Προς το περιεχόμενο

[True wireless ακουστικά] EDIFIER TWS1 Mint Green, 34,99€ @ mediamarkt


imvrios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στο χρώμα πάσχουμε λίγο γιατί σε προσφορά είναι μόνο τα Mint Green αλλά τα ακουστικά δείχνουν πολύ δυνατά με υποστήριξη aptx.

https://www.mediamarkt.gr/el/product/_edifier-tws1-truewireless-earbuds-mint-green-1233110.html

Αν δεν έχετε κοντά σας Media Markt, προσθέστε στο καλάθι και κάτι ευτελές για να έχετε δωρεάν μεταφορικά. Κόστος προϊόντος 34,99€ και τα δωρεάν μεταφορικά είναι από 35€ και πάνω ... Αυτό είναι μία μικρή @στιά. Θα μπορούσαν να το δίνουν 35€ για να έχει και δωρεάν μεταφορικά.

Review, για τα λεφτά τους είναι θαύμα: https://www.soundguys.com/edifier-tws1-review-28516/

skroutz από 49,90: https://www.skroutz.gr/s/22662436/Edifier-BT-TWS1-Mint-Green.html?from=price_drops

Amazon Γερμανίας 32,99€ όλα τα χρώματα, ενώ στην Κίνα ξεκινάει από 28,70€ (+μεταφορικά + τελωνείο γιατί μιλάμε για Ali).

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μεγάλο πλεονέκτημα η πολύ μεγάλη αυτονομία, κοντά 8 ωρών...ήχος κατώτερος των QCY που τα βρίσκει κανείς από ebay στη μισή τιμή των Edifier

https://www.scarbir.com/tws/edifier-tws1-review

Επεξ/σία από definitio
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα παρέλαβα σήμερα το απόγευμα. Γενικά θα έλεγα ότι είναι καλή αγορά, συγκεκριμένα:

+ Είναι σταθερά στα αυτιά μου, και ελαφριά.

+ Συνδέονται αμέσως με το κινητό μόλις βγουν από τη θήκη.

+ Η θήκη δείχνει πόσα φορτίσματα απομένουν, σύμφωνα με τον αριθμό των παλμών του κόκκινου LED. 

- Έχουν "κουμπί" αφής το οποίο νιώθω ότι είναι λίγο ευαίσθητο.

- Το μπάσο και ο ήχος τους γενικά θεωρώ ότι θα μπορούσε να είναι αρκετά καλύτερος, αλλά δεν έχω ξαναδοκιμάσει true wireless τύπο ακουστικών. Με equalizer φτιάχνει αρκετά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, huh112h είπε

Τα παρέλαβα σήμερα το απόγευμα. Γενικά θα έλεγα ότι είναι καλή αγορά, συγκεκριμένα:

+ Είναι σταθερά στα αυτιά μου, και ελαφριά.

+ Συνδέονται αμέσως με το κινητό μόλις βγουν από τη θήκη.

+ Η θήκη δείχνει πόσα φορτίσματα απομένουν, σύμφωνα με τον αριθμό των παλμών του κόκκινου LED. 

- Έχουν "κουμπί" αφής το οποίο νιώθω ότι είναι λίγο ευαίσθητο.

- Το μπάσο και ο ήχος τους γενικά θεωρώ ότι θα μπορούσε να είναι αρκετά καλύτερος, αλλά δεν έχω ξαναδοκιμάσει true wireless τύπο ακουστικών. Με equalizer φτιάχνει αρκετά.

μπορείς να μας πεις αν υπάρχει latency κατα την αναπαραγωγή βίντεο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, ziggy_stardust είπε

μπορείς να μας πεις αν υπάρχει latency κατα την αναπαραγωγή βίντεο.

Σύμφωνα με αυτό το βίντεο, θα έλεγα ότι το latency είναι περίπου 15 ms. Δεν είναι πρόβλημα σε αναπαραγωγή βίντεο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρέλαβα κι εγώ.

Διαφωνώ για την ποιότητα του ήχου, το μπάσο όντως θα μπορούσε να είναι καλύτερο.

