Προς το περιεχόμενο

Ντεμπούτο για το Xiaomi Mi Band 5 που έχει μεγαλύτερη οθόνη και τιμή €24


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, haHa είπε

+1 αυτες ειναι οι χρησιμες λειτουργιες που προσφερει, οπως και το βασικοτερο που ειναι τα notifications για οποιον ενδιαφερεται.
Πολυ καλες λειτουργιες, ειδικα για μονο 25€, αλλα αυτο δεν αλλαζει το γεγονος οτι σαν συσκευη για να κανει track το fitness σου δεν προσφερει κατι ιδιαιτερο και ειναι αναξιοπιστο.

Κοίτα με 25€ δεν παίρνεις ούτε το πιο απλό ρολογακι της Casio .οπότε όλα αυτά που προσφέρει , ανεξάρτητα αν είναι όλα λειτουργικά σωστά κλπ είναι πολλά για τα λεφτά του . Εγώ βέβαια επειδή πήρα και το 2 και το 3 και το 4 , έτσι για δοκιμή , και μετά τα μοίρασα σε συγγενής μου , δεν με κάλυψαν στο θέμα ειδοποιήσεων. Ίσως γιατί έχω συνηθίσει και αγαπήσει απεριόριστα το gear s3 που έχω , αλλά ο καθένα έχει διαφορετικές απαιτήσεις , οπότε καλό είναι να υπάρχουν όλα αυτά τα προϊόντα . Επίσης βλέπει κάτι προϊόντα τελεμαρκετινγκ στυλ mi band αλλά 100 φορές κατώτερα , και στα δίνουν 50-60€ , η κάτι αντοιστοιχα turbo x fitness trackers. Εκεί μιλάμε για την απόλυτη απάτη . Αλλά για 25€ μόνο και μόνο που λέει την ώρα και 1-2 ειδοποιήσεις  , και τίποτα άλλο να μην έκανε , κατά την γνώμη μου αξίζει αν θες κάτι οικονομικό . Και να το σπάσεις που λέει ο λόγος λες Κλάιν 25€ ήταν .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 131
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 λεπτά πριν, dimitrisdim14 είπε

Κοίτα με 25€ δεν παίρνεις ούτε το πιο απλό ρολογακι της Casio .οπότε όλα αυτά που προσφέρει , ανεξάρτητα αν είναι όλα λειτουργικά σωστά κλπ είναι πολλά για τα λεφτά του . Εγώ βέβαια επειδή πήρα και το 2 και το 3 και το 4 , έτσι για δοκιμή , και μετά τα μοίρασα σε συγγενής μου , δεν με κάλυψαν στο θέμα ειδοποιήσεων. Ίσως γιατί έχω συνηθίσει και αγαπήσει απεριόριστα το gear s3 που έχω , αλλά ο καθένα έχει διαφορετικές απαιτήσεις , οπότε καλό είναι να υπάρχουν όλα αυτά τα προϊόντα . Επίσης βλέπει κάτι προϊόντα τελεμαρκετινγκ στυλ mi band αλλά 100 φορές κατώτερα , και στα δίνουν 50-60€ , η κάτι αντοιστοιχα turbo x fitness trackers. Εκεί μιλάμε για την απόλυτη απάτη . Αλλά για 25€ μόνο και μόνο που λέει την ώρα και 1-2 ειδοποιήσεις  , και τίποτα άλλο να μην έκανε , κατά την γνώμη μου αξίζει αν θες κάτι οικονομικό . Και να το σπάσεις που λέει ο λόγος λες Κλάιν 25€ ήταν .

+1, ειναι αυτο που λεω εξαρχης:

8 λεπτά πριν, haHa είπε

+1 αυτες ειναι οι χρησιμες λειτουργιες που προσφερει, οπως και το βασικοτερο που ειναι τα notifications για οποιον ενδιαφερεται.
Πολυ καλες λειτουργιες, ειδικα για μονο 25€, αλλα αυτο δεν αλλαζει το γεγονος οτι σαν συσκευη για να κανει track το fitness σου δεν προσφερει κατι ιδιαιτερο και ειναι αναξιοπιστο.

