Προς το περιεχόμενο

Προσβλητικο περιεχομενο σε σελιδα του facebook


vagelis81

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Eφτιαξα ενα προσωπικο blog και για να το προωθησω εφτιαξα και μια σελιδα στο facebook .Η σελιδα εχει το ονομα του blog και εκει ξεκινησα να κανω Post καποιες αναρτησεις απο το blog .Μαλιστα καποια στιγμη πληρωσα και στο facebook για να μου διαφημισει,να προωθησει τη σελιδα.Το θεμα ειναι οτι εδω και λιγες ημερες ο,τι αναρτηση κι αν προσπαθησω να κανω στη σελιδα του facebook απο το blog δε μ αφηνει και μου πεταει μηνυμα οτι οι χρηστες βρηκαν το περιεχομενο του blog προσβλητικο.Να σας πω οτι το περιεχομενο του Blog  εχει να κανει με το Gaming .Το αλλο που πρεπει να σας πω ειναι οτι τις πρωτες μερες που εφτιαξα τη σελιδα στο facebook εστελνα καπως ανεξελεγκτα  αρκετα αιτηματα φιλιας σε κοσμο.Το λεω γιατι καπου διαβασα οτι ετσι το facebook μπορει να θεωρησει οτι εισαι "ρομποτ" και να σου κλειδωσει τη σελιδα.Τωρα οπως σας ειπα και πριν σε οποια αναρτηση κι αν παω να κανω βγαινει αυτο το μηνυμα για προσβλητικο περιεχομενο,και μου λεει οτι αν νομιζω πως αυτο δεν ισχυει να τους γραψω (στο facebook) τι πρπεει να γινει για να μου ξαναεπιτραπει να αναρτω στη σελιδα.Το κανω αυτο μα δεν εχει γινει τιποτα.Γνωριζετε τι πρεπει να κανω για να λυσω αυτο το προβλημα;Ευχαριστω πολυ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λες δηλαδη οτι πολλοι χρηστες μπορει να πατησαν οτι πατησαν στο Blog Μου οτι η διαφημιση αυτη δε τους ενδιαφερει;Αν ναι μπορω να το μαθω και πως θα το κανω απεμπλοκη;

Παιδια μολις τωρα ειδα οτι δε μπορω να πσταρω καμια αναρτηση απο το Blog Μου ουτε στο προσωπικο μου λογαριασμο στο Facebook.Το λεω μηπως και βοηθησει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, vagelis81 είπε

εστελνα καπως ανεξελεγκτα  αρκετα αιτηματα φιλιας σε κοσμο

 

1 ώρα πριν, vagelis81 είπε

Τωρα οπως σας ειπα και πριν σε οποια αναρτηση κι αν παω να κανω βγαινει αυτο το μηνυμα για προσβλητικο περιεχομενο,

Το πρωτο απαγορεύεται ρητώς, απο αυτο εχει φαει μπολικα ρεπορτς

To "προσβλητικο περιεχομενο" ειναι γενικος ορος, απλα σε εχουν μπλοκάρει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Dinos1973 είπε

Σε πολλες διαφημισεις που σκανε στο δικο μου FB κανω αναφορα αμεσως!!!!! εχω βαρεθει να βλεπω αηδιες!!!!!!

Συγνωμη ρε φιλε εσυ γιατι κανεις αναφορα; με τι βαση; και αν σε ενοχλουν απλα προσπερνας.Εξηγησε μου λιγο το σκεπτικο σου σε παρακαλω (της αναφορας...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, verylife78 είπε

Συγνωμη ρε φιλε εσυ γιατι κανεις αναφορα; με τι βαση; και αν σε ενοχλουν απλα προσπερνας.Εξηγησε μου λιγο το σκεπτικο σου σε παρακαλω (της αναφορας...)

Αναφορα αμεσα και ως spam κλπ, ποιος σας ειπε οτι μας ενδιαφερει η καθε π@..ρια που διαφημιζετε!!!!!!

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, verylife78 είπε

οταν βλεπεις διαφημισεις στην τηλεοραση, το ραδιοφωνο, την εφημεριδα, το δρομο, σε σελιδες στο Internet κανεις κατι;

Εχει καπου επιλογη block/report στην τηλεοραση κλπ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχει καταντήσει το Internet ένας απέραντος σκουπιδότοπος διαφημίσεων.

