Προς το περιεχόμενο

Mini Pc 24/7 hour


Ninnan

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ποσό που διαθέτουμε : 100-150 €
Ειδος pc : mini pc

Χρήση υπολογιστή : Ψάχνω για ένα pc όπου η βασική χρήση θα είναι browsing ΑΛΛΑ θα είναι ανοιχτό αρκετές ώρες την ημέρα μπορεί και 24 ώρες το εικοσιτετράωρο.

Ειδικά προγράμματα που θα χρησιμοποιήσουμε: Chorme , Teamviewer

Αν στη σύνθεση χρειαζόμαστε οθόνη? Οχι

Αν στη σύνθεση χρειαζόμαστε και πληκτρολόγιο,ηχεία,ποντίκι Οχι

Τοποθεσία στην οποία βρισκόμαστε ( για την επιλογή κατάλληλου καταστήματος). Αγρίνιο ( μπορώ να παραγγείλω και απο εξωτερικό δεν υπάρχει θεμα ,)

Αν τα κομμάτια που θέλουμε να αγοράσουμε θέλουμε να είναι απο ένα κατάστημα ή επιθυμούμε την αγορά απο διαφορετικά καταστήματα : Οχι





Το θέμα είναι για να βαστά 24 ώρες ότι πρέπει να έχει καλή ψύξη . Έχετε να προτείνετε κάτι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, Ninnan είπε

Ποσό που διαθέτουμε : 100-150 €
Ειδος pc : mini pc

Χρήση υπολογιστή : Ψάχνω για ένα pc όπου η βασική χρήση θα είναι browsing ΑΛΛΑ θα είναι ανοιχτό αρκετές ώρες την ημέρα μπορεί και 24 ώρες το εικοσιτετράωρο.

Ειδικά προγράμματα που θα χρησιμοποιήσουμε: Chorme , Teamviewer

Αν στη σύνθεση χρειαζόμαστε οθόνη? Οχι

Αν στη σύνθεση χρειαζόμαστε και πληκτρολόγιο,ηχεία,ποντίκι Οχι

Τοποθεσία στην οποία βρισκόμαστε ( για την επιλογή κατάλληλου καταστήματος). Αγρίνιο ( μπορώ να παραγγείλω και απο εξωτερικό δεν υπάρχει θεμα ,)

Αν τα κομμάτια που θέλουμε να αγοράσουμε θέλουμε να είναι απο ένα κατάστημα ή επιθυμούμε την αγορά απο διαφορετικά καταστήματα : Οχι





Το θέμα είναι για να βαστά 24 ώρες ότι πρέπει να έχει καλή ψύξη . Έχετε να προτείνετε κάτι;

Φίλε 150 είναι πολύ οριακά αν μπορείς να ανέβεις στα 200 κάτι γίνεται 

Επίσης κοιτά στα μεταχειρισμένα αν βρεις κάτι 

Ο δίσκος πόσα gb θες να είναι δλδ είσαι εντάξει με 64 ας πουμε ή 120;

Βρήκα αυτό στα 170€ από το skroutz δεν νομίζω ότι υπάρχει κάτι καλύτερο στα λεφτά που δίνεις

Screenshot_2020-06-17-17-02-18-064_com.niobiumlabs.android.apps.skroutz.jpg

Επεξ/σία από Nik1239
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα. Ο χώρος δεν με ενδιαφέρει απλά να μπορεί να τρέχει μία χαρά το chrome αλλά και TeamViewer . Ε κοίταζα και από εξωτερικό συγκεκριμένα από Amazon ευρωπαϊκά αλλά και banggood όπου έχει μια μεγάλη ποικιλία και μπορω να κάνω παραγγελία και από εκεί . Αλλά οκ θα το τσεκαρω . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Ninnan είπε

Καλησπέρα. Ο χώρος δεν με ενδιαφέρει απλά να μπορεί να τρέχει μία χαρά το chrome αλλά και TeamViewer . Ε κοίταζα και από εξωτερικό συγκεκριμένα από Amazon ευρωπαϊκά αλλά και banggood όπου έχει μια μεγάλη ποικιλία και μπορω να κάνω παραγγελία και από εκεί . Αλλά οκ θα το τσεκαρω . 

