Προς το περιεχόμενο

Αξίζει το alcatel 1s dual


kp1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα παιδιά παίζει να αγοράσω το alcatel 1s dual στα 45€ καινούριο τι λέτε; Ευχαριστω

Επεξ/σία από kp1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Στα 45€ δεν θα βρεις κάποιο ανταγωνισμό, αλλά και να πας και πιο πάνω πχ στα 100€ που είναι το redmi 8a (ένας από τους πιο οικονομικούς επεξεργαστές της Xiaomi με σχετικά καλή απόδοση), ξεπερνάει το 1s για πολύ λίγο. Μπορείς να δεις το συγκριτικό εδώ (το 8a έχει τον SD 439 και το 1s έχει το SC9863A). Για μένα είναι οκ όσον αφορά την απόδοση του συστήματος, βέβαια τα υπόλοιπα όπως οθόνη, κάμερα κτλ μην περιμένεις και πολλά πέρα από τα βασικά... Είτε πάρεις με τα 3gb είτε με τα 4gb φαίνονται και τα 2 πολύ καλές επιλογές. Απλά ένας είπε πως με τα 3gb έχεις quad 1.6GHz A55 w/ quad 1.2GHz A55 ενώ με το 4gb έχεις καθαρό 1.6GHz αλλά δεν μπόρεσα να βρω  πουθενά αν αυτό ισχύει. Πάντως αυτός που το είπε το είχε στην κατοχή του... Πάντως με τα 3gb φαίνεται να ρολάρει καλά το κινητό. Που το βρήκες 45€? Αν το βρήκες σε κατάστημα με ενδιαφέρει και εμένα για αυτό...

Επεξ/σία από GeorgeR1_700
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, G.makrihairis είπε

Εκτός και αν μιλάς για το 1s (2020) με Helio P22 και 4000 mah μπαταρία και μόνο 3/32 που για 45€ φαίνεται μια χαρά.

Με mediatek? Για μένα ούτε καν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, GeorgeR1_700 είπε

Στα 45€ δεν θα βρεις κάποιο ανταγωνισμό, αλλά και να πας και πιο πάνω πχ στα 100€ που είναι το redmi 8a (ένας από τους πιο οικονομικούς επεξεργαστές της Xiaomi με σχετικά καλή απόδοση), ξεπερνάει το 1s για πολύ λίγο. Μπορείς να δεις το συγκριτικό εδώ (το 8a έχει τον SD 439 και το 1s έχει το SC9863A). Για μένα είναι οκ όσον αφορά την απόδοση του συστήματος, βέβαια τα υπόλοιπα όπως οθόνη, κάμερα κτλ μην περιμένεις και πολλά πέρα από τα βασικά... Είτε πάρεις με τα 3gb είτε με τα 4gb φαίνονται και τα 2 πολύ καλές επιλογές. Απλά ένας είπε πως με τα 3gb έχεις quad 1.6GHz A55 w/ quad 1.2GHz A55 ενώ με το 4gb έχεις καθαρό 1.6GHz αλλά δεν μπόρεσα να βρω  πουθενά αν αυτό ισχύει. Πάντως αυτός που το είπε το είχε στην κατοχή του... Πάντως με τα 3gb φαίνεται να ρολάρει καλά το κινητό. Που το βρήκες 45€? Αν το βρήκες σε κατάστημα με ενδιαφέρει και εμένα για αυτό...

Καλησπέρα το πουλαγε εδώ μέσα παιδί στα 60 σφραγισμενο είχαμε πει για 45 αλλά τελικά βρήκε και το έδωσε 60 δεν έδινα τόσα για αυτό.. Βασικά εγώ θέλω ένα κινητό για δύο μήνες μέχρι να βρω ένα καλό mi9  lite.. Για vernee T Pro στα 30 αξίζει λες; ευχαριστώ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κινητό που λες έχει mediatek επεξεργαστή που γενικά δεν αξίζει για πολλούς λόγους (γρήγορη πτώση μπαταρίας, κωλύματα στο λειτουργικό, ίσως θέματα wifi κτλ) Αν μπορείς να αντέξεις 2 μήνες με αυτά τα θέματα χτύπα το. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, GeorgeR1_700 είπε

Το κινητό που λες έχει mediatek επεξεργαστή που γενικά δεν αξίζει για πολλούς λόγους (γρήγορη πτώση μπαταρίας, κωλύματα στο λειτουργικό, ίσως θέματα wifi κτλ) Αν μπορείς να αντέξεις 2 μήνες με αυτά τα θέματα χτύπα το. 

