Προς το περιεχόμενο

Ντεποζιτο μηχανης


NinjACake

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα. Εχω ενα ντεποζιτο μηχανης παρατημενο χρονια. Εχει σκουρια μεσα. Σκεφτηκα να το φουλαρω κοκα κολα, να το αφησω καμια μερα να την αδειασω μετα και να το στεγνωσω με πιεστικο αερα. Τι λετε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Invader είπε

Όχι βέβαια.Να το πας για πλαστικοποίηση.Και δε θα καθαρίσει και ότι υπάρχει μέσα θα το κατεβάσει κάτω.

Για πλαστικοποιηση θα παει μετα. Απλα να φυγει η εντονη σκουρια.  Δεν αξιζει να προσπαθησω; ετσι οπως το περιεγραψα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Την κόκα κόλα να την πιεις . Μην ακούς τον κάθε Μαστρο Αλέκο από τα άσπρα χώματα με το συνεργείο.

πληροφοριακα αν θες να βγει από κάτι η σκουριά βάζεις rust remover η’ το ματσακονιζεις  και μετά το τρίβεις με σμυριδοπανο η’ ηλ. σβουρακι να γυαλίσει να φανεί καθαρό μέταλλο.

Στην περίπτωση σου οπως είπαν τα παιδιά μην κανείς τίποτα. Δωστο να στο φτιάξουν.

 

Επεξ/σία από mp123
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@mp123 η πρωτη προταση δεν χρειαζονταν. Δεν ακουω κανενα "μαστρο αλεκο", απλα μ ηρθε η ιδεα γιατι ειχα κανει κατι αντιστοιχο με κοκα κολα( οχι σε ντεποζιτο). Πες μου εναν τροπο να βαλω το χερι μου μεσα στο ντεποζιτο να τκ τριψω με σμυριδοπανο. Αυτο μονο και τιποτα αλλο😂😂😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, NinjACake είπε

@mp123 η πρωτη προταση δεν χρειαζονταν. Δεν ακουω κανενα "μαστρο αλεκο", απλα μ ηρθε η ιδεα γιατι ειχα κανει κατι αντιστοιχο με κοκα κολα( οχι σε ντεποζιτο). Πες μου εναν τροπο να βαλω το χερι μου μεσα στο ντεποζιτο να τκ τριψω με σμυριδοπανο. Αυτο μονο και τιποτα αλλο😂😂😂

Πλάκα κάνουμε.Αυτο με την κόκα κόκα στην δουλειά μου το ακούω συνέχεια.

Σοβαρα τωρα ργω θα αγόραζα καινούριο η μτχ σε ποκυ καλή κατάσταση.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, mp123 είπε

Πλάκα κάνουμε.Αυτο με την κόκα κόκα στην δουλειά μου το ακούω συνέχεια.

Σοβαρα τωρα ργω θα αγόραζα καινούριο η μτχ σε ποκυ καλή κατάσταση.

Δυστυχως δεν μπορω να βρω. Ψαχνω κανα 3μηνο χωρις επιτυχια. Οχι μτχ βρηκα ειναι σαν το δικο μου οποτε δωρο αδωρο. Για αυτο σκεφτηκα την κοκα κολα. Τωρα θα παω για πλαδτικοποιηση μολις τελιωσει το θεμα με τον ιο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια λυση ειναι μπολικο ξυδι... αλλα θα αργησει πολυ να "μπει" σε βαθος και να κανει δουλεια.. Η αλλη ειναι φωσφορικο η υδροχλωρικο οξυ η rust remover που αν δεις την ετικετα τους εχουν και απο τα 2 οξεα μεσα αν οχι και αλλα..  Ειναι και κατι Αμερικανικα που βλεπω στο youtube που εχουν καποια αλλη συνθεση που οντως κανει δουλεια χωρις οξυ αλλα δεν τα βρισκεις εδω με τιποτα..  Κρατα τα αυτα ομως για καποια αλλη φορα που θα ερθεις αντιμετωπος με τη σκουρια και με το καλο απο δευτερα δωσε το για σωστη επισκευη γιατι μονο ζημια θα παθεις αν δε γινει σωστα η κατεργασια με τα υλικα αυτα μιας και τελικα οτι μπει εκει μεσα καταληγει στον κινητηρα σου.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...