Προς το περιεχόμενο

Η Apple συνεργάζεται με τον Martin Scorsese για μία ταινία με προϋπολογισμό $180 εκ.


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κλασικά insomnia πάντα θα βγει ο τύπος που απλά θέλει να πει τη βλακεία του, να ναι διαφορετικός μωρέ..

Είτε θέμα τεχνολογίας, είτε κινηματογράφου, είτε μαγειρικής πάντα είναι ένας περίεργος τέτοιος.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεδομένου ότι η Apple δεν θέλει να δίνει τις συσκευές στις σε "κακούς" στις ταινίες δεν θα είναι ένα spoiler ότι όποιος έχει iPhone είναι αυτόματα και "καλός"? :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 ώρες πριν, stafaf είπε

Καταλαβαίνω ότι θα περίμενες από μαφιόζικη ταινία να σκάει κανα διαστημόπλοιο και να εκτοξεύει plasma beams σε κάναν άμοιρο πλανήτη. 

Λογικό. 

Οχι απλα δεν περίμενα το παππού μου να έρθει απο το ΚΑΠΗ να μας πει πως είναι 45 χρονών και να κάνει σαν να θέλει να σβήσει φωτιά στη κατασκήνωση.

Δηλαδή εσύ θεωρείς αυτή τη σκηνή καλή ; 

Επεξ/σία από Chocobo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, Solatorobo είπε

Ο λύκος είναι μέτρια και ο Ιρλανδός κακή.Επιτυχίες έγιναν για τον ίδιο λόγο που πήγε στα όσκαρ το once upon a time το οποίο έπρεπε να πάρει χρυσό βατόμουρο.Γιατί έπεσαν λεφτά για πληρωμένες κριτικές και τρελό promotion.Και γιατί υπάρχουν ορδές οπαδών σε άρνηση να δεχθούν την πραγματικότητα.

Το οτι έχει φτιάξει κλασσικές ταινίες το ξέρουμε και τις έχουμε δει.Το οτι αυτό κάποιοι το χρησιμοποιούν σαν επιχείρημα για να δικαιολογήσουν τις σαβούρες του εκεί είναι το πρόβλημα.

Είναι προφανές ότι ο σκηνοθέτης έχει πλέον ξεπεράσει τη δημιουργική του ηλικία. Και πάλι, οι δύο ταινίες που δεν σας άρεσαν είναι τίποτα μπροστά σε τόσες κορυφαίες. Το the departed το έχετε δει; Αριστούργημα, όπως και τα υπόλοιπα που αναφέρθηκαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, andreasl είπε

Είναι προφανές ότι ο σκηνοθέτης έχει πλέον ξεπεράσει τη δημιουργική του ηλικία. Και πάλι, οι δύο ταινίες που δεν σας άρεσαν είναι τίποτα μπροστά σε τόσες κορυφαίες. Το the departed το έχετε δει; Αριστούργημα, όπως και τα υπόλοιπα που αναφέρθηκαν.

Επειδη δεν μου αρεσει να κρινω με αερολογιες, ακουσα τη συμβουλη σου και εκατσα με τη συζυγο να δουμε το αριστουργημα "The departed".
Ενταξει, μεχρι πριν λιγες μερες εβλεπα τις ταινιες χωρις να με νοιαζει ποιος παιζει, ποιος ειναι σκηνοθετης και τα λοιπα.
Με αυτο το thread καταλαβα οτι ισως πρεπει να αρχισω να ασχολουμαι και να αποφευγω τον Σκορτσεζε.
Ειδαμε το "The departed", δεν ξερω πριν χρονια που ειχε βγει πως ηταν, αλλα μαλλον εχει γερασει ασχημα σαν ταινια.
Απαραδεκτα κουραστικη, με λογικα αλματα και ενα ψιλο τζερτζελο στο τελος με ψιλο ανατροπες του κ@λου.
Δεν μπορω να καταλαβω πως εχει 8,5 στο imdb.
Ισως οι "κλασσικες" που εχει κανει να ειναι καλες, οταν θα εχω χρονο για χασιμο μπορει να βαλω να τις δω.