 

Στις 11/6/2020 στις 6:31 ΜΜ, haHa είπε

Το μονο ουσιαστικο που προσφερει ειναι notifications απο το κινητο για οποιον τον ενδιαφερει.

 

1 ώρα πριν, haHa είπε

Προσωπικα, θεωρω το band σε αυτα τα χρηματα πολυ καλη περιπτωση για καποιον που θελει να βλεπει notifications ή για οσους που θελουν να βλεπουν μια αναξιοπιστη μετρηση βηματων.

 

Στις 12/6/2020 στις 11:47 ΠΜ, haHa είπε

Δεν τρελαινομαι, αλλα δεν ειναι fitness tracker(με την εννοια οτι δεν παρεχει αξιοπιστες μετρησεις, αλλα μετρησεις με μεγαλη αποκλιση). Οπως λες, ειναι ρολοι με ειδοποιησεις.

...
Προσωπικα θεωρω οτι ειναι αριστο για 25€ για αυτην την δουλεια(ρολοι- ειδοποιησεις) και καλο θα ειναι ο κατοχος του να μην δινει σχεδον καθολου σημασια στις αναξιοπιστες fitness μετρησεις του.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Στις 11/6/2020 στις 9:32 ΜΜ, gergios.boussias είπε

αυτο το χαρακτηριστικο δεν δουλευει σε θηρια των 250-300 ευρω (αξιοπιστα στην χρηση οχι στα χαρτια) και θα μπει στο κατα τα αλλα πολυ καλο Band 5 ?

τελικά θα μπει

https://www.notebookcheck.net/Mi-Smart-Band-5-Xiaomi-s-global-fitness-tracker-will-support-blood-oxygen-monitoring-but-NFC-functionality-may-be-missing.477454.0.html

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Retromaniac είπε

το οξύμετρο είναι σχετικά εύκολο να μπει. Αλλά ποια η χρησιμότητά του σε ένα ρολόι; τα οξύμετρα είναι ιατρικά εργαλεία άσχετα με την "άσκηση". Σε έναν φυσιολογικό άνθρωπο θα δείχνουν πάντα φυσιολογικές τιμές. Αν έχει πρόβλημα (πχ πνευμονία) δεν νομίζω να το καταλάβει με ρολόι καρπού.. θα έχει κάποιο εξειδικευμένο εργαλείο. 

Υ.Γ. Το πιεσόμετρο είναι αδύνατο να μπει και αν μπει κάτι θα έχει τρελές αποκλείσεις άρα άχρηστο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, keysmith είπε

το οξύμετρο είναι σχετικά εύκολο να μπει. Αλλά ποια η χρησιμότητά του σε ένα ρολόι; τα οξύμετρα είναι ιατρικά εργαλεία άσχετα με την "άσκηση". Σε έναν φυσιολογικό άνθρωπο θα δείχνουν πάντα φυσιολογικές τιμές. Αν έχει πρόβλημα (πχ πνευμονία) δεν νομίζω να το καταλάβει με ρολόι καρπού.. θα έχει κάποιο εξειδικευμένο εργαλείο. 

Υ.Γ. Το πιεσόμετρο είναι αδύνατο να μπει και αν μπει κάτι θα έχει τρελές αποκλείσεις άρα άχρηστο. 

