Προς το περιεχόμενο

Νεα μητρικη φαινεται να μην παιρνει ρευμα


Horn

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπερα,αλλαξα την προηγουμενη μητρικη καθως ηταν προβληματικη και εβαλα αυτη MSI B450M Pro-VDH Max.

Και φαινεται να μην παιρνει καν ρευμα,εβγαλα και εβαλα το 24πινο 2-3 φορες να σιγουρευτω οτι εχει κουμπωσει καλα και παλι τπτ.

Το μονο ρευμα που φαινεται να παιρνει το ΠΙ ΣΙ ειναι στο κουτι διπλα απο το power kai reset  button αναβει ενα πορτοκαλοκκινο χρωμα.

Τι μπορει να εχω συνδεσει λαθος?

 

ευχαριστω εκ των προτερων

IMG_20200702_154428[1].jpg

Επεξ/σία από Horn
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τους διακόπτες κάτω τους έχεις συνδέσει σωστά; εκεί που πρέπει να μπουν και με σωστή πολικότητα; γιατί και εγω ειχα κανει λαθος και παει η μητρική, μετά κοιτάς και το τροφοδοτικό να δεις αν ειναι ενταξει  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, panos0100 είπε

Τους διακόπτες κάτω τους έχεις συνδέσει σωστά; εκεί που πρέπει να μπουν και με σωστή πολικότητα; γιατί και εγω ειχα κανει λαθος και παει η μητρική, μετά κοιτάς και το τροφοδοτικό να δεις αν ειναι ενταξει  

Ποιους διακοπτες;κάτω δεξιά στην μητρική εννοείς τα καλώδια power led power reset ? Το τροφοδοτικο δεν έχει θεμα

Επεξ/σία από Horn
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιτέλους το έφτιαξα ,μπορεί κάποιος μοντ να το λοκαρει αν θέλει. Το θέμα ήταν στα πινάκια κάτω δεξιά είτε δεν τα είχα βαλει καλά είτε δν έκαναν καλή επαφή.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, panos0100 είπε

Τους διακόπτες κάτω τους έχεις συνδέσει σωστά; εκεί που πρέπει να μπουν και με σωστή πολικότητα; γιατί και εγω ειχα κανει λαθος και παει η μητρική, μετά κοιτάς και το τροφοδοτικό να δεις αν ειναι ενταξει  

Aυτό που γράφεις δεν γίνεται και η μητρική φυσικά δεν παθαίνει απολύτως τίποτα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, Coppermine είπε

Aυτό που γράφεις δεν γίνεται και η μητρική φυσικά δεν παθαίνει απολύτως τίποτα 

Δεν ξέρω ίσως η μητρική να είχε θέμα από την αρχή, ήτανε μια asrock fatality 1150, και η δεύτερη  που πήρα το ίδιο μοντέλο μέσα σε δυο  χρόνια  πάλι πρόβλημα έβγαλε, τώρα είμαι με gigabyte και δεν την ξανά πήρα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...