Προς το περιεχόμενο

[laptop] Honor MagicBook 14 R5-3500U/8GB/256GB 549 ευρω @Κωτσοβολος


sexymwro7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδια με 30 ευρω παραπάνω αυτό πως το βλέπετε απο τα PUBLIK..Αξιζει;, εγω το θελω για τα παιδια μου να παιζουν fortnite...RHYZEN 7 3700U VEGA 10, αλλα διαθετω το ανωτερο αυτα τα χρηματα.

    https://www.public.gr/product/computers-and-software/laptops/laptop-asus-vivobook-156-ryzen-7-3700u8gb256gb-ssdradeon-rx-vega-10-x512da-ej445t/prod10291478pp/

 

Επεξ/σία από kazampidis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 λεπτά πριν, kazampidis είπε

Παιδια με 30 ευρω παραπάνω αυτό πως το βλέπετε απο τα PUBLIK..Αξιζει;, εγω το θελω για τα παιδια μου να παιζουν fortnite...RHYZEN 7 3700U VEGA 10, αλλα διαθετω το ανωτερο αυτα τα χρηματα.

    https://www.public.gr/product/computers-and-software/laptops/laptop-asus-vivobook-156-ryzen-7-3700u8gb256gb-ssdradeon-rx-vega-10-x512da-ej445t/prod10291478pp/

Καταρχας το asus που παρεθεσες δεν εχει ips οθονη. Σημαντικο μειον.

Κατα δευτερο για gaming (αν δε σε νοιαζει η φορητοτητα) κοιτας για desktop. Στα ιδια λεφτα εχεις πιο αποδοτικο μηχανημα. Τα λαπτοπ, ειδικα σε αυτες τις τιμες, δεν ειναι για (πολυ) gaming. Τα λαπτοπ αυτα ειναι κυριως για δουλειες γραφειου/σχολειου/σχολης και multimedia, καμια ταινια, στο δρομο οταν ταξιδευεις κλπ. Ενταξει μπορει να παιξεις μια στο τοσο fortnite ξερω γω στα 1080p 40 fps (?), αλλα μετα απο ωρα το λαπτοπ θα καιει. Με οτι συνεπειες θα εχει αυτο μακροχρονια για το χρονο ζωης του. Αν το προσπαθησεις, κοιτα να παρεις και μια βαση για να το ψυχει (ουσιαστικα ετσι παλι χανεις τη φορητοτητα, αρα καλα λεω κοιτα για desktop). Ή στην τελικη μαζεψε 100 ευρω παραπανω, να παρεις "gaming" λαπτοπ (που περα απο πιο ισχυρο, λογικα θα εχει προνοησει και για καλυτερη ψυξη).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια  σας  ,    ηταν σημερα απογευμα  η αυριο πρωι να παω να το παρω το Honor , εχτες  βραδυ ηταν στα 549 ,   σημερα το ειδα  629  ...  παιζει να υπαρχει περιπτωση  να μου το αφησουν  στην παλια τιμη  ?   

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, jimmisk1974 είπε

Γεια  σας  ,    ηταν σημερα απογευμα  η αυριο πρωι να παω να το παρω το Honor , εχτες  βραδυ ηταν στα 549 ,   σημερα το ειδα  629  ...  παιζει να υπαρχει περιπτωση  να μου το αφησουν  στην παλια τιμη  ?   

   Φιλε μου καλησπέρα, και εγω ήταν να πάρω το honor magic book, την περασμενη εβδομαδα, μου ειχε αρεσει πολύ, και εγω θα το επαιρνα στα 549, τελικώς όμως με πολύ ψαξιμο κατέληξα σε αυτο που σου παραθέτω παρακάτω: 

     https://www.public.gr/product/laptop-asus-vivobook-156-ryzen-7-3700u8gb256gb-ssdradeon-rx-vega-10-x512da-ej445t/prod10291478pp/?gclid=Cj0KCQjwl4v4BRDaARIsAFjATPnHFYK6EwBvp4rQXWuwC_S8nijQfUmDsHsYlIOV-iLt-Go0m5RbKOEaAhfnEALw_wcB

 με δωρο τσαντα μεταφορας , πολύ ποιότικό και αν εξαιρεσεις την οθόνη, που στο  magic book ειναι ips, ενω σε αυτό είναι led με  IPS-level Panel, που οι διαφορες κατά την άποψη μου ουτε γινονται αντιληπτές, κατά τα άλλα παίρνεις πιο δυνατό μηχάνημα με 30 ευρω παραπάνω, με rhyzen 7 3700u, αντι rhyzen 5 3500u..και καρτα γραφικών vega 10, αντι vega 8. Επίσης παρολο που το assus EINAI 15.6'' οι διαστάσεις του ειναι μικρές ,το αναφερω γτ το honor  ειναι 14''. Εγω πάντως επειδη ηθελα το λαπτοπ να ειναι και soft gaming ,  εμεινα πολύ ευχαριστημένος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, kazampidis είπε

