Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με touchscreen Canon M50


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα σας ρε παιδιά. Προχθες μου ηρθε η Canon M50 καινούργια. Την ανοίγω κανω τις ρυθμίσεις με την touch oθονη μετα σπο εκεί και πέρα δε δούλεψε ποτε. Σήμερα το πρωί πριν αρχίσω τα κοσμητικά επίθετα αποφάσισα να δώσω μια ευκαιρία ακόμα. Την ανοίγω (ειχα βγαλει μπαταριες και τα σχετικα ολο το βραδυ) και βλέπω οτι δουλεύει κανονικα το touch. Δούλευε μέχρι τη στιγμη που έβαλα το ματι μου στο viewfinder μετά πάλι τίποτα. Μπορεί καποιος να βοηθησει ή να τη στείλω πίσω;

Επεξ/σία από SoniC_R
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

δες στο google αμα ειναι καποιο γνωστο bug που λυνεται με firmware upgrade ισως

ετσι με μια γρηγορη αναζητηση βρηκα αυτο μονο

https://community.usa.canon.com/t5/EOS/M50-screen-not-responding-to-touch/td-p/282036

Επεξ/σία από bc00l
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αυτο το ειχα διαβασει και εγω αλλα δεν έβγαλε άκρη ο τύπος. Πουθενά αλλου δεν ειδα κάποιον με το ιδιο προβλημα. Σε ολο τον πλανητη με την ατυχία που μας δέρνει παιζει να είμαστε εγω και αυτός με το πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

52 λεπτά πριν, SoniC_R είπε

Καλησπέρα σας ρε παιδιά. Προχθες μου ηρθε η Canon M50 καινούργια. Την ανοίγω κανω τις ρυθμίσεις με την touch oθονη μετα σπο εκεί και πέρα δε δούλεψε ποτε. Σήμερα το πρωί πριν αρχίσω τα κοσμητικά επίθετα αποφάσισα να δώσω μια ευκαιρία ακόμα. Την ανοίγω (ειχα βγαλει μπαταριες και τα σχετικα ολο το βραδυ) και βλέπω οτι δουλεύει κανονικα το touch. Δούλευε μέχρι τη στιγμη που έβαλα το ματι μου στο viewfinder μετά πάλι τίποτα. Μπορεί καποιος να βοηθησει ή να τη στείλω πίσω;

     Έχει αναφερθεί ήδη το ζήτημα από κάποιους , έχουν γίνει όλες οι απόπειρες από αναβάθμιση software , από το λαστιχακι γύρω από το εικονοσκοπιο να φράζει εν μέρει τον χώρο γύρω , το buffer της μηχανής να είναι γεμάτο εκείνη την στιγμή μην αφήνοντας την οθόνη να λειτουργήσει , όμως όλα καταλήγουν στον proximity sensor ο οποίος είναι προφανώς ο υπεύθυνος γι' αυτή την ανωμαλία .

   Να φύγει πίσω το συντομότερο . 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, babisskg είπε

     Έχει αναφερθεί ήδη το ζήτημα από κάποιους , έχουν γίνει όλες οι απόπειρες από αναβάθμιση software , από το λαστιχακι γύρω από το εικονοσκοπιο να φράζει εν μέρει τον χώρο γύρω , το buffer της μηχανής να είναι γεμάτο εκείνη την στιγμή μην αφήνοντας την οθόνη να λειτουργήσει , όμως όλα καταλήγουν στον proximity sensor ο οποίος είναι προφανώς ο υπεύθυνος γι' αυτή την ανωμαλία .

   Να φύγει πίσω το συντομότερο . 

Να φύγει πίσω το συντομότερο.

Δεν ειναι θεμα καν προς συζητηση!!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, SoniC_R είπε

Ελπίζω να γίνει αλλαγή και ελπίζω να μην υπαρχει το ίδιο πρόβλημα με την καινούργια που θα στείλουν. Σας ευχαριστώ πολύ.  

   Το γνωρίζουν το ζήτημα με την M50 , υπάρχουν αρκετές αναφορές .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...