Προς το περιεχόμενο

Το Samsung Galaxy Note 20 Ultra αποκαλύπτεται πρώιμα


trib

Προτεινόμενες αναρτήσεις

6 ώρες πριν, -WISE- είπε

Καλά, κάτσε πίστευε εσύ ότι έχει Ιούνη μήνα στα χέρια του τη συσκευή και ότι έτσι θα είναι το Note 20 Ultra και μην πιστεύεις τα μάτια σου. (Αν το έχεις δει από κοντά το Note 10 Plus.)

Η Samsung αλλάζει από χρονιά σε χρονιά (κατά το εφικτό) το σχεδιασμό των ναυαρχίδων της δεν υπάρχει περίπτωση να είναι τόσο κόπια του 10.

Έχεις να φας τρελή απογοήτευση μου φαίνεται φίλε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 52
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

9 ώρες πριν, hristos1975psi είπε

Όταν θα βγει όπως πάντα παντού θα έχει τον 865+ και στην Ευρώπη τον σαβουρο-exynos 

Ευχαριστώ πολύ αλλά δεν θα πάρω ακόμα και δωρεάν να το δίνουν.

Apple & Samsung ο καρκίνος των κινητών 

Δε θα έχει τον ίδιο Exynos πιθανότατα θα έχει τον 992 με αρχιτεκτονική 6 ή και 5nm.

9 ώρες πριν, -WISE- είπε

Το βλέπετε πιστεύω το Note 10+ που ένας τυχαίος leakster ονόμασε Note 20 Ultra για τα views

Δεν είναι τυχαίος αν παρακολουθείς το χώρο. Διευκρίνισε αργότερα ότι οι φωτογραφίες είναι του Note 10+.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μερικοι 'λεφταδες' δεν εχουν το θεο τους εδω μεσα ειτε ειναι μετοχοι της εκαστοτε εταιριας.

Οταν κυκλοφόρησε το 2016 το galaxy s7 & s7 edge ειχαν 700 και 800 ευρω τιμη. Φετος τα s20, s20+, s20 ultra κυκλοφορησαν με τιμες 950, 1050 και 1400 αντιστοιχα. Ολα τα κινητα ειχαν τα καλυτερα specs για τη χρονια τους, την τελευταια λεξη της τεχνολογιας σε επεξεργαστη, καμερες, wireless charging κτλ κτλ Οποτε γιατι καθε χρονο παμε σιγα σιγα πιο πανω στις τιμες. Για να μην αναφερω την κοροιδια οτι τοτε το S7 και S7 edge ειχαν ακριβως το ιδιο hardware με μονη διαφορα στο μεγεθος της συσκευης ενω πχ το s20,s20+,s20 ultra εχουν downgrade σε πολλα σημεια πχ καμερες ετσι ωστε να προωθούν ατυπα τα πιο ακριβα μοντελα σαν πιο ολοκληρωμενες συσκευες.

Οποτε ναι με 700 ευρω επαιρνες Ferrari enzo οπως ειπε κι ο αλλος φιλος παραπανω ενω τωρα με τα ιδια παιρνεις Seat ibiza. Λογικο να διαμαρτυρονται καποιοι. Αλλα τωρα ναι αυτες οι συσκευες δεν απευθυνονται σε μας...

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 ώρες πριν, samsunglife είπε

Στα 1699€ το βλέπω preorder και δώρο 99€ στην εφαρμογή efood... 😂

Το χω χτυπήσει άνετα...Για το δώρο του efood.Μα κύριε αν είναι να δώσετε 1699€ γιατι δεν τα δίνετε στο efood? Γιατί δεν είναι δώρο... 

 

Πέρα από την πλάκα,το περιμένω πως και πως μπας και σώσει την κατάσταση γιατί με το S20 Plus έχω πολλά παράπονα από θέμα αυτονομίας(θα μου πεις δεν είσαι ο μόνος). 

Επεξ/σία από George6633
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ λέω να το κυκλοφορήσουν τον Σεπτέμβρη μαζι με τους νέους Zen,Navi,Ampere και PS5.

