Προς το περιεχόμενο

Jeep Renegade vs Suzuki Vitara


dimitris05

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σε όλους!

 Είμαι ανάμεσα στο Jeep Renegade και το Suzuki Vitara, είτε στις τοπ εκδόσεις 4Χ4 και των δυο είτε για 4Χ2, 1.6 πετρέλαιο στο renegade, 1,4 υβριδικό στο Vitara.  Έχει κανείς εμπειρία από τα δυο αυτοκίνητα? Ποιότητα κύλισης? Ποιότητα εκτος δρόμου κλπ? Δεκτες και άλλες αντίστοιχες προτάσεις σε αυτοκίνητα τέτοιας κατηγοριας.! 

Ευχαριστώ!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει ένας φίλος το Vitara. Πολύ ψευτιά, μέσα κι έξω. Κακή συναρμολόγηση, κακά υλικά, κ.λπ. Δε ξέρω αν σ' απασχολεί κάτι τέτοιο. Μάλιστα το χαρακτηρίσαμε σκατο-κατασκευή ακόμα και μπροστά στο δικό μου, το T-ROC, το οποίο δε φημίζεται και για τα πλαστικά του (αν και πέρα απ' αυτό, δε "πάσχει" στο ζήτημα 'ποιότητα').

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, zx1234r είπε

Εγώ χαζεύω το audi e-tron λόγω του ότι μου αρέσουν και τα ηλεκτρικά.

Αν είχα τέτοιο μπατζετ θα κοίταγα σίγουρα αλλα αυτοκίνητα από τα 2 που προανέφερα! δεν θέλω να περάσω τις 30.000e! 

Αμαξάρα το e-tron πάντως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν εχεις μπατζετ εως 30Κ ριξε μια ματια και σε κανα Q3. Εκτος αν θες οπωσδηποτε τετρακινηση. Τωρα γιατι να την θες ειναι δικο σου θεμα βεβαια.

Βιταρα πιο οικονομικο, μετρια ποιοτητα πλαστικων, μεγαλη εγγυηση και για τα γουστα μου ομορφο εμφανισιακα. Ο mild hybrid κινητηρας απο επιδοσεις ειναι λιγο χειροτερος και απο οικονομια σχεδον μια η αλλη. Δεν ξερω αν εντασσεται σε κατηγορια με τα επιδοτουμενα.

Ρενεγκειντ προσωπικα δεν μαρεσει εμφανισιακα ειναι σαν κουτι απαραδεκτο ντιζαιν πισω φωτων, και αυτο φτηνιαρικο εσωτερικο και ασχημο αν και δεν εχω δει 2020 αν εχουν κανει καμια ανανεωση. Αν φτανει το μπατζετ σου μεχρι 30Κ σιγουρα θα πηγαινα για compass που τουλαχιστον εμφανισιακα ειναι ομορφο.

Προσφορες αυτο τον καιρο παιζουν παντου βγες σε αντιπροσωπειες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, Haldol είπε

Έχει ένας φίλος το Vitara. Πολύ ψευτιά, μέσα κι έξω. Κακή συναρμολόγηση, κακά υλικά, κ.λπ. Δε ξέρω αν σ' απασχολεί κάτι τέτοιο. Μάλιστα το χαρακτηρίσαμε σκατο-κατασκευή ακόμα και μπροστά στο δικό μου, το T-ROC, το οποίο δε φημίζεται και για τα πλαστικά του (αν και πέρα απ' αυτό, δε "πάσχει" στο ζήτημα 'ποιότητα').

το μοντέλο του 2020 δεν ήταν τόσο άσχημο σε θέμα υλικών, και στην glx έκδοση με δερμάτινα καθίσματα και και μαλακα πλαστικά στο ταμπλω δεν μου φαινόταν τόσο κακό..σιγουρα δεν είναι premium αλλα δεν μου φάνηκε τόσο κακό...βεβαια δεν το έχω οδηγήσει για να πω για πιθανούς τριγμούς κλπ....

Y.Γ. Είναι και το T-Roc στις επιλογές μου! ευχαριστημένος? ποια έκδοση έχεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, dimitris05 είπε

το μοντέλο του 2020 δεν ήταν τόσο άσχημο σε θέμα υλικών, και στην glx έκδοση με δερμάτινα καθίσματα και και μαλακα πλαστικά στο ταμπλω δεν μου φαινόταν τόσο κακό..σιγουρα δεν είναι premium αλλα δεν μου φάνηκε τόσο κακό...βεβαια δεν το έχω οδηγήσει για να πω για πιθανούς τριγμούς κλπ....

