Προς το περιεχόμενο

Νέο Xiaomi Mi 10 Youth (Mi 10 Lite Zoom) με 5x periscope camera


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Νέο μοντέλο η Xiaomi ;Φανταστικό νέο .

Μπράβο της γιατί ανησύχησα επειδή πέρασαν 15 μέρες και δεν είχε βγάλει καινούριο μοντέλο .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 116
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

2 ώρες πριν, AtiX είπε

Και σε μια βδομάδα θα το βγάλει 50€ φθηνότερο σαν Redmi και σε κανένα μήνα 100€ πιο κάτω σαν Poco... άσε μας ρε Xiaomi...

Νόμιζα ότι το να σχολιάζεις χωρίς να έχεις δεν είναι σωστό. Ή αυτό ισχύει μόνο στα θέματα iPhone;

2 ώρες πριν, IgnoreThem είπε

ολα καλα μεχρι που διαβαζεις απο κατοχους εμπειριες απο το miui

Άψογη εμπειρία.

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Retromaniac είπε

Νόμιζα ότι το να σχολιάζεις χωρίς να έχεις δεν είναι σωστό. Ή αυτό ισχύει μόνο στα θέματα iPhone;

Είχα Xiaomi μέχρι πριν λίγο καιρό, έχει ο σύντροφός μου και είμαι ακόμα μέλος στο greece miui fun club... εξάλλου δεν έγραψα κάτι που δεν ισχύει ούτε έθιξα κάποιον...

Αλήθεια ποια η λογική πίσω από αυτό το ποστ σου???

Επεξ/σία από AtiX
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 hours ago, tsarouc said:

Και που σε χαλάει αυτό? Δηλαδή οι άλλοι έχουν εντελώς δικά τους σχέδια? 

Περα απο το αστειο του θεματος, θα σου εξηγησω ακριβως που με χαλαει.

Με χαλαει που εταιριες αντιγραφουν τη δουλεια αλλων εταιριων χωρις να επενδυουν χρηματα στο δικο τους R&D.

Επηρεαζει αυτη η συμπεριφορα τον τελικο καταναλωτη; Μα φυσικα, αν δεν επενδυσεις χρηματα στο δικο σου R&D, η υποστηριξη ενος προϊοντος ειναι ελλειπης. Ποσες φορες η Xiaomi απετυχε να δωσει ενα σωστο update σε δικες της συσκευες; 

Επιπλεον μια αλλη επιπτωση ειναι κι οι θεσεις εργασιας. Ναι, θελουμε οι εταιριες να επενδυουν στην δημιουργικοτητα και την καινοτομια γιατι ετσι προσφερουν και θεσεις εργασιας. Ο λογος που αρκετοι απο εσας προτιματε φτηνες κινεζιες ειναι επειδη δεν εχετε λεφτα.

Ομως αυτο στην ελευθερη αγορα ειναι κυκλος, και γυριζει μπουμερανγκ. Ή να στο πω πιο απλα, μια ζωη ο πολυς ο κοσμος δεν θα εχει λεφτα γιατι υποστηριζει ακριβως αυτη τη νοοτροπια.

Δεν με ενοχλει που η Xiaomi πηρε μια καλη ιδεα απο την Apple (αλλωστε αυτο ειναι και θεμιτο), με ενοχλει που το expertise της Xiaomi ειναι μονο να αντιγραφει κι οχι να εξελλισει/δημιουργει ιδεες.

Μπορει αυτη η νοοτροπια να μην ειναι αδικημα οπως π.χ. η πειρατια, ειναι ομως μια νοοτροπια που εχει παρομοιες επιπτωσεις.

Απο την αλλη ειναι ομως και μερικες κινεζικες εταιριες που μεγαλουργουν στην καινοτομια, π.χ. η DJI στα drones, η Huawei στα δικτυα.

Επεξ/σία από Hetfield
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

51 λεπτά πριν, AtiX είπε

Είχα Xiaomi μέχρι πριν λίγο καιρό, έχει ο σύντροφός μου και είμαι ακόμα μέλος στο greece miui fun club... εξάλλου δεν έγραψα κάτι που δεν ισχύει ούτε έθιξα κάποιον...

Αλήθεια ποια η λογική πίσω από αυτό το ποστ σου???

Οτι μας την λέτε που σχολιάζουμε σε apple θέματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Retromaniac είπε

Οτι μας την λέτε που σχολιάζουμε σε apple θέματα.

Οπότε σήμερα είπες να μου την "πεις", επειδή κάποτε στην "είπα"... 

Αλήθεια έγραψα κάτι που δεν ισχύει???

Ρωτάω για να μην ήμαστε off topic...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 minutes ago, Retromaniac said:

Οτι μας την λέτε που σχολιάζουμε σε apple θέματα.

Καλα κοψε και λιγο, ειναι πολυ πιθανο εμεις σαν apple users να εχουμε ασχοληθει με Android στο παρελθον.

Ποσο πιθανο ειναι ομως εσεις που αγοραζετε Xiaomi να εχετε ασχοληθει με iphone; Ο μονος λογος που αγοραζετε Xiaomi ειναι το οικονομικο σκελος.