   Φιλε μου καλησπέρα, και εγω ήταν να πάρω το honor magic book, την περασμενη εβδομαδα, μου ειχε αρεσει πολύ, και εγω θα το επαιρνα στα 549, τελικώς όμως με πολύ ψαξιμο κατέληξα σε αυτο που σου παραθέτω παρακάτω: 

     https://www.public.gr/product/laptop-asus-vivobook-156-ryzen-7-3700u8gb256gb-ssdradeon-rx-vega-10-x512da-ej445t/prod10291478pp/?gclid=Cj0KCQjwl4v4BRDaARIsAFjATPnHFYK6EwBvp4rQXWuwC_S8nijQfUmDsHsYlIOV-iLt-Go0m5RbKOEaAhfnEALw_wcB

 με δωρο τσαντα μεταφορας , πολύ ποιότικό και αν εξαιρεσεις την οθόνη, που στο  magic book ειναι ips, ενω σε αυτό είναι led με  IPS-level Panel, που οι διαφορες κατά την άποψη μου ουτε γινονται αντιληπτές, κατά τα άλλα παίρνεις πιο δυνατό μηχάνημα με 30 ευρω παραπάνω, με rhyzen 7 3700u, αντι rhyzen 5 3500u..και καρτα γραφικών vega 10, αντι vega 8. Επίσης παρολο που το assus EINAI 15.6'' οι διαστάσεις του ειναι μικρές ,το αναφερω γτ το honor  ειναι 14''. Εγω πάντως επειδη ηθελα το λαπτοπ να ειναι και soft gaming ,  εμεινα πολύ ευχαριστημένος.

χμμμμ   ευχαριστω...  αλλα  θελω αυστηρα 14αρι ...  θα κανω μια βολτα ομως να το δω .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, jimmisk1974 είπε

χμμμμ   ευχαριστω...  αλλα  θελω αυστηρα 14αρι ...  θα κανω μια βολτα ομως να το δω .

Και εγω ειχα κολλήσει πολύ με το honor , αλλά κανε μια βολτα να το δεις γτ το public το εχει και με 6% εκπτωση , διότι οι τιμές ακομα και στο σκρουτζ, παιζουν απο 620 και πάνω νομιζω, αλλα αν το δεις απο κοντα νομιζω θα σε κερδισει και οι διαστασεις πάντως να ξερεις ειναι μικρες......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πάντως για κάποιον που θέλει τον υπολογιστή για ελαφρές εργασίες πρέπει να προτιμήσει την IPS οθόνη κατά την γνώμη μου φυσικά καθώς υπάρχει κόσμος που το θέλει για social media και να βλέπει ταινίες.

Επεξ/σία από Choutas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://laptopmedia.com/review/asus-vivobook-15-f512-x512-review-88-of-screen-to-body-ratio-at-a-great-price/

Με 220 nits φωτεινοτητα και σε αυτα τα λεφτα απο μενα ειναι οχι. Εκτος αν δε σε ενδιαφερει η οθονη. Επισης η μπαταρια του ειναι μαλλον μικρη (37Wh) οποτε με μειωμενη φωτεινοτητα για να αυξησεις τη φορητοτητα θα εχεις προβληματα ευκρινειας στην οθονη, ιδιως σε εξωτερικους χωρους. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτος δεν ειναι μια χαρα φορτιστης για καποιον που χρειαζεται δευτερο?

απο την αλλη μηπως υπαρχει η να περιμενουμε να βγει κατι που να εχει και κανα 2 θυρες παραπανω για αλλες συσκευες?

 

https://www.banggood.com/BlitzWolf-BW-S17-65W-USB-C-Charger-PD3_0-Power-Delivery-Wall-Charger-With-EU-Plug-Adapter-For-Smart-Phone-Tablet-Laptop-For-iPhone-11-SE-2020-For-iPad-Pro-2020-MacBook-Air-2020-Huawei-Xiaomi-p-1706075.html?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε αυτά τα μηχανήματα καλό είναι να αποφύγεται Ryzen7, γιατί λόγω θερμοκρασιών γινεται throttling  με αποτελεσμα να πεφτουν οι επιδοσεις σε επιπεδα Ryzen5 ή και πιο κάτω.

14ari Ryzen5 και IPS με υποφερτη φωτεινότητα, εχει καποια Lenovo κοντα στα 600, μετά αλλάζει η εξισωση, σε $$, οθονη, CPU klp.

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...