Προς το περιεχόμενο

Superjumbo. Τι ειναι παλι αυτο? Αληθινό ή scam?


PostHelper

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ρητορικη η ερωτηση στον τιτλο.
Αλλά τι ειναι αυτη η σελιδα? Φαινεται κανονικη σαν σελιδα πωλησης προιοντων.  Εχει και τηλεφωνο, ασφαλη συνδεση λεει COMODO security, κλπ κλπ.
Αλλά μετα βλεπω αυτο:
https://www.superjumbo.gr/el/texnologia/samsung-galaxy-s20-ultra-5g-128gb-thiki.html
 

jksdhdsadasdas8789.png

Λεει επισης:
ΠΛΗΡΩΜΗ ΜΟΝΟ ΜΕ PAYPAL - ΚΑΡΤΑ Η ΚΑΤΑΘΕΣΗ ΣΕ ΤΡΑΠΕΖΙΚΟ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟ


Οποτε φυσικα και 100 % ειναι μουφα/scam η σελιδα. Αλλά πως τους αφηνουν και υπαρχουν απορω??
Επισης εδω τι θα γινοταν αν καποιος παραγγελνε μεσω καταθεσης σε τραπεζικο λογαριασμο? Θα πληρωνε πρωτα και μετα θα του εδιναν(υποτιθεται) το προϊον ή ειναι μεσω αντικαταβολης?
Και αν ειναι μεσω αντικαταβολης, δηλαδη πρωτα σου ερχεται το προϊον και μετα πληρωνεις τοτε τι θα εστελναν? Κανενα πλαστικο τηλεφωνο?
Αν ειναι πρωτα να καταθεσεις σε τραπεζικο λογιαριασμο ή το παραγγειλεις με Paypal ή καρτα που λεει τοτε εκει προφανως την πατησες αφου μετα μπλεξιμο μεγαλο. Αλλά η Paypal δεν εχει υποτιθεται δικλειδες ασφαλειας? Δεν θα μπορουσαν να κυνηγηθουν μετα δικαστικα?

Εγω ακομα απορω γιατι αφηνουν τοσες scam σελιδες που εχουν ξεφυτρωσει σαν μανιταρια.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, PostHelper είπε

Ρητορικη η ερωτηση στον τιτλο.
Αλλά τι ειναι αυτη η σελιδα? Φαινεται κανονικη σαν σελιδα πωλησης προιοντων.  Εχει και τηλεφωνο, ασφαλη συνδεση λεει COMODO security, κλπ κλπ.
Αλλά μετα βλεπω αυτο:
https://www.superjumbo.gr/el/texnologia/samsung-galaxy-s20-ultra-5g-128gb-thiki.html
 

jksdhdsadasdas8789.png

Λεει επισης:
ΠΛΗΡΩΜΗ ΜΟΝΟ ΜΕ PAYPAL - ΚΑΡΤΑ Η ΚΑΤΑΘΕΣΗ ΣΕ ΤΡΑΠΕΖΙΚΟ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟ


Οποτε φυσικα και 100 % ειναι μουφα/scam η σελιδα. Αλλά πως τους αφηνουν και υπαρχουν απορω??
Επισης εδω τι θα γινοταν αν καποιος παραγγελνε μεσω καταθεσης σε τραπεζικο λογαριασμο? Θα πληρωνε πρωτα και μετα θα του εδιναν(υποτιθεται) το προϊον ή ειναι μεσω αντικαταβολης?
Και αν ειναι μεσω αντικαταβολης, δηλαδη πρωτα σου ερχεται το προϊον και μετα πληρωνεις τοτε τι θα εστελναν? Κανενα πλαστικο τηλεφωνο?
Αν ειναι πρωτα να καταθεσεις σε τραπεζικο λογιαριασμο ή το παραγγειλεις με Paypal ή καρτα που λεει τοτε εκει προφανως την πατησες αφου μετα μπλεξιμο μεγαλο. Αλλά η Paypal δεν εχει υποτιθεται δικλειδες ασφαλειας? Δεν θα μπορουσαν να κυνηγηθουν μετα δικαστικα?

Εγω ακομα απορω γιατι αφηνουν τοσες scam σελιδες που εχουν ξεφυτρωσει σαν μανιταρια.

