Προς το περιεχόμενο

BCLA Δικηγορική Εταιρεία - Συνταξεις & αναδρομικα


vounisios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα φιλοι μου. Ειμαι συνταξιουχος του δημοσιου και ηθελα να ρωτησω,να παρω γνωμες τελος παντων,για την πιο πανω εταιρεια. Γνωριζετε σχετικα με τους διαφορους νομους τα προηγουμενα χρονια που μας κανανε περικοπες. Ειχε ειπωθει οτι θα μας δοθουν ή καποιο μερος αυτων, αλλα, δεν ακουγεται τιποτα τωρα, τα πηρε σβαρνα ολα ο κορονοιος.  Αυτη λοιπον η εταιρεια ειδικευεται σ αυτο το αντικειμανο, δηλαδη κανει αγωγες και υποστηριζει οτι τα κερδιζουν οι συνταξιουχου...Εχω μιλησει μαζι τους, & ειμαι σε διλημα, να κανω αγωγη ή οχι ? Ξερετε κατι ? .Αν εχει καποιος φιλος εδω μεσα καποια εμπειρια, ας μας ενημερωσει.Σας ευχαριστω πολυ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

φιλος κομπλε ολα εκανε και η μητερα μουα αγωγη απλα απο οτι θυμαμαι πληρωσε μπροστα 75ε ,δικηγορικο γραφειο ειναι...μολις πληρωθουμε θα κρατησει ενα μικρο ποσοσοστο....κανε την αγωγη να εισαι κατοχυρωμενος γνωμη μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ευχαριστω πολυ. Ειμαι σχεδον ετοιμος & θα πρεπει να τους τα παραδωσει μεχρι Παρασκευη. Αυτη την αποψη ειχα & εγω.Πληρωνεις στην αρχη τα δικηγορικα για την αγωγη & μετα, εφ οσον κερδισουμε κρατανε & αυτοι ενα 6%....δεν βαριεσαι...αρκει να ειναι θετικο το αποτελεσμα. Σε ευχαριστω πολυ φιλε. καλο σου βραδυ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν ανοίγω νέο θέμα μιας και ήθελα να ρωτήσω και εγώ για αυτή την εταιρεία. Από περιέργεια, προχώρησες μαζί τους τελικά; Και αν ναι, τι εντύπωση έχεις για αυτή την εταιρεία σήμερα;

Εγώ για δική μου υπόθεση, άσχετη με συνταξιοδοτικά, τους έχω αναθέσει την υπόθεση μου μαζί με τα λεφτά μου αλλά εδώ και ένα χρόνο είναι άφαντοι. Τηλέφωνα δεν σηκώνουν ΠΟΤΕ και αυτοί ένα χρόνο τώρα με καλούσαν μόνο όταν ήταν να ζητήσουν κι άλλα λεφτα με διάφορες προφάσεις πάντα και τάχα επειδή κάτι προχωρούσε στην υπόθεσή μου. 3.800 ευρώ μετά και εμφανίστηκαν για να ζητήσουν άλλα 1.000 τώρα. Αυτή τη φορά δεν θα δώσω τίποτα και ήδη ψάχνω αφενός άλλο δικηγόρο, αφετέρου τρόπο να πάρω πίσω όσα τους έχω δώσει. Διαβάζοντας κριτηκές στην google για αυτούς, όλοι που έχουν αφήσει 1 αστέρι γράφουν τα ίδια ακριβώς, ότι δεν το σηκώνουν ποτέ και ότι αφού παρουν τα λεφτά εξαφανίζονται. 

Θα με ενδιέφερε πραγματικά να ακούσω την δική σου εμπειρία και άλλων φυσικά.

Επεξ/σία από Tiramolas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ρώτα εκεί bcla έναν αριθμό δικής ή απόφαση δικής  για αναδρομικά..ομαδικές πρόσφυγες υποτιθεται κανουν

Έδωσες 4κ(απλά για σύνταξη προσφύγων?) κ παίρνεις τηλ?πήγαινε από κει..πες τι κάνατε δώστε αριθμούς πρωτοκολων/αριθμό δικης.

https://www.ethnos.gr/oikonomia/118141_anadromika-oi-megaloi-hamenoi-syntaxioyhoi-60-menei-ektos-rythmisis

https://ssdeimegalopolis.blogspot.com/2020/?m=1

Υγ έχουν πάρει αρκετοί αναδρομικά κ πιο μπροστά οι ένστολοι... Στην ουσία πλέον διεκδικείς δωρα ?

