Προς το περιεχόμενο

Το Samsung Galaxy Note 20 Ultra αποκαλύπτεται πρώιμα


trib

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
23 λεπτά πριν, -WISE- είπε

Καλά, κάτσε πίστευε εσύ ότι έχει Ιούνη μήνα στα χέρια του τη συσκευή και ότι έτσι θα είναι το Note 20 Ultra και μην πιστεύεις τα μάτια σου. (Αν το έχεις δει από κοντά το Note 10 Plus.)

Η Samsung αλλάζει από χρονιά σε χρονιά (κατά το εφικτό) το σχεδιασμό των ναυαρχίδων της δεν υπάρχει περίπτωση να είναι τόσο κόπια του 10.

Και μένα για 10+ μου κάνει και αυτό απο οτι είδα γράφουν και αρκετοί στα σχόλια,είναι και ύποπτο να μην μας δείχνει την εξωτερική πλευρά,για να δούμε...

 

Επεξ/σία από ELMastas
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 52
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

15 λεπτά πριν, tsarouc είπε

Χαλαρώστε λιγάκι... 

και να μην είναι έτσι κάπως έτσι θα είναι τέλος πάντων... τι μπορεί να αλλάξει κανείς σε ένα απλό τετράγωνο κινητό.. ΟΛΑ ΙΔΙΑ είναι με ελάχιστα μικρές διαφορετικές λεπτομέρειες... μισό χιλιοστό μικρότερο μπέζελ και μισό χιλιοστό ποιο λεπτό και κουταμάρες... 

το σίγουρο είναι ότι Ελλάδα θα έρθει και πάλι προβληματικό και στα 2000 ευρώ όπως μας έχει συνηθίσει η σάμυ... 

και ο συγκεκριμένος λικστερ μόνο τυχαίος δεν είναι.. μη σου πω ότι είναι κομπάρσος της σάμυ που παίζει διαφορετικά σενάρια κάθε φορά με τις οδηγίες της και βγάζει μεροκάματο.

τώρα περί ονείρων με 865+ σε Ευρώπη αλλάξτε πλευρό και σκεπαστείτε καλύτερα. Δεν είναι φιλάνθρωπος η σάμυ... με τον εξινος(και ξερός) θα έρθει όπως πάντα.

Αν τώρα γκρεμίσει κάνας φούρνος και το φέρει με τον 865+ τότε μπράβο της.. ποτέ δεν είναι αργά... και ας έχει και 2κ... όπως και να έχει είναι όμορφο και δείχνει ποιοτικό και αυτό όπως όλες της οι ναυαρχίδες...(εμφανισιακά/εξωτερικά).

Στο διπλανό νήμα πλακωνόμαστε, αλλά εδώ δε μπορώ παρά να συμφωνήσω... σε όλα όμως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, -WISE- είπε

Το βλέπετε πιστεύω το Note 10+ που ένας τυχαίος leakster ονόμασε Note 20 Ultra για τα views

Ναι ενω αν ηταν αληθινη φωτο θα ειχε μεγαλη διαφορα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, zx1234r είπε

Πωπω θα χτυπήσει 2000€ το άτιμο. Πάει το τελευταίο μου νεφρό.

Γιατί πόσα είχες;;;;; 😛😀

Αν εξαιρέσεις πάντως τα στανταρ όπως ότι θα έχεις τον 865 και καλύτερη οθόνη, μικρότερα πλαϊνά bezels και άλλα, μαζί με κάποιες γενικές παρλαπιπες δεν μας λέει και κάτι νέο ο λίκστερ (επάγγελμα κι αυτό!). 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με το καλό να έρθει. Εγώ πήρα πρόσφατα το note 10 plus και είμαι υπέρ ευχαριστημένος τόσο καιρό έκανα υπομονή να πέσει η τιμή του λες και τα κινητά του 19 με του 20 έχουν της τρελές αλλαγές σε δουλειά να βρισκόμαστε να αλλαζος κάθε χρόνο συσκευή 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, tsarouc είπε

το σίγουρο είναι ότι Ελλάδα θα έρθει και πάλι προβληματικό και στα 2000 ευρώ όπως μας έχει συνηθίσει η σάμυ... 

Μας έχει συνηθίσει η σάμυ σε 2000 ευρώ τηλέφωνα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, JcD είπε

Μας έχει συνηθίσει η σάμυ σε 2000 ευρώ τηλέφωνα?

Ε ναι.. αν το 128άρι το ultra 5g έχει 1400... και κάποιες συσκευές της πιάνουν και τα 2.500 ευρώ... εδώ το s10 1TB και χτυπάει τα 1700 στην ελληνική αγορά. φαντάσου πόσο θα έχει το αυτό το note σε καμιά 512/1τβ έκδοση... που είναι το περίεργο?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, tsarouc είπε

Ε ναι.. αν το 128άρι το ultra 5g έχει 1400... και κάποιες συσκευές της πιάνουν και τα 2.500 ευρώ... εδώ το s10 1TB και χτυπάει τα 1700 στην ελληνική αγορά. φαντάσου πόσο θα έχει το αυτό το note σε καμιά 512/1τβ έκδοση... που είναι το περίεργο?