Οποιος ειναι εμπειρος και εχει ορεξη ας μου εξηγησει τι δεν ειδα σκηνοθετικα στον Ιρλανδο , στο Λυκο και στο the departed. Τι εχασα;
Τι ηταν φοβερο; Γιατι εγω μανι μανι μπορω πω 6-7 πραγματακια που ειναι απαραδεκτα στην ταινια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Talepwros είπε

Επειδη δεν μου αρεσει να κρινω με αερολογιες, ακουσα τη συμβουλη σου και εκατσα με τη συζυγο να δουμε το αριστουργημα "The departed".
Ενταξει, μεχρι πριν λιγες μερες εβλεπα τις ταινιες χωρις να με νοιαζει ποιος παιζει, ποιος ειναι σκηνοθετης και τα λοιπα.
Με αυτο το thread καταλαβα οτι ισως πρεπει να αρχισω να ασχολουμαι και να αποφευγω τον Σκορτσεζε.
Ειδαμε το "The departed", δεν ξερω πριν χρονια που ειχε βγει πως ηταν, αλλα μαλλον εχει γερασει ασχημα σαν ταινια.
Απαραδεκτα κουραστικη, με λογικα αλματα και ενα ψιλο τζερτζελο στο τελος με ψιλο ανατροπες του κ@λου.
Δεν μπορω να καταλαβω πως εχει 8,5 στο imdb.
Ισως οι "κλασσικες" που εχει κανει να ειναι καλες, οταν θα εχω χρονο για χασιμο μπορει να βαλω να τις δω.

Οποιος ειναι εμπειρος και εχει ορεξη ας μου εξηγησει τι δεν ειδα σκηνοθετικα στον Ιρλανδο , στο Λυκο και στο the departed. Τι εχασα;
Τι ηταν φοβερο; Γιατι εγω μανι μανι μπορω πω 6-7 πραγματακια που ειναι απαραδεκτα στην ταινια.

Πες τις 5 κορυφαιες ταινιες σου και θα καταλαβω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, suspiria είπε

Πες τις 5 κορυφαιες ταινιες σου και θα καταλαβω

Δεν εχω λιστα με top 10 που να την κραταω up to date.
Μπορω να σου πω απο ταινιες που ειδα ή ξαναειδα προσφατα και μου αρεσαν.

Pacific Rim,
Sherlock Holmes: A game of shadows,
Dr. Strange,
Inside man,
Ο δικηγορος του διαβολου,
Transformers <--- αυτο το ξαναειδα γιατι οντως το θεωρω παρα πολυ καλη ταινια,
Safe House.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, Talepwros είπε

Επειδη δεν μου αρεσει να κρινω με αερολογιες, ακουσα τη συμβουλη σου και εκατσα με τη συζυγο να δουμε το αριστουργημα "The departed".
Ενταξει, μεχρι πριν λιγες μερες εβλεπα τις ταινιες χωρις να με νοιαζει ποιος παιζει, ποιος ειναι σκηνοθετης και τα λοιπα.
Με αυτο το thread καταλαβα οτι ισως πρεπει να αρχισω να ασχολουμαι και να αποφευγω τον Σκορτσεζε.
Ειδαμε το "The departed", δεν ξερω πριν χρονια που ειχε βγει πως ηταν, αλλα μαλλον εχει γερασει ασχημα σαν ταινια.
Απαραδεκτα κουραστικη, με λογικα αλματα και ενα ψιλο τζερτζελο στο τελος με ψιλο ανατροπες του κ@λου.
Δεν μπορω να καταλαβω πως εχει 8,5 στο imdb.
Ισως οι "κλασσικες" που εχει κανει να ειναι καλες, οταν θα εχω χρονο για χασιμο μπορει να βαλω να τις δω.

Οποιος ειναι εμπειρος και εχει ορεξη ας μου εξηγησει τι δεν ειδα σκηνοθετικα στον Ιρλανδο , στο Λυκο και στο the departed. Τι εχασα;
Τι ηταν φοβερο; Γιατι εγω μανι μανι μπορω πω 6-7 πραγματακια που ειναι απαραδεκτα στην ταινια.

Η μόνη λογική εξήγηση είναι να έχουμε μεγάλη διαφορά ηλικίας, με διαφορετικό background ταινιών που έχουμε δει και να βρίσκουμε ενδιαφέροντα διαφορετικά πράγματα. Εγώ μεγάλωσα βλέποντας ταινίες του Σπίλμπεργκ, του Σκορτσέζε και του Κόπολα. Μέσα από αυτούς έμαθα το σινεμά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια ερωτηση που κανω συνηθως σε ανθρωπους ειναι να μου πουν το θεμα της ταινιας που μολις ειδαν. Οταν ακουω να αρχιζουν να μου λενε την υποθεση ή την περιληψη δεν συνεχιζω τη συζητηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...