Προς το περιεχόμενο

Last of Us Part II με νέο συλλεκτικό bundle του PS4 Pro


insomnia.gr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Members

Ενώ όλοι μετράμε αντίστροφα για να ακολουθήσουμε την Ellie στο ταξίδι της, τον επόμενο μήνα, ανακοινώνουμε με μεγάλο ενθουσιασμό το συλλεκτικό The Last of Us Part II PlayStation 4 Pro Bundle, που θα κυκλοφορήσει την ίδια μέρα με το παιχνίδι στις 19 Ιουνίου, 2020.

Αυτή η συλλεκτική έκδοση θα περιέχει μια συλλεκτική PS4 Pro κονσόλα, εμπνευσμένη από το παιχνίδι με ματ φινίρισμα, χαραγμένη με το σχέδιο του τατουάζ της Ellie, ένα συλλεκτικό, ασύρματο χειριστήριο DualShock 4, τον τίτλο The Last of Us Part II, καθώς και έναν κωδικό για την εξαργύρωση ψηφιακού περιεχομένου*, όπως το The Last of Us Part II PS4 dynamic theme, avatars, και άλλα.

PS4P_G_LE_TLOU2_OVRSLV_US_RENDER_FR_93361.jpg.1c34216c4f46652066589f5ed7225e03.jpg

GOLDHEADSET_RENDER_TLOU2LE_86829.jpg.c43f05321b3b92fb21191a22b31a9f02.jpgPS4PROLE_RENDER_73591.jpg.2fc10066d8f83521bd41a55414f10eca.jpg

Επίσης, το συλλεκτικό, ασύρματο χειριστήριο DualShock 4 θα είναι διαθέσιμο και μεμονωμένα.  Το μοναδικό αυτό χειριστήριο θα έχει Steel Black ματ φινίρισμα, λευκές λεπτομέρειες και τα σχήματα του PlayStation, ενώ έχει χαραγμένο το χαρακτηριστικό τατουάζ της Ellie στην κάτω δεξιά πλευρά και το λογότυπο “The Last of Us Part II” στην επιφάνεια αφής του (touchpad).

Ο John Sweeney, καλλιτεχνικός διευθυντής της Naughty Dog, μοιράστηκε μερικά στοιχεία για την πηγή έμπνευσης του σχεδίου:

«Όταν αποκαλύψαμε για πρώτη φορά το The Last of Us Part II, δεν είχαμε ιδέα πόσο γρήγορα οι θαυμαστές θα «αγκαλιάσουν» το τατουάζ της Ellie. Μέσα σε μια μέρα, αρχίσαμε να βλέπουμε στα μέσα κοινωνικής δικτύωσης ολοένα και περισσότερους θαυμαστές του παιχνιδιού να μοιράζονται μαζί μας φωτογραφίες από τα νέα τους τατουάζ με τον αριθμό αυτών να αυξάνεται συστηματικά, κάθε εβδομάδα από τότε. Όταν παρουσιάστηκε η ευκαιρία να δημιουργήσουμε ένα συλλεκτικό PS4 Pro για το The Last of Us Part II, συνεργάστηκα με τον γραφίστα μας, τον Angel Garcia, και ενώ εξετάσαμε μερικές διαφορετικές ιδέες, επανερχόμασταν συνέχεια στο τατουάζ της Ellie. Μέχρι εκείνο το σημείο, είχε γίνει σύμβολο του παιχνιδιού για την κοινότητα - σαν το Firefly logo στο πρώτο παιχνίδι. Ήταν η ξεκάθαρη επιλογή και αναρωτηθήκαμε: τι θα γινόταν αν μπορούσε να χαραχτεί; Δεν είχε ξαναγίνει, οπότε δεν ήμασταν σίγουροι ότι ήταν εφικτό, αλλά χάρη στις απίστευτες προσπάθειες της ομάδας του PlayStation, βρήκαμε τον τρόπο. Το αποτέλεσμα είναι κάτι πραγματικά ξεχωριστό - ένα σχέδιο που τιμά το πάθος των αγαπημένων θαυμαστών μας και μας κάνει περήφανους. Ανυπομονούμε να το δείτε από κοντά και να ζήσετε την μαγευτική εμπειρία του The Last of Us Part II!»

Επιπλέον, θα λανσάρουμε την συλλεκτική έκδοση του Gold Wireless Headset σε Steel Black ματ φινίρισμα και βυσσινί εσωτερικό ακουστικών. Αυτά τα κομψά ασύρματα ακουστικά διαθέτουν, επίσης, το τατουάζ της Ellie και το λογότυπο του παιχνιδιού.

Ο πολυαναμενόμενος τίτλος, όπως και η Limited Edition κονσόλα, καταφθάνει στις 19 Ιουνίου αποκλειστικά στο PlayStation 4, πλήρως μεταγλωττισμένος, με ελληνικό μενού και υπότιτλους.

  • Like 2
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίο πακέτο, αλλά σε ένα 6μηνο βγαίνει το PS5. Υπάρχει κάποιος ο οποίος τώρα να θέλει να πάρει PS4, και μάλιστα μια ακριβή έκδοση? 

