Προς το περιεχόμενο

Αναβάθμιση Cpu ssd, μητρικής ίσως και gpu


Triple_HR21

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σκέφτομαι να κάνω μια αναβάθμιση στο pc μου, (i5 6500, msi mortar, 16 ram, Corsair CX600 gold, asus rog strix 1070)

σκεφτομαι να παω σε ryzen 3600,Asus Motherboard Rog Strix ROG STRIX B450-F GAMING,επισης με το τροφοφοτικο αυτο θα ειμαι οκ?

τωρα οσο αφορα για τη καρτα γραφικων ισως την κρατησω λιγακι ακομα,το σκεφτομαι.

επίσης λέω να αγοράσω τον Samsung 860 Evo 1TB για να εχω τα games εκει,και τα win 10 σε ενα Samsung 970 Evo Plus 250GB

Ποσό που διαθέτουμε :

Χρήση υπολογιστή : Gaming, κυριως nba, pro, Formoula 1 και κανενα call of duty.

Αν στη σύνθεση χρειαζόμαστε οθόνη? Όχι, το εχω συνδεσει το pc πανω σε oled b7 (60herz)

Επεξ/σία από Triple_HR21
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω καλύτερα για τον  "Χ" να πας όχι για τον απλό συγχρονίζει πιο ψηλά.

Λογικά το τροφοδοτικό επειδή είναι και gold δεν νομίζω να σ αφήσει παραπονεμένο

Για τους ssd είναι πολλοί δυνατοί.

Πάντως για οθονούλα ειδικά για fps θα σου πρότεινα κανα upgrade σε 24inch 1080p αλλιώς 27 και πάνω για 2κ 1440p.

Καλό gaminggg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, georpapas είπε

Νομίζω καλύτερα για τον  "Χ" να πας όχι για τον απλό συγχρονίζει πιο ψηλά.

Λογικά το τροφοδοτικό επειδή είναι και gold δεν νομίζω να σ αφήσει παραπονεμένο

Για τους ssd είναι πολλοί δυνατοί.

Πάντως για οθονούλα ειδικά για fps θα σου πρότεινα κανα upgrade σε 24inch 1080p αλλιώς 27 και πάνω για 2κ 1440p.

Καλό gaminggg

 τα games που παιζω κατα 90% απαιτουν gamepad pro nba,και με αναλυση 2κ που τα εχω τωρα αξιζει πολυ στην oled. δεν γινεται να παω σε οθονη μικρη με τιποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Triple_HR21 είπε

Σκέφτομαι να κάνω μια αναβάθμιση στο pc μου, (i5 6500, msi mortar, 16 ram, Corsair CX600 gold, asus rog strix 1070)

σκεφτομαι να παω σε ryzen 3600,Asus Motherboard Rog Strix ROG STRIX B450-F GAMING,επισης με το τροφοφοτικο αυτο θα ειμαι οκ?

τωρα οσο αφορα για τη καρτα γραφικων ισως την κρατησω λιγακι ακομα,το σκεφτομαι.

επίσης λέω να αγοράσω τον Samsung 860 Evo 1TB για να εχω τα games εκει,και τα win 10 σε ενα Samsung 970 Evo Plus 250GB

Ποσό που διαθέτουμε :

Χρήση υπολογιστή : Gaming, κυριως nba, pro, Formoula 1 και κανενα call of duty.

Αν στη σύνθεση χρειαζόμαστε οθόνη? Όχι, το εχω συνδεσει το pc πανω σε oled b7 (60herz)

Η Asus Rog strix b450-f είναι υπερβολικά ακριβή για αυτά που προσφέρει.

Προσωπικά για μένα μια χαρά είναι το σύστημα σου τώρα και καλύτερα να το κρατήσεις μέχρι το τέλος του χρόνου που θα βγεί η επόμενη γενιά ryzen που θα την συνδυάσεις με καινούργιο Β550 μπόρντ (θα έχουν πέσει αρκετά και οι τιμές τους τότε).

 

 

Επεξ/σία από dpolal
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...