Προς το περιεχόμενο

[Πικάπ] Audio-Technica AT-LP60XBT Bluetooth 179€@public


Οράτιος

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 ώρες πριν, vstrom είπε

υπάρχει και υπαναχώρηση μάθε τα δικαιώματα του καταναλωτή ,μπορείς να το ακυρώσεις ακόμα και αν το πάρεις άλλα δεν το ανοίξεις. Τώρα μέσω τηλεφώνου. Ηλεκτρονική παραγγελιά δεν έκανες?

Αφού δεν το κατεχεις και δεν ενδιαφερεσε γιατί χαλάς τη συζήτηση?

Το Public δυστυχώς δεν επιστρέφει χρήματα αλλά τα μετατρέπει σε δώρο επιταγή για επόμενη αγορά οπότε καταλαβαίνεις ότι δεν λέει. Τεσπα δεν χάθηκε ο κόσμος. Ευχαριστώ για την απάντηση. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, peterhammill είπε

Το Public δυστυχώς δεν επιστρέφει χρήματα αλλά τα μετατρέπει σε δώρο επιταγή για επόμενη αγορά οπότε καταλαβαίνεις ότι δεν λέει. Τεσπα δεν χάθηκε ο κόσμος. Ευχαριστώ για την απάντηση. 

https://www.public.gr/cat/corporate/oroi/oroi-agoron/

Δες το 6. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 λεπτά πριν, Lazorik είπε

Ευχαριστώ πολύ. Το έκανα και βλέπουμε. 

 

Δεν έχω παραλάβει την παραγγελία. Είναι σε φάση συλλογής προϊόντος ακόμη. Απλά την προπληρωσα ο χαζός. Θα δούμε. Ευχαριστώ τα παιδιά για την βοήθεια. Θα παραγγείλω το lenco. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή στο παρελθόν δεν είχα ποτέ πικάπ αλλα γουστάρω πολύ την φάση , πέραν του πικάπ σαν μηχάνημα τι αλλο πρέπει να αγοραστεί για να ολοκληρωθεί το σύστημα?

εννοω χρειάζεται κάποια πηγή , προφανώς κάποιο ηχείο για να βγει ο ήχος?

off topic αλλά θα ήμουν ευγνώμων αν κάποιος μου απαντήσει.

πχ. LEEM Ενισχυτής κιθάρας-μπάσου & φωνής που εχει μείνει απο τα εφηβικά χρονιά, μπορεί να κάνει δουλειά?

 

 

thanks και σορρυ για την άσχετη ερώτηση 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, MontzOlee είπε

Επειδή στο παρελθόν δεν είχα ποτέ πικάπ αλλα γουστάρω πολύ την φάση , πέραν του πικάπ σαν μηχάνημα τι αλλο πρέπει να αγοραστεί για να ολοκληρωθεί το σύστημα?

εννοω χρειάζεται κάποια πηγή , προφανώς κάποιο ηχείο για να βγει ο ήχος?

off topic αλλά θα ήμουν ευγνώμων αν κάποιος μου απαντήσει.

πχ. LEEM Ενισχυτής κιθάρας-μπάσου & φωνής που εχει μείνει απο τα εφηβικά χρονιά, μπορεί να κάνει δουλειά?

thanks και σορρυ για την άσχετη ερώτηση 

Η πηγή είναι το πικάπ.

Γενικά είσαι σε λάθος δρόμο από αυτά που διαβάζω.

Εν ολίγοις θες

  1. πικαπ
  2. προενισχυτή
  3. τελικό ενισχυτή
  4. ηχεία
  5. σετ καθαρισμού (βουρτσάκι, υγρό) για τα βινύλια σου
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, nikoskon είπε

Η πηγή είναι το πικάπ.

Γενικά είσαι σε λάθος δρόμο από αυτά που διαβάζω.

Εν ολίγοις θες

  1. πικαπ
  2. προενισχυτή
  3. τελικό ενισχυτή
  4. ηχεία
  5. σετ καθαρισμού (βουρτσάκι, υγρό) για τα βινύλια σου

αν δεν σου κάνει κόπος στείλε μου σε ΠΜ ή εδώ το νούμερο 2-3-4 από σκρουτζ για να δω σε ποια κατηγορία να κοιτάζω. Ευχαριστώ για την απάντηση. 🙂

2 ώρες πριν, vstrom είπε

για αρχή θέλεις έναν ενισχυτη με προενίσχυση phono ένα ζευγάρι ηχεία το πικάπ εννοητε και δίσκους . 

ευχαριστώ για την απάντηση σου φίλε . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, MontzOlee είπε

Επειδή στο παρελθόν δεν είχα ποτέ πικάπ αλλα γουστάρω πολύ την φάση , πέραν του πικάπ σαν μηχάνημα τι αλλο πρέπει να αγοραστεί για να ολοκληρωθεί το σύστημα?