Ευχαριστώ φίλε μου για την άμεση απάντηση σου. Εσύ τι θα έκανες; Και γιατί δεν βρίσκω πουθενά το mi9 lite 200€; πουθενά φίλε.. Το θεωρώ το ποιο ολοκληρωμένο κινητό σε αυτά τα χρήματα τι λες; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Και έχεις απόλυτο δίκιο για το mi9 lite, έχει γίνει χαμός με πολλά κινητά το τελευταίο διάστημα και δεν μπορώ να καταλάβω τον λόγο (οι αλλαγές έγιναν πριν τον κορονοϊό). Δεν ξέρω αν και πότε θα ξαναπέσουν οι τιμές αλλά αν ψάχνεις κάτι γύρω στα 200€ μπορείς να πας και στο redmi note 8 pro που είναι επίσης πολύ τίμιο (απλά δεν ξέρω για την κάμερα με gcam, και γενικά είναι δύσκολο να περαστεί - γενικά η gcam του δεν ήταν καλή αλλά ίσως την βελτίωσαν). 

Στην θέση σου θα έψαχνα κάποιον φίλο που τυχαίνει να έχει κάποιο παρατημένο κινητό, αν δεν έχεις μπορείς να πας και σε αυτό που μου είπες, που με βάση τις κριτικές στο skroutz δεν φαίνεται και τόσο κακό, αλλά ποτέ δεν παίρνω ως βοήθημα τις κριτικές στο skroutz, μόνο στην έσχατη περίπτωση για τον λόγο του ότι άλλη χρήση κάνει ο καθένας στο κινητό του αλλά και αλλιώς μπορεί να το κρίνει ο καθένας...

Επεξ/σία από GeorgeR1_700
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, GeorgeR1_700 είπε

Και έχεις απόλυτο δίκιο για το mi9 lite, έχει γίνει χαμός με πολλά κινητά το τελευταίο διάστημα και δεν μπορώ να καταλάβω τον λόγο (οι αλλαγές έγιναν πριν τον κορονοϊό). Δεν ξέρω αν και πότε θα ξαναπέσουν οι τιμές αλλά αν ψάχνεις κάτι γύρω στα 200€ μπορείς να πας και στο redmi note 8 pro που είναι επίσης πολύ τίμιο (απλά δεν ξέρω για την κάμερα με gcam, και γενικά είναι δύσκολο να περαστεί - γενικά η gcam του δεν ήταν καλή αλλά ίσως την βελτίωσαν). 

Στην θέση σου θα έψαχνα κάποιον φίλο που τυχαίνει να έχει κάποιο παρατημένο κινητό, αν δεν έχεις μπορείς να πας και σε αυτό που μου είπες, που με βάση τις κριτικές στο skroutz δεν φαίνεται και τόσο κακό, αλλά ποτέ δεν παίρνω ως βοήθημα τις κριτικές στο skroutz, μόνο στην έσχατη περίπτωση για τον λόγο του ότι άλλη χρήση κάνει ο καθένας στο κινητό του αλλά και αλλιώς μπορεί να το κρίνει ο καθένας...

Μάλλον θα μείνω με το κινητό με τα κουμπιά αποτοξίνωση χα χα  Φίλε το Red mi note 8 Pro δεν έχει amoled δεν έχει υπέρυθρες για τηλ και Air condition πολύ χρήσιμα και επίσης καλύτερη κάμερα το mi9 lite από note 8 Pro. Έχεις κάτι άλλο να προτείνει σε αυτά τα χρήματα; ευχαριστώ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν ήξερα ότι σε ενδιέφερε το nfc, φαντάζομαι πως θες να έχει οπωσδήποτε amoled και καλή κάμερα.... Αναγκαστικά θα πρέπει να δώσεις ένα 50άρι παραπάνω για να πας στο mi 9 lite... Αυτά όσον αφορά την Xiaomi όμως. Από τις άλλες εταιρίες δεν ασχολούμαι για να ξέρω το τι παίζει στην αγορά, καλύτερα άνοιξε νέο θέμα συμπληρώνοντας αυτό το ερωτηματολόγιο.

Επεξ/σία από GeorgeR1_700
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...