Μπαίνεις σε μια σελίδα να διαβάσεις κάτι και οι διαφημίσεις είναι περισσότερες από το περιεχόμενο της σελίδας.

Αναφορά/μπλοκ/ρεπορτ και ξύλο (αν γινόταν) σε όποιον μας γεμίζει με διαφημίσεις.

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Dinos1973 είπε

Αναφορα αμεσα και ως spam κλπ, ποιος σας ειπε οτι μας ενδιαφερει η καθε π@..ρια που διαφημιζετε!!!!!!

Όταν πάτησες αποδοχή των όρων χρήσης του facebook, τους διάβασες;
https://www.facebook.com/terms.php

Αναφορά σε κείμενο

We don’t charge you to use Facebook or the other products and services covered by these Terms. Instead, businesses and organizations pay us to show you ads for their products and services. By using our Products, you agree that we can show you ads that we think will be relevant to you and your interests. We use your personal data to help determine which ads to show you.

Υπάρχει πάντα και η επιλογή να μην μπεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, verylife78 είπε

οταν βλεπεις διαφημισεις στην τηλεοραση, το ραδιοφωνο, την εφημεριδα, το δρομο, σε σελιδες στο Internet κανεις κατι;

Zapping!!!!!

1 ώρα πριν, ioankav είπε

Όταν πάτησες αποδοχή των όρων χρήσης του facebook, τους διάβασες;
https://www.facebook.com/terms.php

Υπάρχει πάντα και η επιλογή να μην μπεις...

Ύπαρχει και η επιλογή να κάνω report!!!!!!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, Dinos1973 είπε

Zapping!!!!!

Ύπαρχει και η επιλογή να κάνω report!!!!!!

Φυσικα και υπαρχει ΑΝ και ΕΦΟΣΟΝ παραβιαζει τους ορους χρησης που εχεις συμφωνησει και εσυ οπως ειπε και ο @ioankav ... αλλιως η υπερβολη αναφορα ισως να φερει αντιθετα αποτελεσματα...Anyway τι καθομαι και γραφω, εχεις την αποψη σου η οποια ειναι λαθος, αλλα εσυ πιστευεις οτι ειναι σωστο, οποτε οποιοαδηποτε αλλη συζητηση απλα ειναι χασιμο χρονου.

Ακομα δεν μας ειπες τι κανεις βεβαια με τις αλλες διαφημισεις που βλεπεις παντου;;;;

καταλαβες λοιπον φιλε @vagelis81 πως εγινε οτι εγινε ... γιατι καποιοι πιστευουν οτι πατωντας το κουμπι αναφορα δεν θα βλεπουν διαφημισεις !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, verylife78 είπε

Φυσικα και υπαρχει ΑΝ και ΕΦΟΣΟΝ παραβιαζει τους ορους χρησης που εχεις συμφωνησει και εσυ οπως ειπε και ο @ioankav ... αλλιως η υπερβολη αναφορα ισως να φερει αντιθετα αποτελεσματα...Anyway τι καθομαι και γραφω, εχεις την αποψη σου η οποια ειναι λαθος, αλλα εσυ πιστευεις οτι ειναι σωστο, οποτε οποιοαδηποτε αλλη συζητηση απλα ειναι χασιμο χρονου.

Ακομα δεν μας ειπες τι κανεις βεβαια με τις αλλες διαφημισεις που βλεπεις παντου;;;;

καταλαβες λοιπον φιλε @vagelis81 πως εγινε οτι εγινε ... γιατι καποιοι πιστευουν οτι πατωντας το κουμπι αναφορα δεν θα βλεπουν διαφημισεις !!!

Και εγω σου λεω ότι η δικια σου αποψη ειναι λαθος διότι δεν σου εδωσα το δικαιωμα να με σπαμαρεις με τις διαφημισεις σου!!!!! και οσο εχω το δικαιωμα να θεωρώ τις διαφημισεις σου spam θα το χρησιμοποιω!!!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, vagelis81 είπε

Το αλλο που πρεπει να σας πω ειναι οτι τις πρωτες μερες που εφτιαξα τη σελιδα στο facebook εστελνα καπως ανεξελεγκτα  αρκετα αιτηματα φιλιας σε κοσμο.Το λεω γιατι καπου διαβασα οτι ετσι το facebook μπορει να θεωρησει οτι εισαι "ρομποτ" και να σου κλειδωσει τη σελιδα.

Έστελνες αιτήματα φιλίας από τη σελίδα? πως γίνεται αυτό? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...