την Τράπεζα, υπογράφετε τη δανειακή σύμβαση με εγκεκριμένη ηλεκτρονική υπογραφή για την οποία απαιτείται η έκδοση Εγκεκριμένου Πιστοποιητικού Ηλεκτρονικής Υπογραφής μίας Χρήσης. Το εν λόγω πιστοποιητικό σάς παρέχεται χωρίς επιβάρυνση, από συνεργαζόμενο με την Τράπεζα Εγκεκριμένο Πάροχο Υπηρεσιών Εμπιστοσύνης, κατόπιν σχετικού αιτήματός σας που υποβάλλεται κατά το χρόνο που θα σας ζητηθεί η υπογραφή της σύμβασης.

Μετά την υπογραφή της σύμβασης θα λάβετε από την Τράπεζα στο e-mail σας τα συμβατικά έντυπα με δυνατότητα πρόσβασης στα αρχεία αυτά και μέσω της winbank..


 

Επεξ/σία από dvlsakos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα πάντα γίνονται ηλεκτρονικά, τόσο κατα την αίτηση όσο και κατα τη διάρκεια.

Εφόσον έχεις επικαιροποιημενα στοιχεία, απαιτείται εκκαθαριστικό, τελευταία μισθοδοσία και από που θα πληρώνεται το δάνειο με πάγια εντολή.

Η όλη διαδικασία γίνεται σε μερικά λεπτά (πρώτο κλικ αίτησης μέχρι εκταμίευση) χωρίς καμία επίσκεψη πουθενά, εφόσον σε εγκρίνουν.

Μια μικρή προσοχή επίσης, τη στιγμή της υπογραφής, καθώς μπορεί να σου έχουν αλλάξει τους όρους (δόσεις πχ).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ εμένα όταν ξεκίνησα της πληρωμές μέσω KLARNA μου έστειλαν γράμμα σπίτι που με καλωσορίζει στην εταιρεία. οπότε δεν ξέρεις αν θα σταλθεί κάτι η όχι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξερει κανεις τι γινεται  αν σε περιπτωση που εχεις βαλει δοσεις πχ για 12 η παραπανω μηνες και εσυ μπορεις και θες να το αποπληρωσεις νωριτερα  απο το αρχικο πλανο ,τι γινεται με τους τοκους , τους γλυτωνεις η τους πληρωνεις κανονικα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάνεις αίτηση για πρόωρη αποπληρωμή και η Τράπεζα σε ενημερώνει για το υπόλοιπο της στιγμής, έχοντας ενσωματώσει το σχετικό όφελος (γλυτωνεις τους φόρους για το υπολοιπομενο κεφάλαιο).

όλα αυτά, εφόσον το δεχτούν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α δηλαδή αν έχω δόση 100 ευρώ το μήνα και θέλω να βάλω 200, η αν θέλω να βάλω ένα πιο μεγάλο ποσό πχ δώρο Χριστουγέννων δεν γίνεται;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικά ναι - απλά δεν είμαι σίγουρος εάν σου επανυπολογίζει τόκους μετά από κάθε πληρωμή.

Εάν επανυπολογίζει, τότε είσαι κομπλέ.

Εάν όχι, λογικά θα αφαιρείται απλά από την πληρωμή κεφαλαίου είτε της επόμενης είτε της τελευταίας δόσης, χωρίς να κερδίζεις κάτι από τόπους.

Σε κάθε περίπτωση, διαβάζεις όρους ΚΑΙ ρωτάς σε κατάστημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...