Προς το περιεχόμενο

PC σε UPS -> πέφτει η ασφάλεια


COACH1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα. Έχω ένα καινούριο καλό pc και ένα καλό ups. Συνδέω τον υπολογιστή με το ups έχοντας τον διακόπτη του τροφοδοτικού κλειστό. Με το που ανοίγω τον διακόπτη πέφτει η ασφαλεια του δωματίου. Αυτό γίνετια συνέχεια. Αν συνδέσω το τροφοδοτικό στο ups έχοντας ανοιχτό τον διακόπτη του αυτό δεν παίρνει ρεύμα. Η μόνη λύση είναι απλά να ανεβάσω την ασφάλεια και να συνεχίσω κανονικά τον υπολογιστή. Όμως γιατί μπορεί να συμβαίνει αυτό; Διαρροή στον υπολογιστή; Ευχαριστώ. 

Επεξ/σία από COACH1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου δίνει ρεύμα από μπαταρία και με κρατάει και συνεχίζω την δουλειά μου.

ΥΓ: Να αναφέρω ότι η μπαταρία χάλασε εντός λίγων μηνών και μου στείλανε τώρα καινούρια μπαταρία (δε την αντικατέστησα ακόμα. Θεωρητικά δουλεύει κανονικά παρόλο που έχει το μήνυμα )

Επίσης το ίδιο θέμα το δοκίμασα σε 2 σπίτια. Διάβασα κάτι για ασφάλεια C που ίσως να πρέπει να δω αλλά με προβληματίζει που γίνετια όλο αυτό ενώ περνάει μέσα από το ups. Και φυσικά ότι χάλασε η μπαταρία τόσο γρήγορα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, COACH1 είπε

Με το που ανοίγω τον διακόπτη πέφτει η ασφαλεια του δωματίου. Αυτό γίνετια συνέχεια.

δοκίμασε

1. σε αυτή την πρίζα να έχεις μόνο ups  Tιποτα άλλο

2. η οθόνη και το ρουτερ παίρνουν από το ups? Αν ναι δοκίμασε χωρίς αυτά 

18 λεπτά πριν, COACH1 είπε

ΥΓ: Να αναφέρω ότι η μπαταρία χάλασε εντός λίγων μηνών και μου στείλανε τώρα καινούρια μπαταρία (δε την αντικατέστησα ακόμα. Θεωρητικά δουλεύει κανονικά παρόλο που έχει το μήνυμα )

τους έπιασες κότσους ? ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, hp8 είπε

δοκίμασε

1. σε αυτή την πρίζα να έχεις μόνο ups  Tιποτα άλλο

2. η οθόνη και το ρουτερ παίρνουν από το ups? Αν ναι δοκίμασε χωρίς αυτά

 

1. εννοείς στο Ups να έχω μόνο τον υπολογιστή;

2. ναι από εκεί παίρνουν. οκ θα δοκιμάσω και αυτό.

35 λεπτά πριν, hp8 είπε

τους έπιασες κότσους ? ;)

δε ξέρω τι εννοείς! 😇

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, COACH1 είπε

δε ξέρω τι εννοείς! 😇

εννοώ ότι τις  μπαταρίες δεν τις άλλαξες και δουλεύουν ακόμα κι έχεις και τις καινούργιες καβατζα  :D

3 λεπτά πριν, COACH1 είπε

1. εννοείς στο Ups να έχω μόνο τον υπολογιστή;

εννοώ στην πρίζα του τοίχου  που είναι το ups να μην υπάρχει άλλη συσκευή που να τροφοδοτειται Πολυπριζα και τέτοια εκτός 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, hp8 είπε

εννοώ ότι τις  μπαταρίες δεν τις άλλαξες και δουλεύουν ακόμα κι έχεις και τις καινούργιες καβατζα  :D

ναι ναι το κατάλαβα. απλά. τους είπα έβγαλε αυτό το μήνυμα. μου δώσανε προσωρινή λύση αλλά κατά τα άλλα φταίει η μπαταρία. Εξάλλου δεν παίζει να το εκλεισα και άνοιξα πάνω από 5 φορές από το διακόπτη. Νομίζω μου το έκανε και από την αρχή τώρα που το σκέφτομαι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...