Προς το περιεχόμενο

Αδυναμια σύνδεσης στο hotspot του σταθερού υπολογιστη


Alexis Mpidis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα! Εδώ και μέρες προσπαθώ να συνδεθώ στο hotspot του σταθερού μου υπολογιστή μου από το το κινητό μου και δεν μπορώ. Λέει αποτυχία λήψης! Έχω την R-LIVE CF-N5 κεραία wifi! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως εννοεις το αναποδο? Απο τον υπολογιστη να συνδεθεις στο Ιντερνετ μεσω κινητου? Κανε διαγραφη του δικτυου και επανασυνδεση αλλιως reset network settings και επανασυνδεση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν νομίζω να μπορείς μέσω wifi από την στιγμή που χρησιμοποιεί το λάπτοπ σου την ασύρματη κάρτα δικτύου για να συνδεθεί στο ρούτερ. Θα πρέπει να συνδεθεί το λάπτοπ μέσω καλωδίου για να δώσεις από εκεί μετά μέσω wifi στο κινητό. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

56 λεπτά πριν, Alexis Mpidis είπε

Στο λαπτοπ γινεται αλλα στο desktop οχι!

Για να γινει αυτο πρεπει να το υποστηρίζει η καρτα wifi και το pc να παίρνει ιντερνετ με καλώδιο απο το ρούτερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, NikosKallithea είπε

Για να γινει αυτο πρεπει να το υποστηρίζει η καρτα wifi και το pc να παίρνει ιντερνετ με καλώδιο απο το ρούτερ

Ok. Ευχαριστώ! Απλά απορώ πώς γίνεται στο λαπτοπ! Και στο κινητο αν συνδεθω σε ενα wifi δίκτυο μπορώ να το κανω hotspot! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, Alexis Mpidis είπε

Ok. Ευχαριστώ! Απλά απορώ πώς γίνεται στο λαπτοπ! Και στο κινητο αν συνδεθω σε ενα wifi δίκτυο μπορώ να το κανω hotspot! 

Εχεις συνδέσει το κινητό σε wifi και μοιράζεις απο εκεί;Είσαι σίγουρος ότι δεν πιάνουν οι άλλες συσκευές απο εκει που πιάνει και το κινητό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Alexis Mpidis είπε

Ok. Ευχαριστώ! Απλά απορώ πώς γίνεται στο λαπτοπ! Και στο κινητο αν συνδεθω σε ενα wifi δίκτυο μπορώ να το κανω hotspot! 

Ειναι απλο, η καρτα του λαπτοπ υποστηρίζει αυτή την λειτουργία.

Στο κινητό δεν μπορείς να το κάνεις αυτο που λες, πρέπει το κινητό να είναι συνδεμένο με data για να γινει. Εξάλλου δεν υπάρχει και νόημα, ενα κινητό να αναμεταδίδει το wifi.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...