Προς το περιεχόμενο

Φτηνο θερμοαγωγιμο


Zerg13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα θα εγκαταστησω cpu D945 σε κατι optiplex GX620. Θα ηθελα δυνατο και φτηνο θερμοαγωγιμο απο ebay bangood ή Ελλαδα να ριξω την θερμοκρασια οσο γινεται γιατι ο επεξεργαστης ειναι ψησταρια.

Και για ποσες cpu ειναι το καθε σωληναριο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 22/5/2020 στις 11:30 ΜΜ, CometRyzen είπε

Υπαρχει καποιο που να κραταει 5 χρονια ; βαριεμαι να το αλλαζω γιατι εχω πολλους υπολογιστες που θελω να κανω

Επεξ/σία από Zerg13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Zerg13 είπε

Υπαρχει καποιο που να κραταει 5 χρονια ; βαριεμαι να το αλλαζω γιατι εχω πολλους υπολογιστες που θελω να κανω

Τι εννοεις <που να κραταει 5 χρονια>? 😄 Στο κουτι - σωληναριο της να μη χαλαει οση μενει, η αφου
την τοποθετησεις σε επεξεργαστη@πισι που δουλευει? 5ετια εχω σιγουρα, Arctic MX-2 (απλως εκει
βαζω εκ προιμιου παντα λιγη παραπανω -> οταν προκειται να τη ξεχασω -οχι δηλαδη μονο...1 κοκκο!)
https://www.skroutz.gr/s/17362129/Arctic-MX-2-2019-Edition-8gr.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, TheDevilMayCare είπε

Τι εννοεις <που να κραταει 5 χρονια>? 😄 Στο κουτι - σωληναριο της να μη χαλαει οση μενει, η αφου
την τοποθετησεις σε επεξεργαστη@πισι που δουλευει? 5ετια εχω σιγουρα, Arctic MX-2 (απλως εκει
βαζω εκ προιμιου παντα λιγη παραπανω -> οταν προκειται να τη ξεχασω -οχι δηλαδη μονο...1 κοκκο!)
https://www.skroutz.gr/s/17362129/Arctic-MX-2-2019-Edition-8gr.html

Πανω στον επεξεργαστη, και αναμεσα στνν ψυκτρα. Δεν θελω να το βγαζω και να το ξαναβαζω. Διαρκεια ζωης θελω.

το GD900 και το Powertech PT-490 ειναι οι πιο φτηνες. Φυσικα το GD900 ακομα πιο φτηνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θα βρεις απο Ελλαδα φθηνοτερη και καλυτερη πλην της Ceramique -παλι της...Arctic!
αλλα ετουτη αν παραμεινει πολλα χρονια στο σωληναριο τουλαχιστον θα..."νερουλιασει" 😄
Εγω θα επαιρνα μια συσκευασια MX-2 8γρ η 30γρ αν ειναι πολλα πισια &τελος 😎 Αυτακια

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, TheDevilMayCare είπε

Δεν θα βρεις απο Ελλαδα φθηνοτερη και καλυτερη πλην της Ceramique -παλι της...Arctic!
αλλα ετουτη αν παραμεινει πολλα χρονια στο σωληναριο τουλαχιστον θα..."νερουλιασει" 😄
Εγω θα επαιρνα μια συσκευασια MX-2 8γρ η 30γρ αν ειναι πολλα πισια &τελος 😎 Αυτακια

Για το GD900 τι γνωμη εχεις; Αυτο ελεγα να παρω και να μπει σε παλιο D945 σε αρκετα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το εχω δοκιμασει και δεν ξερω καν αν εχει νοημα τελικα: να περιμενεις απο Κινα...? Θελω να πω αυτο το
(ελαχιστο) κοστος δεν το μετακυλιεις καπου αλλου ? Θα σου αρνηθουν 5-6 ευρω: για αγωγιμη σε 25 πχ πισια?
💥
Αν ναι θα ηταν αστειο...μην ασχοληθεις μετα καν να τα κανεις!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικα εβγαλα ψυκτρα απο pc που ειχε να αλλαχτει παστα 6 χρονια mx-2 και ηταν μια χαρα. H GD900 κραταει και στο σωληναριο αλλα και τοποθετημενη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...