Ειλικρινά ρωτάω δεν τρολάρω. Ακόμα και αν κάποιος περίμενε 5-6 χρόνια για να πάρει PS4, ε δε νομίζω στο πάρα 5 να θέλει να το πληρώσει και χρυσό... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αδερφέ και χαρτί υγείας να βγάλει η Naughty Dog με το λογότυπο του The Last of us, θα εξαφανιστεί στο δευτερόλεπτο από παντού.. (και θα το χρυσοπληρώσουμε) 

Πέρα από αυτό, νομίζεις ότι δεν βγάλει ps5 συλλεκτική last of us? 

Επεξ/σία από hasiotis_john
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, hasiotis_john είπε

Αδερφέ και χαρτί υγείας να βγάλει η Naughty Dog με το λογότυπο του The Last of us, θα εξαφανιστεί στο δευτερόλεπτο από παντού.. (και θα το χρυσοπληρώσει) 

Πέρα από αυτό, νομίζεις ότι δεν βγάλει ps5 συλλεκτική last of us? 

Να βγάλει συλλεκτική PS5, αλλά μου κάνει εντύπωση στο παρά πέντε να πάει ο άλλος να πάρει collector's ps4...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχεις άδικο φίλε, συμφωνώ ... απλά είναι άβυσσος το μυαλό του συλλέκτη!
Θα δεις πόσο γρήγορα θα εξαφανιστεί η συγκεκριμένη συλλεκτική και μετά θα πουλιέται σε αγγελίες με καπέλο +100-200 ευρώ (και όσο περνάει ο καιρός θ' ανεβαίνει η ταρίφα)!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το παιχνίδι θα περιέχεται μαζί με steelbook. 

τωρα για το αν κάποιος θα πάει να το πάρει να θυμίσω ότι πρόκειται για συλλεκτικο κομμάτι και όσο υπάρχουν οπαδοί της σειράς τότε θα υπάρχουν και αγοραστές. 

επίσης πρέπει να κοιτάξουμε και σε ποια τιμή θα πουληθεί το PS5. αν η τιμή είναι απαγορευτική (600 ευρώ) τότε αρκετοί θα ειναι αυτοι που θα περιμένουν 1-2 χρόνια μέχρι να κάνουν το βήμα στις next-gen κονσόλες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν πιστεύω στα μάτια μου, ότι κάποιοι από εδώ μέσα το ΣΥΖΗΤΑΝΕ να το αγοράσουν. Ρε σεις, πάτε καλά; Είναι το μεγαλύτερο έκτρωμα σεναρίου και πολιτικής ατζέντας παιχνιδιού που έχει δημιουργηθεί ποτέ. Θα υποθέσω ότι δεν έχετε ιδεά για τι μιλάω ε; Αν ναι τότε σεβαστό. Αλλά σκεφτείτε το πολύ καλά πριν πάτε να δώσετε έστω και 1 ευρώ.

Επεξ/σία από makridis
  • Like 1
  • Confused 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, makridis είπε

Δεν πιστεύω στα μάτια μου, ότι κάποιοι από εδώ μέσα το ΣΥΖΗΤΑΝΕ να το αγοράσουν. Ρε σεις, πάτε καλά; Είναι το μεγαλύτερο έκτρωμα σεναρίου και πολιτικής ατζέντας παιχνιδιού που έχει δημιουργηθεί ποτέ. Θα υποθέσω ότι δεν έχετε ιδεά για τι μιλάω ε; Αν ναι τότε σεβαστό. Αλλά σκεφτείτε το πολύ καλά πριν πάτε να δώσετε έστω και 1 ευρώ.

Το επαιξες το παιχνιδι και λες οτι δεν αξιζει ουτε ενα ευρω?

Να τολμησω να ρωτησω λεπτομερειες για διαρκεια,επιπεδα δυσκολιας/replay value,εχθρους,gameplay κλπ ή θα παρω παλι την γνωστη κουβεντα περι ''εχω διαβασει τα spoilers της ιστοριας'΄'.

Εχετε κουρασει κυριολεκτικα ομως ολοι εσεις,γιατι τα ιδια ακριβως κανατε και με το Death Stranding που το κραζατε το παιχνιδι επειδη ''κανεις τον ντελιβερα''.

Ακου λεει σκεφτειτε το καλα πριν πατε να δωσετε εστω και 1 ευρω.

 

Επεξ/σία από Fulgore
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Fulgore είπε

Το επαιξες το παιχνιδι και λες οτι δεν αξιζει ουτε ενα ευρω?

Να τολμησω να ρωτησω λεπτομερειες για διαρκεια,επιπεδα δυσκολιας/replay value,εχθρους,gameplay κλπ ή θα παρω παλι την γνωστη κουβεντα περι ''εχω διαβασει τα spoilers της ιστοριας'΄'.

Εχετε κουρασει κυριολεκτικα ομως ολοι εσεις,γιατι τα ιδια ακριβως κανατε και με το Death Stranding που το κραζατε το παιχνιδι επειδη ''κανεις τον ντελιβερα''.

Ακου λεει σκεφτειτε το καλα πριν πατε να δωσετε εστω και 1 ευρω.