Στο ότι μόνο "κάποιες συσκευές της πιάνουν τα 2.5", εκεί είναι το περίεργο στο μήνυμα σου. Το 1400 που λες απέχει πολύ από το "στα 2000 ευρώ όπως μας έχει συνηθίσει η σάμυ...". Δεν μας έχει συνηθίσει καμία εταιρία σε αυτά τα επίπεδα ακόμα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Oταν ενα καταναλωτικο προιον κανει πχ 1500 ευρω σε μια χώρα με βασικό μισθό 580 σημαινει οτι το προιον αυτο ΔΕΝ ΑΠΕΥΘΥΝΕΤΑΙ ΣΕ ΣΑΣ. Don't get me wrong. Κατά 90% ουτε εγω θα το παρω. Δεν εννο οτι εγω ειμαι ο λεφτας. Αλλά το να κατηγορειτε την Samsung η την Apple επειδη πουλάνε συσκευες με 1500 ευρω ειναι σα να κατηγορείτε την Ferrari επειδή δεν μπορείτε να αγοράσετε την Enzo. Δεν απευθυνεται σε σας. Αυτο το καλο εχει η αγορά. Υπαρχουν συσκευες με 60, 160, 250, 340, 400, 500, 600, 700, 800+ ευρω. Βρείτε κατι που να σας κανει και σταματηστε να μιλατε λες και η καθε Samsung σας στερησε την βολτα για καφε στο Μανχαταν. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, NamelessDead είπε

Oταν ενα καταναλωτικο προιον κανει πχ 1500 ευρω σε μια χώρα με βασικό μισθό 580 σημαινει οτι το προιον αυτο ΔΕΝ ΑΠΕΥΘΥΝΕΤΑΙ ΣΕ ΣΑΣ. Don't get me wrong. Κατά 90% ουτε εγω θα το παρω. Δεν εννο οτι εγω ειμαι ο λεφτας. Αλλά το να κατηγορειτε την Samsung η την Apple επειδη πουλάνε συσκευες με 1500 ευρω ειναι σα να κατηγορείτε την Ferrari επειδή δεν μπορείτε να αγοράσετε την Enzo. Δεν απευθυνεται σε σας. Αυτο το καλο εχει η αγορά. Υπαρχουν συσκευες με 60, 160, 250, 340, 400, 500, 600, 700, 800+ ευρω. Βρείτε κατι που να σας κανει και σταματηστε να μιλατε λες και η καθε Samsung σας στερησε την βολτα για καφε στο Μανχαταν. 

Πολυ σωστη λογικη και θα το αναλυσω παρακατω.

Οκ να κρινουμε τις τιμες αλλα κανεις δεν βαζει το μαχαιρι σε κανεναν για να αγορασει. Ελευθερη αγορα εχουμε. Σε 2 χρονια ενα Note 20 θα εχει 500 ευρω απο τα 1500 που θα κανει αρχικα. Οποιος θελει ας το παρει τοτε παλι top of the line θα ειναι και θα κανει παπαδες. 

Τα κινητα εχουν φτασει σε τετοιο επιπεδο που και με 150 ευρω πχ Redmi note 8 ακομα και samsung στα 200 ειναι παρα πολυ καλες επιλογες για το 90% των χρηστων εκει εξω. Στα 300-400 ευρω υπαρχουν διαμαντια περσινες ναυαρχιδες που δεν εχουν να ζηλεψουν τιποτα απο αυτα των 1000+ ευρω κινητων. Η αγορα ειναι τοσο μεγαλη ο ανταγωνισμος τεραστιος που υπαρχουν αξιολογες επιλογες σε καθε budget. Ξαναλεω κανεις δεν βαζει το μαχαιρι σε κανεναν κανεις δεν σας υποχρεωνει να δωσετε 1000 ευρω για ενα κινητο. Ο καθενας κανει οτι θελει με τα χρηματα του. Εκτος αν μου λετε οτι δεν μπορειτε να κανετε το 99% των πραγματων το ιδιο καλα με ενα κινητο των 350 ευρω απο ενα που κανει 1000+. Απλα πουλανε φιρμα και χαρακτηριστικα που κανεις δεν χρειαζεται για να δικαιολογησουν την τιμη. Το κερδος των εταιριων σε τετοιων τιμων κινητα ειναι τεραστιο εξου και η πολυ μεγαλη πτωση τιμης που εχουν μεσα σε λιγους μηνες. Τo S20 ultra εχει 1100 ευρω μεσα σε 3 μηνες επεσε 300 ευρω. Μεχρι τελος του χρονου θα πιασει 700. Μην κραζετε απλα γιατι μπορειτε.

  • Like 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικα θα κανει πανω απο 1500ευρω, δεν θα εχει σοβαρο face recognition, θα εχει κακη διαχειριση ενεργειας ο cpu και ολα τα προβατα θα περιμενουν να "στρωσει" με fw update....

Ας σοβαρευτει λιγο η εταιρια, εχει ολα τα φοντα να βγαλει κινηταρες

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...