Άσχετο με την άσκηση το οξύμετρο; Το έψαξες ή έτσι το υπέθεσες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, Retromaniac είπε

Άσχετο με την άσκηση το οξύμετρο; Το έψαξες ή έτσι το υπέθεσες;

να σου πω την αλήθεια υπέθεσα.. για να μην το ψάχνω μπορείς να μου πεις στα γρήγορα; Μπορεί ο αθλητής αν αντιληφθεί κάτι με την οξυγόνωση του να αλλάξει στην άσκηση ας πούμε; Θέλω να πω, πως τον βοηθάει; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 26/6/2020 στις 7:06 ΜΜ, keysmith είπε

το οξύμετρο είναι σχετικά εύκολο να μπει. Αλλά ποια η χρησιμότητά του σε ένα ρολόι; τα οξύμετρα είναι ιατρικά εργαλεία άσχετα με την "άσκηση". Σε έναν φυσιολογικό άνθρωπο θα δείχνουν πάντα φυσιολογικές τιμές.

+1

Στις 27/6/2020 στις 10:00 ΠΜ, Retromaniac είπε

Άσχετο με την άσκηση το οξύμετρο; Το έψαξες ή έτσι το υπέθεσες;

 

Στις 27/6/2020 στις 8:39 ΜΜ, keysmith είπε

να σου πω την αλήθεια υπέθεσα.. για να μην το ψάχνω μπορείς να μου πεις στα γρήγορα; Μπορεί ο αθλητής αν αντιληφθεί κάτι με την οξυγόνωση του να αλλάξει στην άσκηση ας πούμε; Θέλω να πω, πως τον βοηθάει; 

 

Καμια χρησιμοτητα δεν εχει το οξυμετρο ακομα και για το 95+% των επαγγελματιων αθλητων(για να καταλαβουμε, ενας επαγγελματιας μπασκετμπολιστας/κολυμβητης/ αθλητης στιβου/ ποδοσφαιριστης δεν εχει μετρησει σχεδον ποτε το oxygen saturation του στην προπονηση), ποσο μαλλον για τον average Joe couch potato που φοραει sport band.
Η βασικη χρησιμοτητα του οξυμετρου για αθλητες ειναι για να δουν αν προσαρμοζεται καλα το σωμα τους οταν πανε σε υψηλοτερα υψομετρα(συνηθως εχει νοημα ανω των 2000μ), πχ για καποιον που κανει σοβαρα alpine sports για μερικες μερες. Οχι οτι τους ειναι απαραιτητο ή οτι το παιρνουν στα σοβαρα, απλα ειναι ενα ενα δεδομενο που μπορει να κοιταξουν αν το προσφερει το ρολοι τους.

Επεξ/σία από haHa
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, haHa είπε

+1

Καμια χρησιμοτητα δεν εχει το οξυμετρο ακομα και για το 95+% των επαγγελματιων αθλητων(για να καταλαβουμε, ενας επαγγελματιας μπασκετμπολιστας/κολυμβητης/ αθλητης στιβου/ ποδοσφαιριστης δεν εχει μετρησει σχεδον ποτε το oxygen saturation του στην προπονηση), ποσο μαλλον για τον average Joe couch potato που φοραει sport band.
Η βασικη χρησιμοτητα του οξυμετρου για αθλητες ειναι για να δουν αν προσαρμοζεται καλα το σωμα τους οταν πανε σε υψηλοτερα υψομετρα(συνηθως εχει νοημα ανω των 2000μ), πχ για καποιον που κανει σοβαρα alpine sports για μερικες μερες. Οχι οτι τους ειναι απαραιτητο ή οτι το παιρνουν στα σοβαρα, απλα ειναι ενα ενα δεδομενο που μπορει να κοιταξουν αν το προσφερει το ρολοι τους.

https://ihealthlabs.com/pulse-oximeter-important-high-endurance-athletes/

So, the benefits of a pulse oximeter in a medical setting are pretty obvious. But does this device really have a place in the gym? The short answer is yes. A pulse oximeter can reveal important information for athletes and amateurs alike when used during gym workouts as well as regular exercise.

As the primary function of this devise is to monitor oxygen levels in the body, athletes may choose to utilize this as a tool during strenuous workouts. Endurance, speed, and efficiency are all important goals to any athlete, and maintaining an effective oxygen range can drastically improve one’s overall performance and help develop these components. Using a pulse oximeter to monitor your oxygen levels while working out can help you make adjustments so that you are getting more equalized oxygen flow throughout your workout session.