Άμα είναι να μας διώξει η γυναίκα να μας διώξει ΜΙΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗ :D 

Τουλάχιστον θα έχουμε new toys για παρηγοριά :D 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

59 λεπτά πριν, giorgosZMG είπε

Εγώ λέω να το κυκλοφορήσουν τον Σεπτέμβρη μαζι με τους νέους Zen,Navi,Ampere και PS5.

Άμα είναι να μας διώξει η γυναίκα να μας διώξει ΜΙΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗ :D 

Τουλάχιστον θα έχουμε new toys για παρηγοριά :D 

Το όνειρο μου. Διαμέρισμα, 5χ5, μεγάλη τηλεόραση, gaming pc, ps5 και xbox x δίπλα, άδειο ψυγείο και ύπνος στρωματσάδα. Delivery πίτσες και μπύρες μέχρι να με βρουν φαγωμένο απο τα σκουλίκια......αχχχχχχ σούπερ.

Κάπου είχε πάρει το μάτι μου μία φωτογραφία ενός τύπου στο 9gag που είχε ακριβώς αυτό και έλεγε "My wife divorced me and i have no where to go. At least i have my gaming pc" και ήθελα να του γράψω "είσαι σοβαρός? ζεις το όνειρο! απόλαυσε το!!!"

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 ώρες πριν, Αντώνης Τ. είπε

Εφαγα τέτοια ξενέρα με το Νote 10 που και καφέ να μου κάνει ούτε στη βιτρίνα δε θα πάω να το δω.

Για λέγε, τι έπαθες? Έχω τραβήξει πολλά με το s10 και σκέφτομαι σαν εσένα.

14 ώρες πριν, iced είπε

Λογικα θα κανει πανω απο 1500ευρω, δεν θα εχει σοβαρο face recognition, θα εχει κακη διαχειριση ενεργειας ο cpu και ολα τα προβατα θα περιμενουν να "στρωσει" με fw update....

Ας σοβαρευτει λιγο η εταιρια, εχει ολα τα φοντα να βγαλει κινηταρες

 

Καλό σχόλιο, παρέλειψες αρκετά ακόμα θέματα.

Επεξ/σία από JcD
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, zx1234r είπε

Το όνειρο μου. Διαμέρισμα, 5χ5, μεγάλη τηλεόραση, gaming pc, ps5 και xbox x δίπλα, άδειο ψυγείο και ύπνος στρωματσάδα. Delivery πίτσες και μπύρες μέχρι να με βρουν φαγωμένο απο τα σκουλίκια......αχχχχχχ σούπερ.

Κάπου είχε πάρει το μάτι μου μία φωτογραφία ενός τύπου στο 9gag που είχε ακριβώς αυτό και έλεγε "My wife divorced me and i have no where to go. At least i have my gaming pc" και ήθελα να του γράψω "είσαι σοβαρός? ζεις το όνειρο! απόλαυσε το!!!"

Φίλε μου εγώ το ζω το όνειρο γιατί είμαι σε διάσταση και ο χώρος μου είναι ακριβώς έτσι.

55αρα SAMSUNG τούμπανο συνδεδεμένη με  PS4 PRO. GAMING PC δυνατό. Ψυγείο ΓΕΜΑΤΟ με όλων των ειδών λιχουδιές & φαγητό. Βεραντα με θέα σε πάρκο με δέντρα και επίσης φόντο την Ακρόπολη... Αυτά 😁😁😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, giorgosZMG είπε

Φίλε μου εγώ το ζω το όνειρο γιατί είμαι σε διάσταση και ο χώρος μου είναι ακριβώς έτσι.

55αρα SAMSUNG τούμπανο συνδεδεμένη με  PS4 PRO. GAMING PC δυνατό. Ψυγείο ΓΕΜΑΤΟ με όλων των ειδών λιχουδιές & φαγητό. Βεραντα με θέα σε πάρκο με δέντρα και επίσης φόντο την Ακρόπολη... Αυτά 😁😁😁

Θέλεις roommate να μοιραζόμαστε έξοδα και να παίζουμε όλη μέρα? Λόγω covid και υποχόνδριας γυναίκας, βλέπω να χωρίζω και εγώ σύντομα.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 21/6/2020 στις 2:26 ΜΜ, zx1234r είπε

Θέλεις roommate να μοιραζόμαστε έξοδα και να παίζουμε όλη μέρα? Λόγω covid και υποχόνδριας γυναίκας, βλέπω να χωρίζω και εγώ σύντομα.

