Προς το περιεχόμενο

Ερωτηση σχετικα με το viber και τα αρχεια.


Luxx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχω βαλει το viber στον υπολογιστη και κανω sync με το viber στο κινητο. Μεταφερει κανονικα τις συνομιλιες, αλλα διπλα εχει και ενα παραθυρο media και εχει φωτογραφιες και βιντεο που αν κανω κλικ τα αποθηκευει στον υπολογιστη. Αν παω σε λιγο παλαιοτερα αρχεια, δεν δειχνει εικονιδιο και οταν παταω επανω μου βγαζει το μηνυμα " The photo ( ή βιντεο ) is no longer available on viber's servers."

Τι ακριβως θελει να πει ο ποιητης; Οτι ο,τι στελνουμε αποθηκευονται και στους servers του viber και μπορει να τα δει ο καθενας; Το sync που γινεται, λογικα μεταφερει μονο την συνομιλια, αφου καμια φωτογραφια/βιντεο δεν αποθηκευεται στον υπολογιστη. Εαν πατησω το εικονιδιο στον υπολογιστη, τοτε δειχνει να το κατεβαζει και να το αποθηκευει.

Ας με διαφωτισει καποιος!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, Luxx είπε

 

Τι ακριβως θελει να πει ο ποιητης; Οτι ο,τι στελνουμε αποθηκευονται και στους servers του viber και μπορει να τα δει ο καθενας; Το sync που γινεται, λογικα μεταφερει μονο την συνομιλια, αφου καμια φωτογραφια/βιντεο δεν αποθηκευεται στον υπολογιστη. Εαν πατησω το εικονιδιο στον υπολογιστη, τοτε δειχνει να το κατεβαζει και να το αποθηκευει.

Ας με διαφωτισει καποιος!

Ναι αποθηκευεται στους servers , οχι δεν μπορει να το δει ο καθενας.

Οταν πατας το εικονίδιο κατεβαίνει (download) απο τους servers στο pc σου. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, ManFromEarth είπε

Ναι αποθηκευεται στους servers , οχι δεν μπορει να το δει ο καθενας.

Οταν πατας το εικονίδιο κατεβαίνει (download) απο τους servers στο pc σου. 

Υπαρχει επιλογη για το διαστημα που θα αποθηκευονται τα αρχεια στους servers;

 

Και για να μην ανοιγω καινουριο θεμα. Εαν σβησω το viber απο το κινητο και καποιος μου στειλει μηνυμα και μετα απο ωρες το εγκαταστησω ξανα, το μηνυμα θα μου ερθει; Απο την στιγμη που οταν σβηνω το viber κανει και deactivate τον τηλεφωνικο αριθμο μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...