----------------------------------------------------------------

Για μετά την άσκηση.

https://www.trainingpeaks.com/blog/pulse-oximeter-altitude-training/

Using Peripheral Saturation of Blood Oxygen (SpO2) readings with your usual training metrics can, first and foremost, help you gauge whether you’re recovering properly.

Take the athlete below, who woke up feeling “not right” after a hard training block. You can see the block in his Training Stress Score (TSS) for Tuesday. To make things worse, he was sleeping less than 7 hours a night. Sure enough, he found that his morning SpO2 was low—just 93%.

This is a great case of an athlete who may feel well enough to go train, but his low sleep hours and low SpO2 corroborate his sense of “not feeling right.” Instead of continuing his training as planned, this athlete focused on recovery and sleep for the next two days (you’ll see he got 9 hours of sleep for two consecutive nights). Subsequently His SpO2 normalized and the following training days went very well.

Simply paying attention to the right numbers can result in a good training block and even help avoid an over-training scenario.

 

Επεξ/σία από Retromaniac
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 λεπτά πριν, Retromaniac είπε

https://ihealthlabs.com/pulse-oximeter-important-high-endurance-athletes/

So, the benefits of a pulse oximeter in a medical setting are pretty obvious. But does this device really have a place in the gym? The short answer is yes. A pulse oximeter can reveal important information for athletes and amateurs alike when used during gym workouts as well as regular exercise.

As the primary function of this devise is to monitor oxygen levels in the body, athletes may choose to utilize this as a tool during strenuous workouts. Endurance, speed, and efficiency are all important goals to any athlete, and maintaining an effective oxygen range can drastically improve one’s overall performance and help develop these components. Using a pulse oximeter to monitor your oxygen levels while working out can help you make adjustments so that you are getting more equalized oxygen flow throughout your workout session.

Το τι θα γραφει ενα μαγαζi(με ονομα ihealthlabs) που πουλαει θερμομετρα, μασκες κλπ δεν εχει επαφη με το τι γινεται στην πραγματικοτητα στον αθλητισμο.

Επειδη ποσταρες αυτο("while working out can help you make adjustments so that you are getting more equalized oxygen flow throughout your workout session.") και φαινεται να το κατεχεις, μπορεις να μας πεις τι adjustments μπορει καποιος να κανει για να παρει more equalized oxygen flow throughout your workout session?

Εχεις δει να το χρησιμοποιουν κατα τη διαρκεια της προπονησης αθλητες;

Επεξ/σία από haHa
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 λεπτά πριν, haHa είπε

Το τι θα γραφει ενα μαγαζi(με ονομα ihealthlabs) που πουλαει θερμομετρα, μασκες κλπ δεν εχει επαφη με το τι γινεται στην πραγματικοτητα στον αθλητισμο.

Επειδη ποσταρες αυτο("while working out can help you make adjustments so that you are getting more equalized oxygen flow throughout your workout session.") και φαινεται να το κατεχεις, μπορεις να μας πεις τι adjustments μπορει καποιος να κανει για να παρει more equalized oxygen flow throughout your workout session?

Εχεις δει να το χρησιμοποιουν κατα τη διαρκεια της προπονησης αθλητες;

Το 2ο link δεν είναι από site που πουλάει συσκευές.

Εσύ έχεις να μας παραθέσεις κάτι που να λέει ότι τα οξύμετρα είναι άχρηστα; Και σε τι διαφωνείς πάνω σε αυτά που γράφουν; Χρησιμεύει σε αυτό που λένε ναι ή όχι;

Επεξ/σία από Retromaniac
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 λεπτά πριν, Retromaniac είπε

Το 2ο link δεν είναι από site που πουλάει συσκευές.

