Προς το περιεχόμενο

RAM PATRIOT PVS48G320C6 VIPER 8GB DDR4 3200MHZ


Silenzio

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

καλημέρα,

κάποιος που ξέρει μπορεί να βοηθήσει για το αν αξίζει (crazy sundays offer) να πάρουμε αυτη τη ραμ για ryzen σύστημα στα 67,8 € ?

αυτό εδώ βρήκα αν βοηθάει

https://www.tomshardware.com/reviews/patriot-viper-steel-dram-2x-16gb-ddr4-3200-c16,6140.html

 

Επεξ/σία από Silenzio
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον είναι hynix, θα παίξουν 3200 σε ryzen  2χχχ και πάνω αλλά δεν ξέρω αν πάνε καλύτερα, κάποιος άλλος που την έχει πάρει αν μπορεί να δει τι τσιπάκια φοράει να πει σίγουρα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Χωρις να τις εχω χρησιμοποιησει εγω μια χαρα ειναι γιατι να μην αξιζει? Τι σε προβληματιζει? Τυπικες 3200 με cas 16.... Εκτος αν σκοπευεις να τις πειραξεις παραπανω απο αυτο

Επεξ/σία από niko13
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, niko13 είπε

Χωρις να τις εχω χρησιμοποιησει εγω μια χαρα ειναι γιατι να μην αξιζει? Τι σε προβληματιζει? Τυπικες 3200 με cas 16.... Εκτος αν σκοπευεις να τις πειραξεις παραπανω απο αυτο

όχι δε πρόκειται να πειράξω τίποτα, με xmp θα παίξω, βέβαια έχω πρώτης γενιας b350 asus strix με r5 1600, αλλά θα αναβαθμίσω κάποια στιγμή.

ευχαριστώ!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ryzen 1st gen b350 και hynix.. μην παραξενευτης αμα παιζεις στα 2933 . Δεν το λεω σιγουρα οτι θα παιζεις 2933 stable αλλα υπαρχει το ενδεχομενο να μην δεις 3200.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Hynix AFR οι συγκεκριμένες, τις έχει δοκιμάσει φίλος μου. Μεγάλη πιθανότητα να παίξεις στα 2933 διότι δεν είναι και από τα καλά AFR... 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 ώρες πριν, kostas_anes είπε

Hynix AFR οι συγκεκριμένες, τις έχει δοκιμάσει φίλος μου. Μεγάλη πιθανότητα να παίξεις στα 2933 διότι δεν είναι και από τα καλά AFR... 

Αν μεταβώ σε board με b450 θα παίζει αυτόματα με xmp στα 3200?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Silenzio είπε

Αν μεταβώ σε board με b450 θα παίζει αυτόματα με xmp στα 3200?

Δεν μπορω να σου εγγυηθω τιποτα με το CPU που εχεις 😕 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 17/7/2020 στις 2:10 ΜΜ, Silenzio είπε

Αν μεταβώ σε board με b450 θα παίζει αυτόματα με xmp στα 3200?

Είσαι με first gen ρύζι, ότι και να κάνεις είναι απίθανο να παίξουν αυτά τα κιτ στα 3200 ,μην σκοτιζεσαι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, akoinonitos είπε

Είσαι με first gen ρύζι, ότι και να κάνεις είναι απίθανο να παίξουν αυτά τα κιτ στα 3200 ,μην σκοτιζεσαι.

το κιτ το πήρα γιατί ήταν οικονομικό, άρα αν κατάλαβα θέλω τουλάχιστον b450 board με δευτερης γενιας και πανω cpu και θα ειμαι ενταξει ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Silenzio είπε

το κιτ το πήρα γιατί ήταν οικονομικό, άρα αν κατάλαβα θέλω τουλάχιστον b450 board με δευτερης γενιας και πανω cpu και θα ειμαι ενταξει ?

Και με αυτα δεν ειναι σιγουρο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Silenzio είπε

άρα μαλακία έκανα και το πήρα...

Οχι εντάξει πιστευω με εναν zen+ και b450 (msi,asus) θα παίξουν στα 3200 . Δλδ νταξει rated για 3200ΜΤ/s ειναι. Απλα να σ πω κατι απο δικια μ εμπειρια με φτηνο κιτακι και ryzen πρώτης γενιας. Απο 2933 σε 3200 κλπ δεν εχουν να κάνουν μόνο οι συχνοτητες !ειναι και τα timings! και timings εχουν τα samsung bdie , micron rev E και hynix cjr  με αυτη τη σειρα . Τα υπολοιπα ειναι απλα για να κανεις δουλειά σ .

Επεξ/σία από Dragonitelvl100
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλά, όλες αυτές τις θεωρίες από που τις βγάζετε, μερικοί!.. Έχω τον ταπεινό 1200 μέχρι να βάλω έναν 4000, και παίζει με asrock b450 itx, 3466mhz cl16 2x8gb απροβληματιστα.. 

Επεξ/σία από theosk
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...