Προς το περιεχόμενο

Project Limbo : Z490I AORUS ULTRA case mod. Ένα Aorus Themed Pc Build απο Ελληνικά χέρια


insomnia.gr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Members

O Γιώργος Αντωνόπουλος γνωστός ως OverChilled ασχολείται με τα extreme συστήματα και το pc modding αρκετά χρόνια,

Με αφορμή το release των νέων Z490 μητρικών για την 10η γενία επεξεργαστών της intel κλήθηκε απο την AORUS να κατασκευάσει ενα Pc Build με σκοπό να εκπροσωπίσει την νέα τους mini Atx μητρικη την Ζ490 AORUS ULTRA.

Το case που αποφασίστηκε να στεγάσει την κατασκευή είναι το Antec Striker βραβευμένο για το design του και τα parts της Custom υδρόψυξης απο την EKWB και συγκεκριμένα απο την τελευταία της σειρά την Quantum.

1324733636_Photo17-5-20185928.jpg.1e5b6a948aeb5ad395ac21d6839550a9.jpg

Ο στόχος ήταν να είναι ενδιαφέρον απο κάθε γωνία και έτσι δόθηκε μεγάλη προσοχή στην λεπτομέρια με το Striker να μεταμορφώνεται μετα απο βαψίματα και mods απο stock λευκό σε Aorus Themed με gunmetal βαφή και πορτοκαλί λεπτομέριες. Ανάλογες τροποποιήσεις εγίναν και στο πίσω μέρος προκειμένου να τοποθετηθούν 2 διπλά radiators και το μεγάλο flat reservoir της ΕΚ.

Το Project Limbo παρουσιαστήκε απο στο site και στα Social Media της AORUS προ λίγων ημερών.

https://www.aorus.com/blog/Project-Limbo-Z490I-AORUS-ULTRA-case-mod-DesIgn-Your-AORUS.php

https://www.instagram.com/p/CCYxRpEH9Cz/

  • Like 3
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Γιώργος είναι φυσικό ταλέντο στη δημιουργία custom loop builds απ το μηδέν. Επειδή τον εχω γνωρίσει κι απο κοντά στα Gameathlon του 2018 & 2019, μπορώ να πω οτι ναι ενα άτομο απόλυτης εμπιστοσύνης. Οταν μου το επιτρέψουν τα οικονομικά μου, θα απευθύνθω σ αυτον για λουπα στο PC μου. 

Είναι μέλος της Διαχειριστικής Ομαδας στην Extreme PC Building Community στο Facebook καθως και Διαχειριστής της σελίδας Overchilled όπου ανεβάζει τα  build που κατασκευάζει.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Οποιος βρεί τον Γιώργη να του πεί ότι υπάρχει επενδυτής για να ξεκινήσει παραγωγή ......εφοσοον......

Επεξ/σία από CharalampisCrete
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...