Προς το περιεχόμενο

Είδος ‘’σκεπής’’ για βεράντα


Vaggelisioan

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σε ολη τη παρέα. Ήθελα την γνώμη σας σε κάτι. Στο σπιτι μου στην ταράτσα έχω βεράντα στην οποία έχω τραπέζι και καρέκλες.Επισης υπάρχει πέργκολα η οποία όμως είναι ανοιχτή εντελώς από πάνω και από το πλάι με αποτέλεσμα να μην μπορώ να κάτσω πριν πέσει ο ήλιος.   Τώρα που φτιάχνει ο καιρός θα ήθελα με κάποιο υλικό να σκεπαστεί ώστε να υπάρχει σκιά για να μπορώ να κάτσω άνετα χωρίς να με χτυπάει ο ήλιος κατακέφαλα 😛

Τι θα μ προτείνατε να βάλω; Έχω κοιτάξει για τέντα αλλά βγαίνει πολύ ακριβή διότι θα χρειαστεί περίπου 20-25τμ για να φτάσει. Θα ήθελα ένα υλικό σχετικά οικονομικό που θα με ικανοποιήσει. Έχετε να προτείνετε κάτι; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου αρχικά θα κοιτάξεις αν έχει κάποια κλίση η πέργκολα. Είναι βασικό γιατί χωρίς την κατάλληλη κλίση αποκλείονται από την αρχή κάποιες λύσεις όπως π.χ κεραμίδι. Δες  λοιπόν αν έχεις ικανοποιητική κλίση και από εκεί και μετά λύσεις υπάρχουν..... Κεραμίδι (η πιο στιβαρή κατασκευή αλλά και η πιο ακριβή), κεραμίδι τύπου πάνελ (τύπου σάντουιτς με μόνωση στη μέση, καλή επιλογή και πιο φθηνή), πολυκαρμπονικό (το πιο φθηνό από όλα αλλά σαν κατασκευή έχει ημερομηνία λήξης. Στα 10-15 χρόνια ίσως να έχεις θέμα γιατί επηρεάζεται από τις καιρικές συνθήκες περισσότερα από όλα τα άλλα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 6/5/2020 στις 11:52 ΠΜ, thant είπε

Κάτι τέτοιο;

spacer.png

Και κάτι πιο οικονομικό...😛

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

spacer.png

Για το spoiler ασχολισαστο,κλαμα 🤣🤣🤣

Για το αλλο, μπορεις να μου στειλεις που μπορω να το βρω? Αν και δεν βολευει πολυ αυτο γιατι υπαρχει περγκολα απο πανω

Επεξ/σία από Vaggelisioan
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Vaggelisioan είπε

Για το spoiler ασχολισαστο,κλαμα 🤣🤣🤣

Για το αλλο, μπορεις να μου στειλεις που μπορω να το βρω? Αν και δεν βολευει πολυ αυτο γιατι υπαρχει περγκολα απο πανω

Υπάρχουν κάποια στο σκρουτζ...

https://www.skroutz.gr/c/1436/kioskia-tentes.html?order_by=pricevat&order_dir=asc

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...