Προς το περιεχόμενο

GENESIS NCS-0856 HELIUM 600 - 60W RMS 2.1 GAMING SURROUND SPEAKERS - 38,90€ E-shop.gr


Zengar Zombolt

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

https://www.e-shop.gr/genesis-ncs-0856-helium-600-60w-rms-21-gaming-surround-speakers-p-PER.573419
( χαμηλότερη τιμή E-shop.gr 44,90€)

ανταγωνισμός Σκρουτζ 52€ ( όταν υπήρχε στοκ )

Genesis Helium 600

 

Επεξ/σία από Zengar Zombolt
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 51
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τα είχα αγοράσει εκεί γύρω στα 45€ πριν δυο χρόνια στα Black Friday. Εξαιρετικός ο ήχος τους για τόσο χαμηλή τιμή. Αν και ήταν ελαττωματικά αυτά που παρέλαβα στην αρχή τα αντικατέστησαν μέσα σε λίγες μέρες. Κανένα παράπονο έως τώρα (αν και δεν τα έχω χρησιμοποιήσει καθόλου τους τελευταίους 3-4 μήνες).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, neosstoforum είπε

Τα είχα αγοράσει εκεί γύρω στα 45€ πριν δυο χρόνια στα Black Friday. Εξαιρετικός ο ήχος τους για τόσο χαμηλή τιμή. Αν και ήταν ελαττωματικά αυτά που παρέλαβα στην αρχή τα αντικατέστησαν μέσα σε λίγες μέρες. Κανένα παράπονο έως τώρα (αν και δεν τα έχω χρησιμοποιήσει καθόλου τους τελευταίους 3-4 μήνες).

λες να τα χτυπησω 
εχω κατι Logitech Z506 5.1 αλλα πολλα καλωδια και λογο χωρου/χρηστικοτητας δεν αξιοποιω το 5,1 σχεδον καθολου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Zengar Zombolt είπε

λες να τα χτυπησω 
εχω κατι Logitech Z506 5.1 αλλα πολλα καλωδια και λογο χωρου/χρηστικοτητας δεν αξιοποιω το 5,1 σχεδον καθολου

Κι εγώ τα ίδια έχω. Μείνε όπως είσαι, βγάλε τα 2 πίσω και το κεντρικό και έχεις 2.1. Κράτα τα λεφτά για άλλη επένδυση :P

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, petran91 είπε

Κι εγώ τα ίδια έχω. Μείνε όπως είσαι, βγάλε τα 2 πίσω και το κεντρικό και έχεις 2.1. Κράτα τα λεφτά για άλλη επένδυση :P

θα τα πουλήσω κάνα 60-70αρι τα Ζ506
δεν ειναι θεμα χρηματων ειναι θεμα αποδοσης 
φανταζομαι τα genesis θα ειναι αρκετα ποιο δυνατα σε 2.1 απο οτι τα Z506

Επεξ/σία από Zengar Zombolt
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, Zengar Zombolt είπε

λες να τα χτυπησω 
εχω κατι Logitech Z506 5.1 αλλα πολλα καλωδια και λογο χωρου/χρηστικοτητας δεν αξιοποιω το 5,1 σχεδον καθολου

Εγώ αν ήμουν ανάμεσα στα δύο θα αγόραζα και πάλι τα Genesis. Εκτός του ότι στα χαρτιά είναι λίγο πιο δυνατά από τα Logitech (εξαιρώντας τα 3 περιφερειακά ηχεία) έχουν και μεγαλύτερο subwoofer. 4 ίντσες τα Logitech, 6.5 ίντσες τα Genesis. Άρα και καλύτερο μπάσο. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, default είπε

Πιο δυνατο ισως αλλα οχι απαραιτητα καλυτερο

Δεν αμφιβάλλω ότι τα Logitech έχουν πολύ καλή ποιότητα, αλλά σε καμία περίπτωση δεν αξίζουν τα 110€ που βλέπω στο skroutz. Στα 86-90€ οκ ίσως είναι μια καλή επιλογή, απλά εγώ γενικά δεν θα επέλεγα ηχεία 5.1..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, neosstoforum είπε

Δεν αμφιβάλλω ότι τα Logitech έχουν πολύ καλή ποιότητα, αλλά σε καμία περίπτωση δεν αξίζουν τα 110€ που βλέπω στο skroutz. Στα 86-90€ οκ ίσως είναι μια καλή επιλογή, απλά εγώ γενικά δεν θα επέλεγα ηχεία 5.1..

έριξα μια παραγγελιά
αν και θα χρειαστώ επέκταση καλωδίων γιατι αλλου θα ειναι το sub και αλλου τα ηχεια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σε σχέση με logitech z533 τι λένε; https://www.skroutz.gr/s/7468403/Logitech-Z533-Black.html

Ειναι τα ηχεία που είχα αλλά χάλασαν και είμαι σε αναζήτηση νέων. Στα χαρτιά φαίνονται παρόμοια. Έχει ρύθμιση της έντασης του subwoofer? Προσοχη δεν λεω ρυθμίσεις μπάσα/πριμα που αυτή του μπάσου επηρεάζει και τους δορυφόρους.

Επεξ/σία από Antretng
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Antretng είπε

 Έχει ρύθμιση της έντασης του subwoofer? Προσοχη δεν λεω ρυθμίσεις μπάσα/πριμα που αυτή του μπάσου επηρεάζει και τους δορυφόρους.

Δε ξέρω αν είναι αυτό που ρωτάς, αλλά με το Bass μπορείς να ελέγξεις το μπάσο, χωρίς να αλλάζει η ένταση του ήχου. Αν για παράδειγμα το πας τέρμα αριστερά είναι σαν να μην έχεις subwoofer.

Test Genesis Helium 600 – głośniki 2.1 dla gracza mają jakikolwiek ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, johnpapoulias είπε

Υπάρχει περίπτωση τα μαντζαφλαρακια στους δορυφόρους να είναι όντως tweeters; 

Όχι δυστυχώς είναι διακοσμητικά...  Τα είχα για 2-3 χρόνια. Αρκετά καλά για τα λεφτά τους, αλλά θέλουν και κάποια ρύθμιση  από equaliser (εστω και της realtek) 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...