Προς το περιεχόμενο

Viber: Από σήμερα ενεργά στην Ελλάδα τα αυτοκαταστρεφόμενα μηνύματα


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 λεπτά πριν, polaki είπε

γνωρίζεις αν σε αφήνει να παίρνεις screen capture (video)? 

Δεν το ξέρω, να σου πω την αλήθεια έχω της πλάκας κινητό και δεν ξέρω καν πως γίνεται η καταγραφή βίντεο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 44
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

9 ώρες πριν, lefi είπε

Δηλαδή το βίντεο θέλει να μας πει ότι μπορείς να στείλεις με ασφάλεια τον κωδικό της κάρτας σου; Δε νομίζω.

Μπορείς όμως με ασφάλεια ν μιλάς με την ερωμένη σου πχ χωρίς να υπάρχει κίνδυνος να διαβάσει τα μηνύματα η γυναίκα σου...

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, bazzil είπε

Μπορείς όμως με ασφάλεια ν μιλάς με την ερωμένη σου πχ χωρίς να υπάρχει κίνδυνος να διαβάσει τα μηνύματα η γυναίκα σου...

Ναι μάλιστα, αυτό δεν είναι η λύση σε τέτοια θέματα.

Γιατί αν σε καψουρευτεί η γκόμενα-ος και είσαι και κελεπούρι με λεφτά και τραβήξει τίποτα φωτο με 2ο κινητό και σε απειλεί, τότε πάει περίπατο το αυτοκαταστρεφόμενο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

5 λεπτά πριν, Lanike71 είπε

Ναι μάλιστα, αυτό δεν είναι η λύση σε τέτοια θέματα.

Γιατί αν σε καψουρευτεί η γκόμενα-ος και είσαι και κελεπούρι με λεφτά και τραβήξει τίποτα φωτο με 2ο κινητό και σε απειλεί, τότε πάει περίπατο το αυτοκαταστρεφόμενο...

Αν συμβεί αυτό που περιγράφεις, μάλλον εσύ αυτοκαταστρέφεσαι και όχι το μήνυμα, δεν υπάρχει σωτηρία! :D :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

41 λεπτά πριν, polaki είπε

γνωρίζεις αν σε αφήνει να παίρνεις screen capture (video)? 

Δεν έχω viber, το έχω σβήσει τελείως το account εδώ και μήνες και δεν μπορώ να τεστάρω.

Σε μένα ήταν πολύ προβληματικό, τα μισά μηνύματα έρχονταν χωρίς ειδοποίηση και επειδή ήταν κυρίως θέμα δουλειάς (με φίλους μόνο messenger) έσβησα όλο το account για να μην μπορεί καν να μου στείλει κάποιος. 

Το Netflix ας πούμε δεν σε αφήνει ούτε screenshot αλλά ούτε video capture να κάνεις, δείχνει μόνο μία μαύρη οθόνη.

Δείχνει μαύρη οθόνη

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείς να τραβήξεις Screenshot τις φωτογραφίες στην μυστική συνομιλία απλά βγάζει μηνυμα και στους δυο οτι το έκανες. Το αστείο ειναι οτι μπορείς να διαγράψεις (και για τους δυο) και αυτήν την ειδοποίηση. Οπότε αν το κανεις γρήγορα, ο άλλος απλά θα δεί οτι έσβησες κάτι χωρίς να ξερει τι. Κουφό αλλά συμβαίνει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την συνομιλία βλέπω ότι σε 2 κινητά με android 9 και 10 δεν αφήνει να την βγάλεις screenshot. Αλλά πχ αν σου στείλουν φωτό μπορεις να την προωθήσεις σε μη μυστική συνομιλία, σε άλλη εφαρμογή κτλ ή αν την δεις fullscreen να κάνεις screenshot και στον άλλο δε πάει κάποια ειδοποίηση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από ότι βλέπω, δεν υπάρχει πια η επιλογή της μυστικής συνομιλίας, μάλλον έχει συγχωνευθεί. (δεν λέω για τις κρυφές συνομιλίες με κωδικό)

παλιά άνοιγε μια επιπλέον συνομιλία με χρονοδιακόπτη, τώρα απλά δεν υπάρχει αυτή η δυνατότητα και έχει προστεθεί στις κανονικές συνομιλίες..

τσάμπα χαρά δηλαδή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω σταματήσει να το κανω αναβάθμιση πάνω απο χρόνο, επειδή όπως και το messenger ενώ στην αρχή ηταν free μετά από κάποια updates  πρόσθεσαν διαφημίσεις που στις πετάνε ξεκάρφωτα όπου να ναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...