Προς το περιεχόμενο

Αγορα 4k Οθονη


Vaggelisioan

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα σας, εχω την συνθεση της υπογραφης μου με την μονη αλλαγη οτι περιμενω να μου ερθει μια amd 5700xt και ηρθε ο καιρος να αναβαθμισω την οθονη του υπολογιστη μου και να παω σε 4k. Τα χρηματα που σκεφτομαι να διαθεσω ειναι γυρω στα 400-450 ευρω μαξ, θα ηθελα να εχει hdr αν ειναι εφικτο και να εχει κρυσταλινη εικονα διοτι θα βλεπω και ταινιες. Επισης απο ιντσες θα προτιμουσα κατι μεγαλυτερο απο 24'' για να φυγω απο αυτο το μεγεθος πλεον. Στον υπολογιστη μου επειδη κανω διαφορες εργασιες, εχω 3 οθονες 24'' η μια διπλα στην αλλη, οποτε σκεφτομαι η καινουρια να μπει στη μεση (αφου θα ειναι και μεγαλυτερη) και θα την πλαισεωνουν οι αλλες 2 24αρες που εχω ηδη και θα κρατησω. Τι μου προτεινετε σε αυτα τα χρηματα και αν αξιζει κατι σε αυτα τα χρηματα αλλιως να παω σε 2k (με την προυποθεση οτι θα φανει η διαφορά αναλυσης)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Vaggelisioan είπε

Καλησπερα σας, εχω την συνθεση της υπογραφης μου με την μονη αλλαγη οτι περιμενω να μου ερθει μια amd 5700xt και ηρθε ο καιρος να αναβαθμισω την οθονη του υπολογιστη μου και να παω σε 4k. Τα χρηματα που σκεφτομαι να διαθεσω ειναι γυρω στα 400-450 ευρω μαξ, θα ηθελα να εχει hdr αν ειναι εφικτο και να εχει κρυσταλινη εικονα διοτι θα βλεπω και ταινιες. Επισης απο ιντσες θα προτιμουσα κατι μεγαλυτερο απο 24'' για να φυγω απο αυτο το μεγεθος πλεον. Στον υπολογιστη μου επειδη κανω διαφορες εργασιες, εχω 3 οθονες 24'' η μια διπλα στην αλλη, οποτε σκεφτομαι η καινουρια να μπει στη μεση (αφου θα ειναι και μεγαλυτερη) και θα την πλαισεωνουν οι αλλες 2 24αρες που εχω ηδη και θα κρατησω. Τι μου προτεινετε σε αυτα τα χρηματα και αν αξιζει κατι σε αυτα τα χρηματα αλλιως να παω σε 2k (με την προυποθεση οτι θα φανει η διαφορά αναλυσης)

Αυτή LG 32UK550-B https://www.skroutz.gr/s/17523693/LG-32UK550-B.html έχω εγώ φίλε σε συνδυασμό με Sapphire 5700xt nitro. Η οθόνη αν και φθηνή δεν περιγράφεται με λόγια. Κρύσταλλο. Για αυτά που την θες δύσκολα θα βρεις κάτι καλύτερο σε αυτά τα χρήματα. Ο συνδυασμός με την κάρτα είναι απερίγραπτος!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

@Lfc έχει HDCP 2.2 η LG? 

To HDR της τι λέει; Γμτ δεν έχω δεί ποτέ με τα μάτια μου για να έχω ένα reference.

 

Επεξ/σία από Agent_Orange
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Agent_Orange είπε

@Lfc έχει HDCP 2.2 η LG? 

To HDR της τι λέει; Γμτ δεν έχω δεί ποτέ με τα μάτια μου για να έχω ένα reference.

Έχει φίλε να δες εδώ

Το HDR παρά τα 300 cd/m² στο Brightness είναι πανέμορφο. Ήθελα να πάω σε 2Κ 144Hz. Τελευταία στιγμή το αποφάσισα για αυτήν και πραγματικά δεν το μετάνοιωσα με έχει αφήσει άφωνο! Για τα χρήματα της είναι τρομερό value for money καθώς HDR, 4K, FreeSync και 32'' είναι τέλεια επιλογή. Ο δε συνδυασμός με την Sapphire 5700xt nitro που την έχω είναι απίστευτος. Μιλάμε για τρόμερα χρώματα και κρυστάλλινη ευκρίνεια

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 ώρες πριν, Lfc είπε

Έχει φίλε να δες εδώ

Το HDR παρά τα 300 cd/m² στο Brightness είναι πανέμορφο. Ήθελα να πάω σε 2Κ 144Hz. Τελευταία στιγμή το αποφάσισα για αυτήν και πραγματικά δεν το μετάνοιωσα με έχει αφήσει άφωνο! Για τα χρήματα της είναι τρομερό value for money καθώς HDR, 4K, FreeSync και 32'' είναι τέλεια επιλογή. Ο δε συνδυασμός με την Sapphire 5700xt nitro που την έχω είναι απίστευτος. Μιλάμε για τρόμερα χρώματα και κρυστάλλινη ευκρίνεια

Μπορεις να μου πεις ρυθμισεις καλιμπραρισματος? Για οσο το δυνατον καλυτερη εικονα και σε καθημερινη χρηση αλλα και για ταινιες games κτλ?

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
21 ώρες πριν, Vaggelisioan είπε

Μπορεις να μου πεις ρυθμισεις καλιμπραρισματος? Για οσο το δυνατον καλυτερη εικονα και σε καθημερινη χρηση αλλα και για ταινιες games κτλ?

Μόνο την φωτεινότητα χαμήλωσα και χρησιμοποιώ το λογισμικό της Radeon.

 

Radeon.png

Επεξ/σία από Lfc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 27/6/2020 στις 5:41 ΜΜ, Vaggelisioan είπε

Μπορεις να μου πεις ρυθμισεις καλιμπραρισματος? Για οσο το δυνατον καλυτερη εικονα και σε καθημερινη χρηση αλλα και για ταινιες games κτλ?

Επειδή δεν κάνεις τον κόπο να ψάξεις λίγο μόνος σου. Αντιγράφω από το review εδώ στο insomnia

Οι τιμές των gaming-oriented οθονών «HDR» μειώνονται διαρκώς κάτι που αποδεικνύεται και από το monitor της LG, 32UK550-B.

H νέα οθόνη της LG υποστηρίζει HDR10, καλύπτει κατά 95% το χρωματικό πρότυπο DCI-P3 και επιδεικνύει ανάλυση 4K (3840 x 2160 pixels). Επιπλέον είναι εργοστασιακά «καλιμπραρισμένη», υποστηρίζει πάνω από ένα δισεκατομμύριο χρώματα αλλά και την τεχνολογία FreeSync της AMD έως και 60Hz.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...