Προς το περιεχόμενο

Επεκταση Ram σε gaming laptop


Freegamer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα λογο του οτι χρησιμοποιω το laptop για gaming εφτασε η ωρα να του κανω και επεκταση απο 8 σε 16 gb , τωρα το λαπτοπ φοραει αυτο

14098400_Annotation2020-06-13174352.png.9edcbe293fb11687fbc561e134d372e9.png

 

και στο skroutz εχω δει αυτην https://www.skroutz.gr/s/13300154/Crucial-8GB-DDR4-2666MHz-CT8G4SFS8266.html#reviews

ειναι συμβατη κανονικα? Και επισης το λαπτοπ το πηρα πριν 1 χρονο απο Γερμανια και νομιζω βαση του Ευρωπαικου νομου εχει 2 χρονια εγγυηση, αν το ανοιξω καθαρα για να βαλω την ραμ θα την χασω ή πρεπει να παω στην ιδια την Lenovo να την βαλει ετσι ωστε να μην εχω θεμα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Freegamer είπε

ειναι συμβατη κανονικα?

Ναι

1 ώρα πριν, Freegamer είπε

Και επισης το λαπτοπ το πηρα πριν 1 χρονο απο Γερμανια και νομιζω βαση του Ευρωπαικου νομου εχει 2 χρονια εγγυηση, αν το ανοιξω καθαρα για να βαλω την ραμ θα την χασω ή πρεπει να παω στην ιδια την Lenovo να την βαλει ετσι ωστε να μην εχω θεμα?

Συνήθως όλες οι εταιρίες επιτρέπουν την αντικατάσταση ή επέκταση του αποθηκευτικού χώρου και της μνήμης ram από τους ιδιώτες.

Για εμένα στείλε ένα mail να το έχεις και γραπτώς…

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1ον το ότι χρησιμοποιείς το λαπτοπ για gaming δεν σημαίνει ότι είναι gaming laptop. 

2ον δεν μας έδωσες το μοντέλο και άρα πρέπει πρώτα να κοιτάξεις αν δέχεται αναβάθμιση. Αν έχει δλδ socket ή είναι soldered

Η lenovo είναι γενικά πολύ επιεικείς όσο αφορά τις εγγυήσεις. Εμένα για παράδειγμα που πρόσφερε χαμηλότερη από το κανονικό τιμή για επισκευή σε λάπτοπ εκτός εγγύησης, αγορασμένο δεύτερο χέρι και χωρίς απόδειξη. Δεν νομίζω να έχεις κανένα θέμα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, bromiaris είπε

Συνήθως όλες οι εταιρίες επιτρέπουν την αντικατάσταση ή επέκταση του αποθηκευτικού χώρου και της μνήμης ram από τους ιδιώτες.

Για εμένα στείλε ένα mail να το έχεις και γραπτώς… 

Aν ειναι αυτο θα κανω

 

18 ώρες πριν, Graekaris είπε

1ον το ότι χρησιμοποιείς το λαπτοπ για gaming δεν σημαίνει ότι είναι gaming laptop. 

Λογικο να το υποθεσεις αφου δεν ειπα το μοντελο, ειναι το Lenovo Legion y540 https://www.lenovo.com/gb/en/laptops/legion-laptops/legion-y-series/Lenovo-Legion-Y540-15/p/81SXCTO1WWENGB0/customize?  ( αυτα που ειναι επιλεγμενα , i5-1660-8gb κλπ)

 

και ναι εχει δευτερο socket κανονικα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...