Εσύ έχεις να μας παραθέσεις κάτι που να λέει ότι τα οξύμετρα είναι άχρηστα; Και σε τι διαφωνείς πάνω σε αυτά που γράφουν; Χρησιμεύει σε αυτό που λένε ναι ή όχι;

Οπως ειπα, τα οξυμετρα δεν τα χρησιμοποιουν ουτε καν οι επαγγελματιες αθλητες.
Τα χρησιμοποιουν ουσιαστικα μονο οι παρακατω αθλητες καμια φορα(οπως γραφει και το site του training peaks - κομματι "Using Pulse-Ox for Altitude Acclimatization" -  που πουλαει υπηρεσιες για data και plans προπονησεων και εχει εφευρει δικους του ορους σαν αυτους που παρεθεσες, πχ Training Stress Score (TSS) ) :

2 ώρες πριν, haHa είπε

Η βασικη χρησιμοτητα του οξυμετρου για αθλητες ειναι για να δουν αν προσαρμοζεται καλα το σωμα τους οταν πανε σε υψηλοτερα υψομετρα(συνηθως εχει νοημα ανω των 2000μ), πχ για καποιον που κανει σοβαρα alpine sports για μερικες μερες. Οχι οτι τους ειναι απαραιτητο ή οτι το παιρνουν στα σοβαρα, απλα ειναι ενα ενα δεδομενο που μπορει να κοιταξουν αν το προσφερει το ρολοι τους.

Δεν εχω δει κανενα βεβαια alpine αθλητη να πηγαινει για expedition και να στηριζεται σε ενα notification band σαν το xiaomi και να μην εχει ενα σοβαρο και αξιοπιστο sport watch.

Σε κατι αλλο δεν χρησιμευει ή τουλαχιστον οι επαγγελματιες αθλητες και προπονητες δεν θεωρουν οτι χρησιμευει.
Τωρα αν ο average Joe θεωρει οτι του χρησιμευει για να βλεπει ταυτοχρονα με τις αναξιοπιστες μετρησεις παλμων απο ενα notification band και μια πληροφορια για το oxygen saturation, εχει καλως. 

Επεξ/σία από haHa
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, haHa είπε

Οπως ειπα, τα οξυμετρα δεν τα χρησιμοποιουν ουτε καν οι επαγγελματιες αθλητες.
Τα χρησιμοποιουν ουσιαστικα μονο οι παρακατω αθλητες καμια φορα(οπως γραφει και το site του training peaks - κομματι "Using Pulse-Ox for Altitude Acclimatization" -  που πουλαει υπηρεσιες για data και plans προπονησεων και εχει εφευρει δικους του ορους σαν αυτους που παρεθεσες, πχ Training Stress Score (TSS) ) :

Δεν εχω δει κανενα βεβαια alpine αθλητη να πηγαινει για expedition και να στηριζεται σε ενα notification band σαν το xiaomi και να μην εχει ενα σοβαρο και αξιοπιστο sport watch.

Σε κατι αλλο δεν χρησιμευει ή τουλαχιστον οι επαγγελματιες αθλητες και προπονητες δεν θεωρουν οτι χρησιμευει.
Τωρα αν ο average Joe θεωρει οτι του χρησιμευει για να βλεπει ταυτοχρονα με τις αναξιοπιστες μετρησεις παλμων απο ενα notification band και μια πληροφορια για το oxygen saturation, εχει καλως. 

Μιλάγαμε γενικα για την χρησιμοτητα του spo2.  Επίτηδες βάζεις, στην κουβέντα για την χρησιμότητά τους ΓΕΝΙΚΑ στον αθλητισμό, την υλοποίηση με xiaomi για να μας πεις για αναξιοπιστές μετρήσεις λόγω έλλειψης επιχειρημάτων. Επίσης δεν είδαμε κανένα επιχείρημα ή πηγή για τα λεγομενά σου. Απλά έτσι λες εσύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
22 λεπτά πριν, Retromaniac είπε

Μιλάγαμε γενικα για την χρησιμοτητα του spo2.  Επίτηδες βάζεις, στην κουβέντα για την χρησιμότητά τους ΓΕΝΙΚΑ στον αθλητισμό, την υλοποίηση με xiaomi για να μας πεις για αναξιοπιστές μετρήσεις λόγω έλλειψης επιχειρημάτων. Επίσης δεν είδαμε κανένα επιχείρημα ή πηγή για τα λεγομενά σου. Απλά έτσι λες εσύ.

