Προς το περιεχόμενο

macbook pro 2017 vs 2019


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα σε όλους κ με συγχωρειτε για τον προβοκατορικο τίτλο...

Θέλω  να μάθω τη γνωμη σας, μου πουλάει γνωστός κ εμπιστος πωλήτης ένα υπολογιστη του 2017 me touchbar , 512gb , 8ram στην ίδια τιμή  (1500ε )που θα επαιρνα τωρα macbook pro 2019 πάλι με touchbar αλλά με κατώτερα (?) τεχνικά χαρακτηριστικά καινούργιο.

τι θα πέρνατε εσείς κ για ποίο λόγο? παραθετω τις φωτό των μοντέλων 

Screenshot 2020-05-14 at 6.16.42 PM.png

Screenshot 2020-05-14 at 6.14.11 PM.png

Screenshot 2020-05-14 at 6.24.13 PM.png

Επεξ/σία από thomasko7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για εμένα δε Παίζει τόσο σημαντικό ρόλο όσο τα υπόλοιπα. η διαφορά στον επεξεργαστή είναι σημαντική ποιος υπερτερεί;

Επίσης κατά τη γνώμη σας τα χρήματα το μοντέλο του 17 τα αξίζει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από θέμα επεξεργαστή είναι πολύ καλύτερος του 2019 καθώς είναι 4-πύρινο αντί για 2-πύρινο. Αν σου φτάνουν τα 128 και έχεις λύση για τον χώρο σίγουρα ο καινούριος καλύτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό ήθελα πιο πολύ να ξέρω πέρα του χώρου.... μνήμες κτλπ κατά τα αλλά είναι ίδια; Κ εγώ προς το καινούργιο κλείνω απλά το μεταχειρισμένο μου κάνει κ δόσεις ο φίλος!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, thomasko7 είπε

Αυτό ήθελα πιο πολύ να ξέρω πέρα του χώρου.... μνήμες κτλπ κατά τα αλλά είναι ίδια; Κ εγώ προς το καινούργιο κλείνω απλά το μεταχειρισμένο μου κάνει κ δόσεις ο φίλος!!

Καλύτερα είναι, πιο γρήγορες οι μνήμες. Για τις δόσεις είναι κάτι που ξέρεις εσύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίτα εγώ είχα και τα 2 και είδα μια μικρή διαφορά στην ταχύτητα με το 2019. Το 2017 φοράει 2πυρηνο επεξεργαστή ενώ το 2019 τετραπύρηνο. Επίσης να έχεις υπ όψην σου και την μπαταρία γιατί το 2017 μετά απο 1 χρόνο μου έκλεινε στο 50%. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχάς αυτό που δείχνεις στην φωτογραφία εκτός του αρχικού ποστ είναι 2016, όχι 2017. 

Το μόνο χειρότερο στο καινούριο είναι προφανώς η χωριτικότητα. Αν αυτό δεν είναι πρόβλημα για εσένα δεν έχεις κανένα λόγο να πάρεις το παλιό. Καινούριο μηχάνημα αχρησιμοποίητο με εγγύηση και καλύτερα όλα τα υπόλοιπα. Αλλά για μένα τα 128GB θα ήταν ξεκάθαρο No-go. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...