Προς το περιεχόμενο

Γιατί πριν ή μετά τις ειδήσεις στα κανάλια πάνω δεξιά βάζουν την ώρα;


2nikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν ξέρω αν είμαι ο μόνος που το παρατήρησε αλλά μου κάνει πολύ εντύπωση. Σχεδόν όλα τα κανάλια πριν ή μετά τις ειδήσεις βάζουν την ώρα πάνω δεξιά. Είναι εμφανές για όσο κρατάει η διαφήμιση και μετά φεύγει. Είναι κάτι που τα κανάλια αναγκάζονται να κάνουν απο το ΕΣΡ ή έχει κάποια σκοπιμότητα (πχ να δούνε πόση καθυστέρηση έχει το πρόγραμμα στον τηλεθεατή); Είναι άσχετη ερώτηση αλλά πάντα ήθελα να την κάνω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, 2nikos είπε

Δεν ξέρω αν είμαι ο μόνος που το παρατήρησε αλλά μου κάνει πολύ εντύπωση. Σχεδόν όλα τα κανάλια πριν ή μετά τις ειδήσεις βάζουν την ώρα πάνω δεξιά. Είναι εμφανές για όσο κρατάει η διαφήμιση και μετά φεύγει. Είναι κάτι που τα κανάλια αναγκάζονται να κάνουν απο το ΕΣΡ ή έχει κάποια σκοπιμότητα (πχ να δούνε πόση καθυστέρηση έχει το πρόγραμμα στον τηλεθεατή); Είναι άσχετη ερώτηση αλλά πάντα ήθελα να την κάνω. 

Λογικά για να δεί ο τηλεθεατής που θέλει να τις δει τι ωρα ειναι.Μερικοί κιόλας δεν εχουν ρολοι κοντα και περιμένουν να ακούσσουν την ωρα απο τον παρουσιαστη τον ιδιο (κυριως ατομα μεγαλης ηλικιας).Το κανουν μερικες φορές και πριν τις ταινιες.Δεν νομίζω να έχει κάποιο άλλο σοβαρό λόγο.Απλώς για την ενημέρωση του θεατή.Γιατί δεν ειναι μόνο οι νέες ηλικίες που βλέπουν τηλεόρασση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικα επειδη πολλοι δεν φορανε ρολοι κλπ βλεπουν το ρολοι πανω να τρεχει και λενε μετα εε ακουσα στο βραδινο δελτιο τα ταδε νεα 

Παλια κιολας νομιζω το ελεγε ο παρουσιαστης οτι βλεπετε το δελτιο τις ταδε ωρας τωρα λογιακ για να προλαβουν να πουν τα νεα σε πολυ συντομο χρονικ οδιαστημα δεν το λεει πια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Θοδωρής Δρακάκης γύρναγε τον βραχίονα του, έσκυβε το κεφάλι του και διάβαζε την ώρα όταν τέλειωνε το δελτίο του Σταρ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 λεπτά πριν, G.TH. είπε

Ο Θοδωρής Δρακάκης γύρναγε τον βραχίονα του, έσκυβε το κεφάλι του και διάβαζε την ώρα όταν τέλειωνε το δελτίο του Σταρ

Οχι για την ακριβεια Ο Θ.Δ. διαβαζε την ωρα που του ειχανε γραψει...!!! (ετουτο διαπιστωμενο 100%)
🤣
Μαλιστα επαναμβανοταν η ιδια ακριβως -και ας μην ηταν προφανως παντα ιδια!- πολλες φορες ητοι
συνεχομενες ημερες, μεχρι να του την...αλλαξουν τελικα σε αλλη κοντινη!! Ω χαζοκουτι μαγικο, ωχχ!
🤮

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...