Προς το περιεχόμενο

Το NES συναντά τα LEGO στην πιο… old school εκδοχή του


dimakisk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

6 ώρες πριν, johncorfas είπε

Απλά μερικοί δεν αντέχουν την κριτική, όπως φαίνεται.

Λογικό να μη αντέχουν την κριτική που συγκρίνει το παιχνίδι lego με:

Στις 17/7/2020 στις 10:07 ΠΜ, johncorfas είπε

ηλεκτρικό τρίφτη μπαχαρικών, ντολμαδοπαρασκευαστή, την έξυπνη σίτα, έναν ατμομάγειρα, έναν αρτοπαρακευαστή

Που άμα ψάξεις ίσως βρεις και τέτοια "χρηστικά" lego projects.

Επίσης λες:

6 ώρες πριν, johncorfas είπε

είναι ηλίθιο να γυρνάς μία μανιβέλα και να βλέπεις μία φιγούρα lego προσαρτημένη σε κάτι που μοιάζει με βεντούζα για να περνάει πάνω από τουβλάκια

Lego είναι, απο lego τουβλάκια θα έιναι φτιαγμένο. Θα έχει και μηχανισμούς απο τουβλάκια lego. Δηλαδή απο τί περίμενες να είναι φτιαγμένο αφού είναι lego;

22 ώρες πριν, Litsman3d είπε

έχει σειρές μοντέλων που είναι καθαρά για προβολή με έμφαση στη λεπτομέρεια (όσο επιτρέπουν τα τουβλάκια).

Δεν έχω πρόβλημα με την άποψή σου στο ότι δε σου αρέσει το συγκεκριμένο. Αλλά, όπως φαίνεται, ή δε γνωρίζεις για τα lego ή/και δε γουστάρεις τα lego... Και μπορείς άνετα να συγκριθείς με το παράδειγμα που έφερα. Άλλο παράδειγμα: Βλέπω στο δρόμο μια βιτρίνα ατελιέ και επειδή δεν είμαι οπαδός της τέχνης μπαίνω μέσα (έτυχε εκείνη τη στιγμή να εξασκείτε στον Πικάσο) και λέω του τύπου : "Τί χαζά είναι αυτά;", "Ένα 3χρονο ζωγραφίζει καλύτερα" και τέτοια "μη χλευαστικά" σχόλια. Και μάλιστα κάθομαι να υπερασπιστώ τα λεγόμενα μου στις τυχών απαντήσεις. Πώς δηλαδή σου φαίνεται εντάξει συμπεριφορά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 18/7/2020 στις 5:34 ΜΜ, Litsman3d είπε

Λογικό να μη αντέχουν την κριτική που συγκρίνει το παιχνίδι lego με:

Εξακολουθείς να το βλέπεις λάθος. Το συγκρίνω με πράγματα με τα οποία θα σύγκρινα κάθε άχρηστη ή κακόγουστη αγορά.

Στις 18/7/2020 στις 5:34 ΜΜ, Litsman3d είπε

Που άμα ψάξεις ίσως βρεις και τέτοια "χρηστικά" lego projects.

Υπάρχουν πάρα πολλά χρηστικά lego projects. Απλά δε μου αρέσουν οι "μηχανισμοί" σε lego. Εκτός κι αν έχουν αυξημένη πολυπλοκότητα. Γούστα είναι αυτά.

Στις 18/7/2020 στις 5:34 ΜΜ, Litsman3d είπε

Lego είναι, απο lego τουβλάκια θα έιναι φτιαγμένο. Θα έχει και μηχανισμούς απο τουβλάκια lego. Δηλαδή απο τί περίμενες να είναι φτιαγμένο αφού είναι lego;

Από lego. Αλλά αυτό δε σημαίνει ότι ό,τι είναι από Lego είναι "τέχνη" και είναι όμορφο. Το συγκεκριμένο μου μοιάζει χαζο, σαν ιδέα, σαν project και σαν παρουσίαση.

Στις 18/7/2020 στις 5:34 ΜΜ, Litsman3d είπε

Δεν έχω πρόβλημα με την άποψή σου στο ότι δε σου αρέσει το συγκεκριμένο. Αλλά, όπως φαίνεται, ή δε γνωρίζεις για τα lego ή/και δε γουστάρεις τα lego... Και μπορείς άνετα να συγκριθείς με το παράδειγμα που έφερα. Άλλο παράδειγμα: Βλέπω στο δρόμο μια βιτρίνα ατελιέ και επειδή δεν είμαι οπαδός της τέχνης μπαίνω μέσα (έτυχε εκείνη τη στιγμή να εξασκείτε στον Πικάσο) και λέω του τύπου : "Τί χαζά είναι αυτά;", "Ένα 3χρονο ζωγραφίζει καλύτερα" και τέτοια "μη χλευαστικά" σχόλια. Και μάλιστα κάθομαι να υπερασπιστώ τα λεγόμενα μου στις τυχών απαντήσεις. Πώς δηλαδή σου φαίνεται εντάξει συμπεριφορά;

Προσπαθείς, με το ζόρι, να βγάλεις κάτι που δεν υπάρχει: ΔΕΝ έχω πρόβλημα με τα lego. Απλά δε μου αρέσει αυτό το project.

Επεξ/σία από johncorfas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...