Προς το περιεχόμενο

πρόβλημα με mouse σε win10


geod30

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπέρα,κατά την εκκίνηση για να αναγνωριστεί το usb το βγάζω κ το ξαναβάζω.σε νέα εγκατάσταση windows-Η/Υ.σε λαπτοπ με ίδια windows δεν είχα αντίστοιχο πρόβλημα.αναβαθμίσεις έχω δοκιμάσει πάλι τα ίδια.αν αγοράσω κάποιο άλλο θα αποκατασταθεί ? κάποιο επώνυμο εννοώ γτ αυτό είναι "επώνυμο γνωστής αλυσίδας".όχι ότι είχα πρόβλημα αλλά ... έχει αντιμετωπίσει κανείς αντίστοιχο θέμα ?ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Στο κάνει και στις μπροστινές και στις πίσω θύρες αυτό; Επίσης το mouse είναι ενσύρματο ή ασύρματο;

Επεξ/σία από micos000
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, micos000 είπε

Στο κάνει και στις μπροστινές και στις πίσω θύρες αυτό;

σε 4/6 πίσω που το έχω δοκιμάσει. μπροστά όχι.το θέμα είναι ότι δεν αποσυνδέεται κατά τη διάρκεια. απλά στο άνοιγμα του pc θα πρέπει να το βγάλω/βάλω για να "ενεργοποιηθεί"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμπλήρωσα στο προηγούμενο μήνυμα αν είναι ασύρματο ή ενσύρματο. Αυτό μου το κάνει καμιά φορά στο λάπτοπ με ασύρματο ποντίκι, ιδίως όταν η μπαταρία του πάει να τελειώσει. Δεν το αποσυνδέω, απλά το κλείνω από τον διακόπτη από κάτω και το ανοίγω ξανά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όχι, ενσύρματο είναι και πριν αγοράσω το σταθερό, λειτουργούσε για 1-1μισο χρόνο που το έχω κανονικά σε λαπτοπ. στην ουσία όταν ανοίγω το pc(όχι από επανεκκίνηση) στην αρχική που ζητάει pin/password δεν λειτουργεί. με unplug/plug εμφανίζεται και μετά όση ώρα κ να είμαι είναι απροβλημάτιστο. σαν τα windows να μην αναγνωρίζουν ότι πρόκειται για ποντίκι. με άλλα περιφερειακά δεν έχω κανένα θέμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πληκτρολόγιο είναι και αυτό usb και δεν έχει θέμα; Καλά είναι να δοκιμάσεις και ένα άλλο ποντίκι.

Τέτοιο πρόβλημα πάντως σε ενσύρματο ποντίκι δεν έχω ξαναδεί.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όχι,το πληκτρολόγιο είναι το k70 corsair κ δεν έχω κανένα μα κανένα θέμα.κ το πρώτο πράγμα που έκανα ήταν να βάλω το ποντίκι στη μια απ τις 2 θύρες που καταλαμβάνει το πληκτρολόγιο κ πάλι το ίδιο θέμα είχα.θεωρώ ότι είναι θέμα software,αλλά τί ? ναι,usb το mouse. πιθανότατα θα προβώ σε αγορά νέου αλλά επειδή σκαλώνω με τέτοια θα το ψάξω παραπάνω.σ ευχαριστώ πολύ πάντως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...