Προς το περιεχόμενο

H Microsoft κλείνει οριστικά όλα τα καταστήματά της


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Είχα πολύ καιρό να δω, να συναντήσω, τόσο νεοφιλελευθερισμό όσο σε αρκετά σχόλια.

Δε πειράζει. Μαζί με τα ξερά, πάνε και τα χλωρά, δηλαδή όσα έχουν ακόμη χρήμα και τρώνε ή όσα έχουν ακόμη "απασχόληση".

Σύντομα τα "καλύτερα" νέα για όλους που ή δεν έχουν καταλάβει τι συμβαίνει στις εταιρείες του μεγέθους της Ms ή που ως χρήσιμοι ανόητοι παίρνουν θέση και εκφράζουν αντεργατικά τσιτάτα που θα τα ζήλευαν νηπιακής ηλικίας άνθρωποι ή "τιτάνες" που το όνομα τους φιγουράρει στο forbes.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 93
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Επιτέλους γτ κάποια από αυτά τα καταστήματα τα είχα βάλει στο μάτι για να τα κάνω σουβλακερι μπουγατσαδικο μεζεδοπωλείο και πιτσαρία

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 27/6/2020 στις 3:13 ΠΜ, apos είπε

Σε ποιον ΠΛΑΝΗΤΗ παίρνει περισσότερα όταν αλλάζει δουλειά κάποιος λόγω ΑΠΟΛΥΣΗΣ, φίλε μου;

Μα ΤΙ ΛΕΤΕ ορισμένοι εδώ μέσα ώρες ώρες; 

Δεν ειναι όλος ο πλανήτης Ελλάδα. Αν δεν το ήξερες καιρός να το μαθεις. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 26/6/2020 στις 9:47 ΜΜ, tarkithes είπε

Πραγματικά! Πριν το κάνουν έπρεπε να το ψάξουν λίγο...Οχι εντελως στην τυχη οπως το εκαναν! Να ρωτήσουν και εδώ μέσα στο insomnia... Μην παει χαμένη τετοια συσσωρευμένη γνωση πανω στο management!

 

Έπος!

Στις 26/6/2020 στις 11:29 ΜΜ, korakios είπε

Διάβασα "H Microsoft κλείνει οριστικά ...¨και χάρηκα .

 

Χάρηκες που θα μείνει στον δρόμο τόσος κόσμος ή απλό κόμπλεξ μπροστά στον ηγέτη;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 ώρες πριν, Βασίλης_29 είπε

Δεν ειναι όλος ο πλανήτης Ελλάδα. Αν δεν το ήξερες καιρός να το μαθεις. 

Ο φίλος που πέταξε το αρχικό μαργαριτάρι, με το οποίο συντάσσεσαι - αμφιβάλλω αν μπήκες στον κόπο να διαβάσεις πιο προσεκτικά βέβαια - προκλήθηκε να δώσει έστω ενα επιχείρημα για να στηρίξει αυτό που λέει. Όταν το κάνει, συνεχίζουμε. Προς το παρόν, κράτα τα τσιτάτα για άλλου! 

Επεξ/σία από apos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, damako3 είπε

Χάρηκες που θα μείνει στον δρόμο τόσος κόσμος ή απλό κόμπλεξ μπροστά στον ηγέτη;

Και τα 2 φυσικά ή όποιο εσύ προτιμάς . Κάνε κανα μπανάκι , καλό κάνει :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, apos είπε

Ο φίλος που πέταξε το αρχικό μαργαριτάρι, με το οποίο συντάσσεσαι - αμφιβάλλω αν μπήκες στον κόπο να διαβάσεις πιο προσεκτικά βέβαια - προκλήθηκε να δώσει έστω ενα επιχείρημα για να στηρίξει αυτό που λέει. Όταν το κάνει, συνεχίζουμε. Προς το παρόν, κράτα τα τσιτάτα για άλλου! 

Σχολίασα το post σου και όχι τι έγραψε αυτός που απάντησες που ούτε διάβασα τι έγραψε ούτε και με ενδιαφέρει. Αυτό που έγραψες λοιπόν έτσι όπως το έγραψες ειναι λάθος. Σε πάρα πολλές δουλειές απολύεσαι και βρίσκεις άλλη με καλύτερες απολαβές, αυτό που λες αφορά ως επί το πλείστον την Ελλάδα και αρκετές φτωχές χώρες που όταν θα χάσει την δουλειά του κάποιος θα παρακαλάει να βρει άλλη με λιγότερα, δεν αφορά όλο τον κοσμο και το εξωτερικό γενικώς, δεν έχει σημασία αν απολύεσαι η όχι για τον μισθό σου στην επόμενη δουλειά. Τώρα αν δες θες να το καταλάβεις η να το παραδεχτείς δικό σου θέμα. 