Δες αν βρεις κάτι στα λεφτά που θες με 4 ραμ 64 αποθηκευτικό και επεξεργαστή 2/4 ή 4/4 τίποτα λιγότερο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για την δουλειά και μόνο που αναφέρεις προσωπικά έχω βολευτεί με αυτό https://www.cosmodata.gr/product/333633/ipologistes-anavathmisi/refurbish-pc/pc-refurbish-efkeries/lenovo-thinkcentre-m58p-sff-intel-core-2-duo-e7500-4gb-ram-500gb-hdd-dvd-windows-7-professional

του έχω κάνει όμως κάποιες αλλαγές όπως άλλαξα τον hdd με έναν 120αρι ssd teamgroup (του 20αρικου δηλαδή) και απο παλιά συστήματα που είχα, του πρόσθεσα άλλα 4gb ram ddr3. Με το κλειδί των win 7 που αναγραφόταν στην μητρική έκανα εγκατάσταση τα windows 10 και πάει αξιοπρεπέστατα για teamviewer και browsing. Τον ssd πρόσφατα τον έκανα Partition και έβαλα και linux peppermint με το οποιο πάει ακόμη πιο άνετα στις εργασίες γραφείου, browsing αλλά το μόνο θέμα μου είναι ότι όταν συνδέομαι απο το linux στο teamviewer υπολογιστών win7/win 10 δεν έχω ήχο απο το απομακρυσμένο μηχάνημα, ενώ με τα win10 έχω κανονικά ήχο.. Αλλιως θα άφηνα μόνο το linux για τέτοιες εργασίες, καθως τα παει πολύ άνετα

Και το έχω ανοιχτο πάνω απο 12 ώρες την ημέρα

Επεξ/σία από bbbb
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τσέκαρε τα SFF του info-world. π.χ. αυτό με άλλα 4GB RAM και έναν ssd σε καλύπτει πλήρως πιστεύω https://www.info-world.gr/el/proionta/stock-house/anakataskevasmena-&-metacheirismena/statheri-ipologistes/lenovo-thinkcentre-m71e/sff/i3-2100/3100ghz/4gb/250gb/dvd-rw/w7pro-coa/ref10122350.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε εντάξει καλές επιλογές και ευχαριστώ . Επίσης κοίταζα από banggood αυτό : CHUWI Herobox.  Κατά προτίμηση θέλω να ειναι ένα mini pc και αν μπαίνει και πισω από την tv με vesa mount ακόμα καλύτερα .

Screenshot_2020-06-18-11-56-15-422_com.android.chrome.jpg

Screenshot_2020-06-18-11-55-54-615_com.android.chrome.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

http://www.cosmodata.gr/product/336742/ipologistes-anavathmisi/refurbish-pc/pc-refurbish-efkeries/hp-compaq-8200-elite-usff-intel-core-i5-2is-genias-8gb-ram-240gb-ssd-dvd-windows-7-professional

Το έχω στήσει σε εκθεσιακό χώρο πίσω από 40άρα TV για presentation και όλη μέρα παίζει powerpoints ή βιντεάκια.
4πύρηνο, win10 (αναβάθμιση με το κλειδί από τα 7), 8GB RAM (πέρνει μνήμες από λάπτοπ), SSD, 1 χρόνο εγγύηση από το κατάστημα, αθόρυβο και απροβλημάτιστο.
Κοντεύει να κλείσει χρόνο.

Δεν έχει vesa mount αλλά είναι πολύ μικρό σε μέγεθος και βολεύεται εύκολα.
Έχει εξόδους Display port και VGA οπότε αν θες να μεταφέρεις ήχο στην TV θα χρειαστείς ένα καλώδιο DP-to-HDMI ή αντάπτορα.

 

Επεξ/σία από dpolal
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Ninnan είπε

Ε εντάξει καλές επιλογές και ευχαριστώ . Επίσης κοίταζα από banggood αυτό : CHUWI Herobox.  Κατά προτίμηση θέλω να ειναι ένα mini pc και αν μπαίνει και πισω από την tv με vesa mount ακόμα καλύτερα .

Screenshot_2020-06-18-11-56-15-422_com.android.chrome.jpg

Screenshot_2020-06-18-11-55-54-615_com.android.chrome.jpg

Πάρτο τώρα είναι πολύ καλό έχει και θύρα για δίσκο 2.5 αν θες να αυξήσεις τον χώρο του παίρνει και ssd kai hdd

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 18/6/2020 στις 11:59 ΠΜ, Ninnan είπε

Ε εντάξει καλές επιλογές και ευχαριστώ . Επίσης κοίταζα από banggood αυτό : CHUWI Herobox.  Κατά προτίμηση θέλω να ειναι ένα mini pc και αν μπαίνει και πισω από την tv με vesa mount ακόμα καλύτερα .

Screenshot_2020-06-18-11-56-15-422_com.android.chrome.jpg

Screenshot_2020-06-18-11-55-54-615_com.android.chrome.jpg

Αν σε ενδιαφέρει περιμένω αυτό σε μερικές μέρες https://www.geekbuying.com/item/Beelink-AP45-Intel-Apollo-Lake-J4205-8GB-256GB-Windows-10-Mini-PC-416503.html

Αγόρασα 2 αλλά μου χρειάζεται τελικά μόνο το ένα τελικά. 
edit: Το δίνω 160 ευρώ , κ μπορώ ότι δοκιμή θες να σου κάνω σε αυτό που θα κρατήσω για να δεις αν σου κάνει. 
 

Επεξ/σία από Billator
τιμη
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...