Η συζητηση ειναι για την χρησιμοτητα του spo2 στον αθλητισμο, εσεις το συζητηγατε και ρωτησε ο φιλος αν τον βοηθεια κατι αυτη η μετρηση:

Στις 27/6/2020 στις 10:00 ΠΜ, Retromaniac είπε

Άσχετο με την άσκηση το οξύμετρο; Το έψαξες ή έτσι το υπέθεσες;

 

Στις 27/6/2020 στις 8:39 ΜΜ, keysmith είπε

να σου πω την αλήθεια υπέθεσα.. για να μην το ψάχνω μπορείς να μου πεις στα γρήγορα; Μπορεί ο αθλητής αν αντιληφθεί κάτι με την οξυγόνωση του να αλλάξει στην άσκηση ας πούμε; Θέλω να πω, πως τον βοηθάει; 

 

Η συντομη απαντηση ειναι οτι δεν τον βοηθαει ή τουλαχιστον ουτε καν οι επαγγελματιες αθλητες δεν το μετρανε.

Επεξ/σία από haHa
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, haHa είπε

Δεν εβαλα εγω την χρησιμοτητα του spo2 στον αθλητισμο, εσεις το συζητηγατε και ρωτησε ο φιλος αν τον βοηθεια κατι αυτη η μετρηση.

Η συντομη απαντηση ειναι οτι δεν τον βοηθαει ή τουλαχιστον ουτε καν οι επαγγελματιες αθλητες δεν δινουν βαση σε αυτο.

Εσύ τον απέρριψες χωρίς επιχειρήματα και πηγές... Εγώ έβαλα που και πως, χωρίς να λάβω απάντηση αν επιμένεις ότι δεν ισχύουν αυτά. Αναμένουμε τα επιχειρήματά σου και τις πηγές σου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, Retromaniac είπε

Εσύ τον απέρριψες χωρίς επιχειρήματα και πηγές... Εγώ έβαλα που και πως, χωρίς να λάβω απάντηση αν επιμένεις ότι δεν ισχύουν αυτά. Αναμένουμε τα επιχειρήματά σου και τις πηγές σου...

Αυτα που εβαλες ομως δεν στεκουν. Εβαλες οτι πχ "while working out" ο ερασιτεχνης αθλητης μετραει το επιπεδο οξυγονο του  και μπορει να προσαρμοσει την ασκηση του, το εκανες μαλιστα και bold:

1 ώρα πριν, Retromaniac είπε

..Using a pulse oximeter to monitor your oxygen levels while working out can help you make adjustments so that you are getting more equalized oxygen flow throughout your workout session.


Και ερχομαι και σε ρωταω επειδη φαινεται σιγουρος για να το εκανες και bold: εχεις δει να μετρανε το oxygen level οι αθλητες; Αν παμε τωρα σε ενα γηπεδο στιβου ή σε ενα γυμναστηριο ή σε ενα κολυμβητηριο ή σε ενα γηπεδο μπασκετ, θα δουμε καποιον να εχει οξυμετρο και να κανει τα παραπανω που εκανες bold; Εστω και ενα μικρο ποσοστο αθλητων (ερασιτεχνων ή επαγγελματιων). Ρωταω γιατι φαινεται οτι το κατεχεις και λες οτι εβαλες που χρησιμοποιειται το οξυμετρο.

Εδω και η εικονα απο το αρθρο(που ειναι απο ενα μαγαζι που πουλαει θερμομετρα κλπ) που παρεθεσες:

Pulse-Oximeter-Blog-Image.png

Επεξ/σία από haHa
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...