Ο ήχος είναι πολύ ισορροπημένος αλλά ίσως όχι τόσο "ζεστός".

Βολικά πολύ, μπαταρία απ' ότι λένε 8 ώρες + άλλες 24 με την θήκη, πάρα πολύ καλά δηλαδή.

Το κουμπί στο πλάι (το έχουν και τα 2 ακουστικά) είναι όντως ευαίσθητο αλλά πολύ βολικό κατ'εμε.

Το χρώμα είναι πανέμορφο, διακριτικό και πιο καλαίσθητο απο τα απλά άσπρα/μαύρα κατα την γνώμη μου.

Latency σε σχέση με κάτι huawei που έχω, πολύ καλύτερα, γενικά ανεπαίσθητο.

Για 35 ευρώ παιδιά αγοράστε άφοβα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θενξ για τις απαντήσεις ! είναι σημαντικό να σου απαντάει κάποιος που όντως το αγόρασε για προσωπική χρήση ! είχα διαβάσει ηδη ρηβιους πριν δω το offer γιατι εψαχνα να πάρω κατι οικονομικο αλλά και vfm μιας και το καλοκαιρι τα αναντικαταστατα κατα τα αλλα headphones μου ειναι λιγο θέμα ασε που μαζι και με μασκα και το clamping force στα αυτια σε πιάνει πονοκέφαλος!! 
είχα ήδη κάπως ψηθει για αυτά αλλα στα 50 σκεφτόμουν μήπως αξίζει να δώσεις λίγα ακόμα για κάτι ακόμα καλύτερο!

στα 35 όμως τα χτύπησα ήδη ! μια χαρά είναι η μικρή πρώτη εντύπωση ! 
το χρώμα αυτό αν και μ αρεσει γενικως με φόβιζε.  τελικώς είναι καταπληκτικό ! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή κοιτάζω για κάτι διακριτικό που να χρησιμοποιείται κυρίως για μέσα από το κράνος πάνω στη μηχανή σε κλήσης τηλεφώνου σε στυλ ενδοεπικοινωνία μέσω εφαρμογής του κινητού. Θα κάνει δουλειά ή να δω σε άλλη κατηγορία προϊόντων?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, greekfragma είπε

Επειδή κοιτάζω για κάτι διακριτικό που να χρησιμοποιείται κυρίως για μέσα από το κράνος πάνω στη μηχανή σε κλήσης τηλεφώνου σε στυλ ενδοεπικοινωνία μέσω εφαρμογής του κινητού. Θα κάνει δουλειά ή να δω σε άλλη κατηγορία προϊόντων?

Καλύτερα να σου πουν αυτοί που τα αγόρασαν αλλά χλωμό σε κόβω. Και να μπορείς να ακούς εν κινήσει με το θόρυβο της κίνησης (δεν το πιστεύω) θα πρέπει να φωνάζεις για να σε πιάσει το μικρόφωνο τους με το κράνος που θα φοράς.

Μακάρι να κάνω λάθος πάντως και να μεταφέρει κάποιος φίλος άλλη εμπειρία. Δεν έχω μηχανή και δε ξέρω τι επίπτωση έχει το κράνος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 hour ago, sintalkas said:

Φιλοι μου με τι σας ηρθαν ,γιατι εμενα ακομα δεν ηρθαν αν και παραγγειλα απο τους πρωτους?

Εγώ πήγα σε κατάστημα και τα παρέλαβα μιας και τα είχαν άμεσα διαθέσιμα εν αντιθέσει με το σαιτ που ήταν κατόπιν παραγγελίας (και θα έκαναν εύκολα κανα διβδόμαδο) όταν έκανα εγώ την παραγγελία.

Σου βγάζει επιλογή με τα καταστήματα που τα έχουν διαθέσιμα στην σελίδα του προιόντος.

 

Το μικρόφωνο τους δεν είναι και το καλύτερο δυνατό οπότε φαντάζομαι δεν θα είναι κι οτι ιδανικότερο για την μηχανή.

Επεξ/σία από aekoriginal21
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...