Προς το περιεχόμενο

Adobe Creative Cloud app: Unable to reach adobe servers


nammo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τις τελευταίες ώρες πραγματικά με έχει ζαλίσει, δεν ανοίγει η εφαρμογή και μου πετάει το παρακάτω σφάλμα:

Σημειώνω, πως έχω κάνει τα προφανή, απεγκαταστάσεις, διορθώσεις, έβγαλα όλες τις adobe εφαρμογες, έσβησα τα σχετικά στο appdata, συνδέομαι σε domains adobe κτλ.

Στα φόρουμς της adobe γίνεται σωρεία δημοσιεύσεων και τους βουλώνουν όλους παραπέμποντας σε άρθρο για να τσεκάρεις αν συνδέεσαι σε όλες τις Online υπηρεσίες της adobe ελέγχοντας της σύνδεση στα αντίστοιχα domains με ένα ping, τρέχα γύρευε δηλαδή.

image.png.3b1c9cf18b50e88c0c1c9011a99e8353.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, μόλις το έλυσα και εγώ απο εχθές, μπήκανε με απομακρυσμένη βοήθεια στο pc μου και πάλι τίποτα. Βρήκα τη λύση μονος μου, απλά άλλαξε το region του συστήματος σου σε USA, προσωρινά μόνο αυτό δουλεύει.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, Nicolas Di είπε

Καλησπέρα, μόλις το έλυσα και εγώ απο εχθές, μπήκανε με απομακρυσμένη βοήθεια στο pc μου και πάλι τίποτα. Βρήκα τη λύση μονος μου, απλά άλλαξε το region του συστήματος σου σε USA, προσωρινά μόνο αυτό δουλεύει.

Πω ρε φίλε εντάξει είσαι θεόσταλτος, τώρα θα το δοκιμάσω αλλά κοίτα να δείς: Πριν κάνω αναβάθμιση hardware είχα βάλει στα Windows ως region το USA για άλλους λόγους και δούλευα απροβλημάτιστα. Μόλις μου έγραψες αμέσως διείδα τη διαφορά μεταξύ του τωρινού setup με το προηγούμενο! Αυτό πρέπει να είναι.

Σπάω το κεφάλι μου 3 μέρες τώρα και πριν λιγο σκεφτόμουν, διαβάζοντας εδώ https://helpx.adobe.com/enterprise/kb/network-endpoints.html#Downloadnetworkendpoints ότι μήπως μου δώσει αρχείο με άλλα aliases όταν πάω να κατεβάσω το αρχείο εγκατάστασης του ACC επιλέγοντας στο adobe.com ως region το US.

Τρέχω να το δοκιμάσω και θα σου πώ.

Σε ευχαριστώ πολύ, μόλις έκανα κι αναβάθμιση στη συνδρομή μου στο πλήρες πακέτο και μου την είχει βαρέσει. 

EDIT: ΝΑΙ, αυτό ήταν! Μπράβο, σε ευχαριστώ πολύ, πάντως απορώ ρε φίλε, γιατί δεν υπάρχει σωρεία δημοσιεύσεων απο έλληνες στο community της Adobe! Εγώ στο πόστ που άνοιξα είδα μόνο ένα σχόλιο απο μάλλον Ελληνα... Απαράδεκτοι, και δεν έχω καταλάβει ποιος φταίει: οι ISPs, η Adobe; Πάντως απο τη λίστα με τα endpoints είναι πάρα πολλά που δεν κάνει ούτε resolve.

Επεξ/σία από nammo
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

17 ώρες πριν, Nicolas Di είπε

Καλησπέρα, μόλις το έλυσα και εγώ απο εχθές, μπήκανε με απομακρυσμένη βοήθεια στο pc μου και πάλι τίποτα. Βρήκα τη λύση μονος μου, απλά άλλαξε το region του συστήματος σου σε USA, προσωρινά μόνο αυτό δουλεύει.

Life saver το tip. Από την Παρασκευή τραβιέμαι με αυτό το θέμα με το support της adobe που έως και τώρα ακόμα το ψάχνουν. Να σαι καλά !

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 29/6/2020 στις 8:43 ΜΜ, nammo είπε

Πω ρε φίλε εντάξει είσαι θεόσταλτος, τώρα θα το δοκιμάσω αλλά κοίτα να δείς: Πριν κάνω αναβάθμιση hardware είχα βάλει στα Windows ως region το USA για άλλους λόγους και δούλευα απροβλημάτιστα. Μόλις μου έγραψες αμέσως διείδα τη διαφορά μεταξύ του τωρινού setup με το προηγούμενο! Αυτό πρέπει να είναι.

Σπάω το κεφάλι μου 3 μέρες τώρα και πριν λιγο σκεφτόμουν, διαβάζοντας εδώ https://helpx.adobe.com/enterprise/kb/network-endpoints.html#Downloadnetworkendpoints ότι μήπως μου δώσει αρχείο με άλλα aliases όταν πάω να κατεβάσω το αρχείο εγκατάστασης του ACC επιλέγοντας στο adobe.com ως region το US.

Τρέχω να το δοκιμάσω και θα σου πώ.

Σε ευχαριστώ πολύ, μόλις έκανα κι αναβάθμιση στη συνδρομή μου στο πλήρες πακέτο και μου την είχει βαρέσει. 

EDIT: ΝΑΙ, αυτό ήταν! Μπράβο, σε ευχαριστώ πολύ, πάντως απορώ ρε φίλε, γιατί δεν υπάρχει σωρεία δημοσιεύσεων απο έλληνες στο community της Adobe! Εγώ στο πόστ που άνοιξα είδα μόνο ένα σχόλιο απο μάλλον Ελληνα... Απαράδεκτοι, και δεν έχω καταλάβει ποιος φταίει: οι ISPs, η Adobe; Πάντως απο τη λίστα με τα endpoints είναι πάρα πολλά που δεν κάνει ούτε resolve.

Άστο το Ελληνικό community και γενικα το support στην Adobe είναι ανύπαρκτο, όσα post και να εχω κανει στα forums τους έχουν παει άπατα, λύνω μόνος μου τα προβλήματα πλέον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...