Y.Γ. Είναι και το T-Roc στις επιλογές μου! ευχαριστημένος? ποια έκδοση έχεις?

Τριγμούς κλπ δεν έχει. Και έχει ωραία κύλιση. Βέβαια ήταν ολοκαίνουριο όταν μπήκα μέσα, σε 5-6 μήνες δε ξέρεις τι γίνεται. Η διαφωνία και των δύο μας ήταν στην ποιότητα συναρμογής κυρίως. Εφόσον εσένα σου αρέσουν τα υλικά αλλά και το "κούμπωμά" τους, πάρ'το, είναι ωραίο αυτοκίνητο. 

Έχω το Advance, το 1.0. Θεωρώ ότι έκανα την καλύτερη επιλογή που πήρα αυτό το αυτοκίνητο. Δεν μ' έχει αφήσει με παράπονο σε κανένα τομέα. Να ξέρεις όμως ότι έχει κι αυτό τις "ευπάθειές" του (κάψιμο συμπλέκτη στο 1.0, kangarooing στο 1.5, κ.λπ). Ευτυχώς εγώ έπεσα σε καλό κομμάτι. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, Haldol είπε

Τριγμούς κλπ δεν έχει. Και έχει ωραία κύλιση. Βέβαια ήταν ολοκαίνουριο όταν μπήκα μέσα, σε 5-6 μήνες δε ξέρεις τι γίνεται. Η διαφωνία και των δύο μας ήταν στην ποιότητα συναρμογής κυρίως. Εφόσον εσένα σου αρέσουν τα υλικά αλλά και το "κούμπωμά" τους, πάρ'το, είναι ωραίο αυτοκίνητο. 

Έχω το Advance, το 1.0. Θεωρώ ότι έκανα την καλύτερη επιλογή που πήρα αυτό το αυτοκίνητο. Δεν μ' έχει αφήσει με παράπονο σε κανένα τομέα. Να ξέρεις όμως ότι έχει κι αυτό τις "ευπάθειές" του (κάψιμο συμπλέκτη στο 1.0, kangarooing στο 1.5, κ.λπ). Ευτυχώς εγώ έπεσα σε καλό κομμάτι. 

Η αλήθεια είναι ότι αυτό με την ποιότητα συναρμογής δεν το πολυπρόσεξα...θα πρέπει να το ξανακοιτάξω γιατί συνολικά είναι ένα αμάξι που μου αρέσει αισθητικά και θεωρώ ότι είναι value for money...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Noobios είπε

Αν εχεις μπατζετ εως 30Κ ριξε μια ματια και σε κανα Q3. Εκτος αν θες οπωσδηποτε τετρακινηση. Τωρα γιατι να την θες ειναι δικο σου θεμα βεβαια.

Βιταρα πιο οικονομικο, μετρια ποιοτητα πλαστικων, μεγαλη εγγυηση και για τα γουστα μου ομορφο εμφανισιακα. Ο mild hybrid κινητηρας απο επιδοσεις ειναι λιγο χειροτερος και απο οικονομια σχεδον μια η αλλη. Δεν ξερω αν εντασσεται σε κατηγορια με τα επιδοτουμενα.

Ρενεγκειντ προσωπικα δεν μαρεσει εμφανισιακα ειναι σαν κουτι απαραδεκτο ντιζαιν πισω φωτων, και αυτο φτηνιαρικο εσωτερικο και ασχημο αν και δεν εχω δει 2020 αν εχουν κανει καμια ανανεωση. Αν φτανει το μπατζετ σου μεχρι 30Κ σιγουρα θα πηγαινα για compass που τουλαχιστον εμφανισιακα ειναι ομορφο.

Προσφορες αυτο τον καιρο παιζουν παντου βγες σε αντιπροσωπειες.

Το Q3 ξεκινάει από τοσο χαμηλά??

Η τετρακίνηση δεν είναι μονόδρομος αλλα λόγω του ότι μένω επαρχία και λόγω δουλειας βρίσκομαι συχνά σε δύσβατους δρόμους θα ήθελα να το έχω αν μπορώ....Το βιταρα είναι και στα δικά μου γούστα όμορφο αμάξι και αν το κοιτάξεις συνολικά νομίζω ότι είναι ένα vfm αυτοκίνητο, όσο για το renegade, τι να πω, το εσωτερικό του δεν με ξετρελαίνει και εμενα, αλλα εξωτερικά μου αρέσει...(γούστα είναι αυτά..)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...