Edit: Διάβασα και τι σου έγραψε ο άλλος έτσι από περιέργεια περισσότερο, και αυτά που είπε λάθος είναι το ότι θα απολυθείς δεν σημαίνει απαραίτητα και αύξηση μισθού στην επόμενη δουλειά. Και εσύ του απάντησες με γενικολογιες και λάθος απάντηση απλα για να πας κόντρα. 

Επεξ/σία από Βασίλης_29
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Βασίλης_29 είπε

Σχολίασα το post σου και όχι τι έγραψε αυτός που απάντησες που ούτε διάβασα τι έγραψε ούτε και με ενδιαφέρει. Αυτό που έγραψες λοιπόν έτσι όπως το έγραψες ειναι λάθος. Σε πάρα πολλές δουλειές απολύεσαι και βρίσκεις άλλη με καλύτερες απολαβές, αυτό που λες αφορά ως επί το πλείστον την Ελλάδα και αρκετές φτωχές χώρες που όταν θα χάσει την δουλειά του κάποιος θα παρακαλάει να βρει άλλη με λιγότερα, δεν αφορά όλο τον κοσμο και το εξωτερικό γενικώς, δεν έχει σημασία αν απολύεσαι η όχι για τον μισθό σου στην επόμενη δουλειά. Τώρα αν δες θες να το καταλάβεις η να το παραδεχτείς δικό σου θέμα. 

Ευχαριστώ που έγραψες με τόση σαφήνεια ότι απομόνωσες την τελευταία πρόταση που έτυχε να πέσει μπροστά σου και απάντησες χωρίς να διαβάσεις τι ειπώθηκε προηγουμένως. Κατέστησες αυτομάτως τον εαυτό σου ανάξιο διαλόγου. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, apos είπε

Ευχαριστώ που έγραψες με τόση σαφήνεια ότι απομόνωσες την τελευταία πρόταση που έτυχε να πέσει μπροστά σου και απάντησες χωρίς να διαβάσεις τι ειπώθηκε προηγουμένως. Κατέστησες αυτομάτως τον εαυτό σου ανάξιο διαλόγου. 

Αλλη μια απελπισμένη προσπάθεια να γράψεις απλα για να πας κόντρα. Σου απάντησα ήδη για τα λάθη και των δύο σας και τις γενικολογιες που γράψατε. Στο λάθος δεν απαντάς με λάθος. Ευτυχώς άτομα και ανθρώπους για να μιλήσω στην ζωη μου έχω, δεν περίμενα εσενα να μου πεις αν μπορώ να κάνω διάλογο. Περιμένω τωρα το επόμενο post να μου πεις και άλλα αρνητικά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 λεπτά πριν, Βασίλης_29 είπε

Αλλη μια απελπισμένη προσπάθεια να γράψεις απλα για να πας κόντρα. Σου απάντησα ήδη για τα λάθη και των δύο σας και τις γενικολογιες που γράψατε. Στο λάθος δεν απαντάς με λάθος. Ευτυχώς άτομα και ανθρώπους για να μιλήσω στην ζωη μου έχω, δεν περίμενα εσενα να μου πεις αν μπορώ να κάνω διάλογο. Περιμένω τωρα το επόμενο post να μου πεις και άλλα αρνητικά. 

Με έχεις καλύψει, είναι όλα σε quote. Οπότε δεν χρειάζεται να το συνεχίσουμε γιατί καταντά τοξικό. 

Επεξ/σία από apos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 26/6/2020 στις 9:52 ΜΜ, Βασίλης_29 είπε

Λες ολόκληρη Microsoft να μην ξέρει τι κάνει; Προφανώς για να.λαβουν αυτή την απόφαση έχουν τους λόγους τους και το σκέφτηκαν πάρα πολύ. Μπορεί να μην είχε κέρδος η εταιρεία από τα καταστήματα αυτά και να την έβαζαν μέσα. Συμφωνώ πάντως να διατηρούσαν έστω ένα καταστημα έτσι εθιμοτυπικα. Εδώ το κάνουν άλλες πολύ μικρότερες και γνωστότερες επιχειρήσεις. 

 

Ολόκληρη microsoft και δεν μπορεί να διατήρησει δίκτυο καταστημάτων.... κατι αλλο θελει να κανει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αναμενόμενες οι απαντήσεις του στυλ "χρεοκοπεί η MS, αποτυχημένος ο Gates" χαχα.

Απλά βλέπει μπροστά η MS, τα μαγαζάκια αυτά δεν έχουν λόγο ύπαρξης εν έτη 2020.

 

Επεξ/σία από The_Judas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...