Προς το περιεχόμενο

Επιλογή πανεπιστημίου και μεταπτυχιακου


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γενικά καλό είναι να κάνετε μεταπτυχιακά σε Πανεπιστήμια του Εξωτερικού, τα οποία αναγνωρίζονται από το ΔΟΑΤΑΠ. Μη παίζετε με τη φωτία. Δεν θα σας κάνει καλό.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 25/8/2021 στις 10:47 ΠΜ, proofthemind είπε

Καλημέρα στην ομάδα κοιτώντας για το Μαρκόνι είδα ότι δεν αναγνωρίζεται από το δοαταπ

 :/

http://www.unimarconi.gr/riconoscimenti

Επεξ/σία από winterflow
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναγνωριζόταν , μέχρι και το 2014 και μετά δεν το ξανά αναγνώρισαν , εάν θες κάνε το αλλά εγώ που το έχω ψάξει είδα ότι δεν το αναγνωρίζουν , απλά σκέψου ότι θα χάσεις 1.5 χρόνο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 χρόνια αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχοντας δει πρόσφατα και αυτό το site, έχω απορία κατά πόσο αναγνωρίζονται όλα αυτά τα πτυχία από ιδιωτικά, τόσο σε εσωτερικό όσο και εξωτερικό, είτε αφορά δημόσιο, είτε ιδιωτικό τομέα. Μία γενικότερη προσέγγιση ουσιαστικά.

Μετά, είχα δει και αυτό το μεταπτυχιακό, αλλά δεδομένου ότι αυτές οι αναφορές περί αναγνώρισης από κάποιο πανεπιστήμιο αλλοδαπής δεν μου είναι προσωπικά ξεκάθαρες, αν και κατά πόσο αυτό που απονέμεται είναι πτυχίο του ξένου ιδρύματος ή του ΙΕΚ (ή ό,τι άλλο είναι εντός Ελλάδας) που απλώς έχει κάποια αναφορά περί του ξένου πανεπιστημίου.

Επεξ/σία από gousias
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 21/5/2020 στις 2:39 ΠΜ, Napier είπε

επιπροσθετα υστερα απο την αποφαση του εαπ να κανει εξ'αποστασεως εξετασεις εχει πολλες πιθανοτητες να αναγνωριστει και απο δοαταπ

Για να μη δημιουργούνται παρανοήσεις. Καμία σχολή του ΕΑΠ που έχει Ε.Δ (δηλαδή εκτός ΕΛΠ/ΕΠΟ) δεν είναι αποκλειστικά online. Για την αντίστοιχη σχολή με αυτό που σπουδάζεις (ΔΕΟ), το πρόγραμμα είναι κυρίως διαζώσης, η ΠΛΗ έχει ενα 70/30. Αν σε ενδιαφέρει εγγραφή στο ΟΕΕ είναι μάλλον δύσκολο να το πετύχεις με σπουδές αποκλειστικά εξ αποστάσεως. Για ρώτα πρώτα αν εχουν γράψει αποφοίτους του Open UK

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...