Το να χωρίσει ένα ζευγάρι υπάρχουν ποιο σοβαρα ζητήματα χωρίς όμως να αποκλείουμε ΄οτι το gaming είναι και αυτός ένας

παράγοντας προσωπικής αποξένωσης από τον ίδιο σου το περιβάλλον και τον κόσμο που συναναστρέφεσαι παράλληλα. Οι γυναίκες

το βλέπουν αυτό και επειδή νοιώθουν ότι δεν είναι προτεραιότητα σου ξεκινούν διάφορα τεχνάσματα (+γκρίνια) για να σε αποσπάσουν από το εθισμό,

ο οποίος, .είτε λέγετε gaming, αθλήματα, κυνήγι, ψάρεμα...κτλ

Αυτό βέβαια συγκρούεται με την ίδια την φύση του άντρα γιατί ο αντράς πάντα ασχολείται με κάποιο χόμπυ πράγμα που οι γυναίκες

δεν το κάνουν και γι΄αυτό τους είναι αδύνατο να μας κατανοήσουν και ούτε πρόκειται.

Επεξ/σία από giorgosZMG
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 ώρες πριν, NamelessDead είπε

Oταν ενα καταναλωτικο προιον κανει πχ 1500 ευρω σε μια χώρα με βασικό μισθό 580 σημαινει οτι το προιον αυτο ΔΕΝ ΑΠΕΥΘΥΝΕΤΑΙ ΣΕ ΣΑΣ. Don't get me wrong. Κατά 90% ουτε εγω θα το παρω. Δεν εννο οτι εγω ειμαι ο λεφτας. Αλλά το να κατηγορειτε την Samsung η την Apple επειδη πουλάνε συσκευες με 1500 ευρω ειναι σα να κατηγορείτε την Ferrari επειδή δεν μπορείτε να αγοράσετε την Enzo. Δεν απευθυνεται σε σας. Αυτο το καλο εχει η αγορά. Υπαρχουν συσκευες με 60, 160, 250, 340, 400, 500, 600, 700, 800+ ευρω. Βρείτε κατι που να σας κανει και σταματηστε να μιλατε λες και η καθε Samsung σας στερησε την βολτα για καφε στο Μανχαταν. 

 

Πες τα χρυσοστομε... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, Arkin είπε

Λογω Exynos?

Για να μη κανιβαλίζουμε το θέμα:

Σε κινητό 1000 ευρώ είναι τραγικό να:

  • Κοιμάσαι με μπαταρία 100% και να ξυπνάς με 75%. (To πιο σηματικό από όλα, τρελό battery drain)
  • Βάζεις dark mode, κάνεις 1002 mods, κλεινεις WIFI, DATA κτλ για να βγάλεις καλύτερη διάρκεια μπαταρίας
  • χρειάζεται μερικές φορές και 4-5 προσπάθειες για να πιάσει το δακτυλικό αποτύπωμα
  • το πενάκι καλό χρυσό αλλά στα ελληνικά δύσκολη η κατάσταση.

Τα παραπάνω λυπάμαι που το λέω γιατί το πήρα με υψηλές προσδοκίες δεν αρμόζουν σε κινητό 1000 ευρω (το επαναλαμβάνω)

Σε 6 μήνες έχασα πολλά λεφτά για να το ξεφορτωθώ. Δε βαριέσαι, όσο κακή κίνηση ήταν η αγορά του, άλλο τόσο καλή ήταν το ξεφόρτωμα.

(καλώς ήρθες OP8, που ήσουν τόσο καιρό μαναράκι μου -άλλη ζωή-)

Πιθανολογώ ότι τα θέματα μπαταρίας οφείλονταν εν πολλοίς στον exynos (ετσι λέγεται) και δευτερευόντως στο ανεκδιήγητα βαρύ UI.

Μακριά και αγαπημένοι Samsung. Χρειάζεται πολύ σαπούνι για να ξεπλυθει αυτη η ντροπη.

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...