Ναι φίλε μου διάβασα το σενάριο και δεν υπάρχει περίπτωση να το παίξω ούτε με πληρωμή. Για μένα τελείωσε στο πρώτο. Δεν με βρίσκει καθόλου σύμφωνο το σενάριο και τα cutscenes που είδα. Όταν το παίξεις εσύ με το καλό ΑΝ το θυμηθείς, άσε μου ένα σχόλιο ξανά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, makridis είπε

Ναι φίλε μου διάβασα το σενάριο και δεν υπάρχει περίπτωση να το παίξω ούτε με πληρωμή. Για μένα τελείωσε στο πρώτο. Δεν με βρίσκει καθόλου σύμφωνο το σενάριο και τα cutscenes που είδα. Όταν το παίξεις εσύ με το καλό ΑΝ το θυμηθείς, άσε μου ένα σχόλιο ξανά.

Περαν του οτι εδω δεν ειναι το θεμα για κουβεντες πανω στο παιχνιδι,τι να την κανεις την αποψη μου αφου εχεις βγαλει το πορισμα σου για το παιχνιδι και δεν θες ουτε να το βλεπεις? :)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Περαν του οτι εδω δεν ειναι το θεμα για κουβεντες πανω στο παιχνιδι,τι να την κανεις την αποψη μου αφου εχεις βγαλει το πορισμα σου για το παιχνιδι και δεν θες ουτε να το βλεπεις? :)

Καθαρά και μόνο για να ακούσω και την δική σου άποψη εκ των υστέρων!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αντε να δούμε πιο αναλυτικά στη κυκλοφορία τι και πώς. Πάντως είχε διαρρεύσει πολύ πράγμα. Προσωπικά μ'αρεσε πάρα πολύ το 1ο μέρος*, ας έχω παίξει μόλις κάποια λεπτα ( επειδή δεν εχω δικό μου ps4 το είχα δοκιμάσει σε σύστημα φίλου ) και το υπόλοιπο το είδα σε non commentary walkthrough στο youtube. Φοβερός κόσμος, ωραία ιστορία, ωραία ατμόσφαιρα το πρώτο. Πάντως είναι από τα παιχνίδια που δεν χρειαζόταν και οπωσδήποτε sequel. Υπήρχαν δηλώσεις στι μακρινό 2013 ότι η ιστορία των δύο πρωταγωνιστών τελειώνει όπου μας άφησε το κανονικό παιχνίδι. Έπειτα βέβαια άλλαξαν τα πλάνα. Επειδή τα περισσότερα παιχνίδια που παίζω - single player - δίνω βάση αποκλειστικά στην ιστορία, στα γραφικά σαν σενάριο το πρώτο ήταν για μένα καλύτερο σε γενικές γραμμές πιο αληθοφανές σε μια περίπτωση Αποκάλυψης. Σαν περιβάλλον, γραφικά, σχεδιασμός κόσμου και λοιπά, ο ίδιος ο κόσμος του παιχνιδιού, το gameplay και τα λοιπά φυσικά και θα είναι στα επίπεδα του πρώτου ( ή ίσως και λίγο βελτιωμένα ; μακάρι ) αλλά θεωρώ ότι ίσως πέσει στη κλασσική παγίδα: που μια επιτυχημένη κυκλοφορία δεν μπορεί να ξεπεράσει τη σκιά του εαυτού της. ( στο θέμα ιστορίας αναφέρομαι - στα γραφικά ή στο gameplay ρίχνει σαγόνια το 2ο όπως και το 1ο για την εποχη του )

Spoiler

Το πρώτο από ότι έχω διαβάσει διαφοροποιείται αρκετά με το 2ο φαινεται απο τα τρέιλερ δεν ειναι σποιλερ αυτο - αν και δεν έδωσα μεγάλη σημασία στα leaks - το 1ο είναι πιο συγκινητικό και βαθιά φιλοσοφημένο στο κομμάτι της ανθρώπινης φύσης - θα ήθελα να συνεχίσει σε αυτό το μοτίβο ή να εχει παράλληλη ιστορία ίσως και με άλλους χαρακτήρες εντελώς. Το 2ο φαίνεται ότι εχει επηρεαστεί από διάφορες "πολιτικές" ή νεες ιδέες //  με στόχο να προσελκύσουν και άλλες κοινωνικές ομάδες μάλλον //- εντελώς εκτός από αυτό που ως σκοπό είχε να μεταδώσει η ιστορία του πρώτου. Δεν έχω θέμα με αυτό αρκεί να κρατήσουν τα καλά στοιχεία από το 1ο

*Η απεικόνιση του Joel ως η επιτομή της πατρικής φιγούρας έκανε ουκ ολίγους ακόμα και να δακρύσουν ( ειδικά η εισαγωγή - για όποιον κατάλαβε σε ποια σκηνή αναφέρομαι ) και το παιχνίδι είναι υπόδειγμα μιας σχέσης ανάμεσα στον πατέρα και το παιδί του ( έστω και αν θεωρείται "θετό" παιδί η Ελη ).  [ σύνοψη 1ου ]

Επεξ/σία από 7nisiotis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...