εννοω χρειάζεται κάποια πηγή , προφανώς κάποιο ηχείο για να βγει ο ήχος?

off topic αλλά θα ήμουν ευγνώμων αν κάποιος μου απαντήσει.

πχ. LEEM Ενισχυτής κιθάρας-μπάσου & φωνής που εχει μείνει απο τα εφηβικά χρονιά, μπορεί να κάνει δουλειά?

thanks και σορρυ για την άσχετη ερώτηση 

Θα σου πρότεινα να μην ασχοληθείς όχι επειδή δεν αξίζει ο αναλογικός ήχος αλλά γιατί μάλλον θα απογοητευτείς από το αποτέλεσμα αν δεν δώσεις τα χρήματα που απαιτούνται για ένα αξιοπρεπές εισαγωγικό σύστημα. Επίσης θα σου πρότεινα αν αποφασίσεις να μπεις σε αυτό το χώρο, να αγοράσεις 2-3 δίσκους και να πας σε κάποιο κατάστημα που να είναι το αντικείμενο του ο ήχος και να τους ακούσεις. Η εμπειρία που θα αποκτήσεις με τον χρόνο θα είναι ο καλύτερος σου σύμβουλος για τις μελλοντικές σου αγορές.

Αν θες πάντως δώσε μια ιδέα για το πόσο που θα ήθελες να διαθέσεις για να το δούμε καλύτερα.

Επεξ/σία από Apnea30
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα σου πρότεινα να πας σε μεταχειρισμενα ενισχυτη ηχεία πικάπ λόγο χαμηλότερου κόστους, μόλις εξοικειωθείς και καταλάβεις και  μάθεις πως λειτουργεί όλο αυτό θα  προχωρήσεις σε αγορά καινούργιων η βελτίωση των παλαιών. Υπάρχουν μηχανήματα ποιοτικότατα σε πολύ καλή τιμή και με μια μικρή βελτίωση μπορούν να ξεπεράσουν κατά πολύ τα σημερινά .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
21 ώρες πριν, peterhammill είπε

Ευχαριστώ πολύ. Το έκανα και βλέπουμε.

Δεν έχω παραλάβει την παραγγελία. Είναι σε φάση συλλογής προϊόντος ακόμη. Απλά την προπληρωσα ο χαζός. Θα δούμε. Ευχαριστώ τα παιδιά για την βοήθεια. Θα παραγγείλω το lenco.

Δεν έχει "βλέπουμε". Θα τα πάρεις τα λεφτά σου πίσω σίγουρα με το δικαίωμα υπαναχώρησης που σου ανέφερε ο @Lazorik. Είναι βασικό καταναλωτικό σου δικαίωμα, μην κάνεις πίσω. Έχουν υποχρέωση να σου επιστρέψουν τα λεφτά με την ίδια μέθοδο που τους πλήρωσες. ;)

Επεξ/σία από DownUNDERground
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, DownUNDERground είπε

Δεν έχει "βλέπουμε". Θα τα πάρεις τα λεφτά σου πίσω σίγουρα με το δικαίωμα υπαναχώρησης που σου ανέφερε ο @Lazorik. Είναι βασικό καταναλωτικό σου δικαίωμα, μην κάνεις πίσω. Έχουν υποχρέωση να σου επιστρέψουν τα λεφτά με την ίδια μέθοδο που τους πλήρωσες. ;)

OK. Θα το κυνηγήσω. Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, MontzOlee είπε

Επειδή στο παρελθόν δεν είχα ποτέ πικάπ αλλα γουστάρω πολύ την φάση , πέραν του πικάπ σαν μηχάνημα τι αλλο πρέπει να αγοραστεί για να ολοκληρωθεί το σύστημα?

εννοω χρειάζεται κάποια πηγή , προφανώς κάποιο ηχείο για να βγει ο ήχος?

off topic αλλά θα ήμουν ευγνώμων αν κάποιος μου απαντήσει.

πχ. LEEM Ενισχυτής κιθάρας-μπάσου & φωνής που εχει μείνει απο τα εφηβικά χρονιά, μπορεί να κάνει δουλειά?

thanks και σορρυ για την άσχετη ερώτηση 

Για αρχή θες ένα χιλιάρικο στην τσέπη για ενισχυτή με προενίσχυση phono (καλή τύχη), ένα καλό πικάπ και ένα ζευγάρι καλά ηχεία.

Και μην ξεχνάς ένα καινούργιος δίσκος βινυλίου κοστίζει λίγο πάνω από 20€.

Το Hi-Fi ήταν από πάντα και παραμένει ένα πανάκριβο «σπορ».

 

Και λίγη πλάκα με τον άλλο που λέει ότι μαλώνετε για ένα πικάπ και σε λίγο θα μαλώνετε για κανένα floppy drive.

 

 

Capture.JPG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...