Εσύ το κατήγγειλες κάπου εκτός απο το ινσόμνια;Απο ποιον περιμένεις να γίνει κάτι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Ukforthemoment είπε

Εσύ το κατήγγειλες κάπου εκτός απο το ινσόμνια;Απο ποιον περιμένεις να γίνει κάτι;

Να τολμησω να πω απο καμια υπηρεσια του κρατους?😅

Που μπορω να το καταγγειλω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, PostHelper είπε

Να τολμησω να πω απο καμια υπηρεσια του κρατους?😅

Που μπορω να το καταγγειλω?

http://www.astynomia.gr/index.php?option=ozo_content&perform=view&id=8194

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 20/7/2020 στις 6:13 ΜΜ, PostHelper είπε

Ρητορικη η ερωτηση στον τιτλο.
Αλλά τι ειναι αυτη η σελιδα? Φαινεται κανονικη σαν σελιδα πωλησης προιοντων.  Εχει και τηλεφωνο, ασφαλη συνδεση λεει COMODO security, κλπ κλπ.
Αλλά μετα βλεπω αυτο:
https://www.superjumbo.gr/el/texnologia/samsung-galaxy-s20-ultra-5g-128gb-thiki.html
 

jksdhdsadasdas8789.png

Λεει επισης:
ΠΛΗΡΩΜΗ ΜΟΝΟ ΜΕ PAYPAL - ΚΑΡΤΑ Η ΚΑΤΑΘΕΣΗ ΣΕ ΤΡΑΠΕΖΙΚΟ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟ


Οποτε φυσικα και 100 % ειναι μουφα/scam η σελιδα. Αλλά πως τους αφηνουν και υπαρχουν απορω??
Επισης εδω τι θα γινοταν αν καποιος παραγγελνε μεσω καταθεσης σε τραπεζικο λογαριασμο? Θα πληρωνε πρωτα και μετα θα του εδιναν(υποτιθεται) το προϊον ή ειναι μεσω αντικαταβολης?
Και αν ειναι μεσω αντικαταβολης, δηλαδη πρωτα σου ερχεται το προϊον και μετα πληρωνεις τοτε τι θα εστελναν? Κανενα πλαστικο τηλεφωνο?
Αν ειναι πρωτα να καταθεσεις σε τραπεζικο λογιαριασμο ή το παραγγειλεις με Paypal ή καρτα που λεει τοτε εκει προφανως την πατησες αφου μετα μπλεξιμο μεγαλο. Αλλά η Paypal δεν εχει υποτιθεται δικλειδες ασφαλειας? Δεν θα μπορουσαν να κυνηγηθουν μετα δικαστικα?

Εγω ακομα απορω γιατι αφηνουν τοσες scam σελιδες που εχουν ξεφυτρωσει σαν μανιταρια.

To COMODO ειναι πρακτικα ενα αντιβιωτικο/firewall, δεν ειναι κατι δηλαδη.

Επεξ/σία από Salvation81
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν υποστήριζε paypal θα σου έλεγα είναι αξιόπιστο. Αλλα δεν υποστηρίζει, μόνο πιστωτική χρεωστική.

Γιατί στο paypal ανοίγεις dispute και παίρνεις τα λεφτά σου πίσω, ενώ με τη τράπεζα εί άι λίγο πιο περίπλοκα τα πράγματα.

Επεξ/σία από kallonos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά εγώ το έψαξα αρκετά, δεν θέλω να μπω σε λεπτομέρειες... η απάντηση που έλαβα ήταν ότι «Δεν έχουμε αντιμετωπίσει κάποιο πρόβλημα με την συγκεκριμένη εταιρία μέχρι τώρα, αλλά δεν μπορώ να σου εγγυηθώ τίποτα». Σκέφτηκα λοιπόν να πάρω τηλ και να πάω να το πάρω επιτόπου εφόσον ισχύει, αλλά δεν απάντησε κανείς στα τηλέφωνα όσες φορές και αν προσπάθησα να επικοινωνήσω. Οποτε το άφησα γιατί δεν έχω καμία διάθεση να ασχοληθώ περισσότερο. Πρόσφατα διάβασα ότι αντίστοιχη εταιρεία στην Θεσσαλονίκη, λάμβανε χρήματα και δεν έστειλε ποτε τις συσκευές, έγιναν καταγγελίες, δικαστήρια, κτλ... για τέτοια είμαστε τώρα;

9 λεπτά πριν, skapet είπε

Παιδιά εγώ το έψαξα αρκετά, δεν θέλω να μπω σε λεπτομέρειες... η απάντηση που έλαβα ήταν ότι «Δεν έχουμε αντιμετωπίσει κάποιο πρόβλημα με την συγκεκριμένη εταιρία μέχρι τώρα, αλλά δεν μπορώ να σου εγγυηθώ τίποτα». Σκέφτηκα λοιπόν να πάρω τηλ και να πάω να το πάρω επιτόπου εφόσον ισχύει, αλλά δεν απάντησε κανείς στα τηλέφωνα όσες φορές και αν προσπάθησα να επικοινωνήσω. Οποτε το άφησα γιατί δεν έχω καμία διάθεση να ασχοληθώ περισσότερο. Πρόσφατα διάβασα ότι αντίστοιχη εταιρεία στην Θεσσαλονίκη, λάμβανε χρήματα και δεν έστειλε ποτε τις συσκευές, έγιναν καταγγελίες, δικαστήρια, κτλ... για τέτοια είμαστε τώρα;

https://www.google.gr/amp/s/www.skai.gr/news/greece/thessaloniki-apati-me-online-agores-kiniton-eiseprattan-xrimata-kai-den-ta-estelnan/amp

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...