Καλο ειναι να σχολιαζουμε θεματα στα οποια εχουμε μια σφαιρικη αποψη.

  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τι Youth και κολοκύθια ρε. Πάμε για Mi 10 Preteen, Mi 10 Newborn, Mi 10 Milf, Mi 10 Pensioner κτλ.

Επίσης Xiaomi συγκεντρώσου και βγάλε κανένα φυσιολογικό μέγεθος (5"-5.5") με δυνατό Snapdragon και χωρίς notch ή teardrop. 200 μοντέλα όλα πανω απο 6".

Επεξ/σία από whoever81
  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 λεπτά πριν, AtiX είπε

Οπότε σήμερα είπες να μου την "πεις", επειδή κάποτε στην "είπα"... 

Αλήθεια έγραψα κάτι που δεν ισχύει???

Ρωτάω για να μην ήμαστε off topic...

Δεν μου την είπες προσωπικά, ούτε κάποτε. Πριν λίγες μέρες την λέγατε σε όλους που σχολιάζαν για την apple.

9 λεπτά πριν, Hetfield είπε

Καλα κοψε και λιγο, ειναι πολυ πιθανο εμεις σαν apple users να εχουμε ασχοληθει με Android στο παρελθον.

Ποσο πιθανο ειναι ομως εσεις που αγοραζετε Xiaomi να εχετε ασχοληθει με iphone; Ο μονος λογος που αγοραζετε Xiaomi ειναι το οικονομικο σκελος.

Καλο ειναι να σχολιαζουμε θεματα στα οποια εχουμε μια σφαιρικη αποψη.

Με τις πιθανότητες λοπόν πάει; Οπότε να μην σχολιάζουν στα apple γιατί οι πιθανότητες να ξέρουμε από apple είναι λίγες ενώ εσείς να σχολιάζετε σε android γιατί οι πιθανότητες να ξέρετε είναι πολλές. Έχετε ξεφύγει τελείως :D

Καταλαβαίνετε τουλάχιστον πόσο υπεροπτική και φασιστική συμπεριφορά είναι αυτή;

Να βγάλουμε και πιστοποιητικό πρώην χρήσης apple προϊόντων να μπορούμε να σχολιάζουμε στο insomnia.  Για android δεν χρειάζεται. Ελεύθερα λόγω πιθανοτήτων...

Εντάξει γελάνε και τα τσιμέντα...

Επεξ/σία από Retromaniac
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 minutes ago, Retromaniac said:

Δεν μου την είπες προσωπικά, ούτε κάποτε. Πριν λίγες μέρες την λέγατε σε όλους που σχολιάζαν για την apple.

Με τις πιθανότητες λοπόν πάει; Οπότε να μην σχολιάζουν στα apple γιατί οι πιθανότητες να ξέρουμε από apple είναι λίγες ενώ εσείς να σχολιάζετε σε android γιατί οι πιθανότητες να ξέρετε είναι πολλές. Έχετε ξεφύγει τελείως :D

Καταλαβαίνετε τουλάχιστον πόσο υπεροπτική και φασιστική συμπεριφορά είναι αυτή;

Ααα ειμαστε και φασιστες;

Εγω προσωπικα δεν ειπα σε κανεναν να μην σχολιαζει.

Η αποψη μου ειναι οτι σχολιαζουμε θεματα για τα οποια εχουμε σφαιρικη αποψη π.χ. εγω απεφυγα να σχολιασω προϊον της Xiaomi σαν προϊον γιατι λογω της νοοτροπιας μου δεν αγοραζω Xiaomi.

Αλλα μαλλον εσεις οι wanna-be apple (aka Xiaomακηδες), σε συνδυασμο με το lockdown εχετε αρχιζει και τα χανετε.

Περαστικα σας.

  • Like 1
  • Confused 1
  • Sad 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρά συσκευή είναι. Λογικά σε κανα 3μηνο αφού θα έρθει κατά δω θα έχει λίγο κάτω απο 300 οπότε μια χαρά.

Παρότι apple fanboy, αγαπάω Xiaomi, απέχει από το να είναι άψογη (και ποιος είναι) αλλά το παλεύει.

Λίγο κλέψιμο από'δω, λίγο development από'κει με το miui, λίγο τα specs των κινητών της που είναι πλήρη... ντάξει δε μπορούμε να τα έχουμε κι όλα.

Δικαίως έχει δημιουργήσει μια τόσο μεγάλη fan base.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν κατάλαβα τι συζητάμε...

εννοείτε ότι ο καθένας μπορεί να σχολιάσει μια είδηση...

εννοείτε όμως όταν γράψει ανακρίβεια, ψέμα ή χαρακτηρίσει κόσμο να δεχτεί και την ανάλογη κριτική...

Κάποιοι ακόμα δεν εννοούν να το καταλάβουν και να ξεχωρίσουν τα troll από τους χρήστες που κάνουν απλά την κριτική σε ένα προϊόν...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...