Επεξ/σία από kage
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχιτ, η δική μου υπόθεση είναι άσχετη από συνταξιοδοτικά. Αφορά εντελώς διαφορετικό πράγμα. Αλλά θα ήθελα να δω αν κάποιος έχει βγάλει άκρη με αυτή την εταιρεία ή απλά ζητάνε λεφτά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα.φιλε μου ειχα & εγω ενδοιασμους γι αυτην την εταιρεια. Εβαλα το θεμα εδω & μου απαντησε ο φιλος πιο πανω,μετα απο μενα,& μου ειπε να προχωρησω & να τους αναθεσω την υποθεση των αναδρομικων(ειναι ο δευτερος στην αναρτηση,δες το),,,και με επεισε.Πηγα κατεθεσα τα χαρτια με υπογραφες κλπ....στη Λεωφ.Συγγρου ειναι τα γραφεια τους...πηρα βεβαια & αποδειξεις εισπραξης...Στο τελος ρωτησα ποτε θα εχουμε νεα για την υποθεση ? σε κανα 2-3 χρονια μου ειπανε....αυτα...μετα εφυγα.Τωρα τι θα γινει δεν ξερω.Πληρωσα βεβαια αρχικα για τα δικαστικα τους κλπ & θα κρατησουν ενα 5% οταν ερθουν τα <<καλα>>νεα [αν ερθουν βεβαια...].....Αυτα τα ολιγα απο μενα......Ιδωμεν....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

Καλησπέρα σας, τι καταφέρατε τελικα;

έψαχνα καιρό να κάνω μελέτη της σύνταξης και μου σύστησε την εταιρία μια φίλη που είχε μείνει ευχαριστημένη.  Έκαναν εξαιρετική δουλειά και με συμβούλεψαν για όλα, κάτι που δεν περίμενα να ασχοληθούν τόσο πολύ, κυρίως γιατί έχουμε ακούσει πολλά για δικηγόρους. Μπορώ να πω πως με πρόσεξαν πολύ και σίγουρα δεν με είδαν σαν ένα γεμάτο πορτο΄φολι.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 7 μήνες μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εχω συνεργαστει μαζι τους εδω & δυο[2] χρονια, δηλ.απο το 2020....Περιμενω να γινουν εκτελεστες οι αποφασεις των Δικαστηριων...αυτο μου λενε οσες φορες επικοινωνω μαζι τους...τι αλλο μπορω να κανω ?   Εχω πληρωσει,εννοειται, & εγω & η γυναικα μου για Δωρα & αναδρομικα  απο το δημοσιο. ειμαστε Συνταξιουχοι πανω απο 12 χρονια. Αναμενουμε.[ προηγουμενη αναρτηση μου, 5 Αυγουστου 2020].

Επεξ/σία από vounisios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
Στις 13/6/2022 στις 1:56 ΜΜ, vounisios είπε

Εχω συνεργαστει μαζι τους εδω & δυο[2] χρονια, δηλ.απο το 2020....Περιμενω να γινουν εκτελεστες οι αποφασεις των Δικαστηριων...αυτο μου λενε οσες φορες επικοινωνω μαζι τους...τι αλλο μπορω να κανω ?   Εχω πληρωσει,εννοειται, & εγω & η γυναικα μου για Δωρα & αναδρομικα  απο το δημοσιο. ειμαστε Συνταξιουχοι πανω απο 12 χρονια. Αναμενουμε.[ προηγουμενη αναρτηση μου, 5 Αυγουστου 2020].

Καλησπέρα, 

ενημερωθήκατε για την απόφαση που δημοσίευσε το ΣτΕ; Καλύτερα να ρίξετε μια ματιά και μετά να αναρωτηθείτε αν καθυστερεί μια εταιρεία ή το ίδιο το σύστημα.
Αυτό το αναφέρω γιατί όλες οι δικαστικές αποφάσεις τρέναραν τότε και ναι είχε να κάνει με τον κοβιντ (θυμηθείτε ότι υπολειτουργούσαν όλα και η αναβολή πήγαινε σύννεφο.

Όπως και να έχει, μου κάνει εντύπωση, γιατί αν και δεν έχω πάρει μέρος εγώ σχετικά με την εταιρεία αλλά συγγενικό μου πρόσωπο (που εξυπηρετήθηκε άψογα, σε σχέση με ότι διαβάζω), οι περισσότεροι γκρινιάζουν πως έκαναν αγωγή πριν χρόνια και πως δεν τους πήραν τηλέφωνο ή επικοινώνησαν σαν εταιρεία.
Αν και τα περισσότερα που διάβασα και εδώ και αλλού είναι αρνητικά, οι περισσότεροι δεν ασχολήθηκαν ποτέ με την υπόθεση τους και απλά περίμεναν έναν τηλέφωνο...για κάτι που μπορεί να αφορά υπόθεση δημοσίου..αναδρομικά, αγωγές, όχι αγωγές,κάτι που θυμήθηκα.

Προσωπικά (οι συγγενείς αλλά και αυτό που είδα η ίδια από κοντά), είδαμε ανθρώπους να ασχολούνται και να ενημερώνουν είτε με mail, είτε με τηλέφωνο. Και αν ποτέ ζοριστήκαμε, επικοινωνήσαμε μαζί τους στα social όπου εξυπηρετηθήκαμε. Αυτό τουλάχιστον δείχνει ενδιαφέρον όταν πληρώνεις και δεν περιμένεις να ασχολούνται μόνο μαζί σου.

ΦΙλικά

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...