Προς το περιεχόμενο

Μεταβίβαση αυτοκινήτου


nikostsokos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα στην ομάδα λοιπόν θέλω να κάνω μια μεταβίβαση αυτοκινήτου εγώ βρίσκομαι Αθήνα και το αυτοκίνητο Αθήνα αλλά τα χαρτιά θα είναι στο όνομα των γονιών μου και λόγο κορονοιου δεν γίνεται να μετακινηθούν εδώ

Εγώ βλέπω μέσα λένε πως θέλει το δίπλωμα του πατέρα μου πρωτότυπο και σε φωτοτυπία γίνεται με σκαναρισμα στο φαξ και κάτι να γίνει η μεταβίβαση ή όχι; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τις καταλληλες εξουσιοδοτησεις απο ΚΕΠ, γινεται κανονικα να το μεταβιβασεις σε οποιον θελεις απ τους γονεις σου. Διπλωμα δεν χρειαζεται και νομιζω δεν ειναι απαραιτητο ουτως η αλλως για να αγορασεις αμαξι. Ο λογιστης των γονιων σου θα σας καθοδηγησει 100%, να σας πει και σε ποιον συμφερει να δηλωθει το αμαξι και το ποσο που πρεπει να δηλωθει για την αγορα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αυτό με το δίπλωμα το λέω γιατί διάβασα σε πολλά σαιτ τις προϋποθέσεις μεταβίβασης και λέει θέλει άδεια κυκλοφορίας οχήματος και πρωτότυπη και φωτοτυπία!!! Σίγουρα δεν θέλει δίπλωμα; γιατί θα πάω την Τρίτη για μεταβίβαση και είναι ευκαιρία δεν θέλω να χαθεί 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
56 λεπτά πριν, nikostsokos είπε

Ναι αυτό με το δίπλωμα το λέω γιατί διάβασα σε πολλά σαιτ τις προϋποθέσεις μεταβίβασης και λέει θέλει άδεια κυκλοφορίας οχήματος και πρωτότυπη και φωτοτυπία!!! Σίγουρα δεν θέλει δίπλωμα; γιατί θα πάω την Τρίτη για μεταβίβαση και είναι ευκαιρία δεν θέλω να χαθεί 

Εγώ που πούλησα το δικό μου την προηγούμενη εβδομάδα δεν ζήτησαν δίπλωμα μόνο άδεια κυκλοφορίας και χαρτί που το τυπώνεις από το net βεβαίωση πληρωμής τελών κυκλοφορίας

https://www1.gsis.gr/sgsisapps5/CarConfirmNoDebt

Επεξ/σία από tsofras
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν χρειαζεσαι διπλωμα για να εχεις δικο σου αυτοκινητο, οπως και δεν χρειαζεται να εισαι πιλοτος για να εχεις δικο σου αεροπλανο.

Η αδεια κυκλοφοριας που αναφερεις δεν ξερω γιατι αγχωνει εσενα, εφοσον εισαι ο αγοραστης, εκτος κι αν δεν ξερεις τι ειναι και την μπερδευεις με το διπλωμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...