Προς το περιεχόμενο

Aυτή η έκδοση των windows θα λήξει σύντομα


Coppermine

Προτεινόμενες αναρτήσεις

windows 10 pro αγορασμένα και ενεργοποιημένα

'Αρχισε να εμφανίζεται το παραπάνω μύνημα σε κάθε εκκίνηση του λειτουργικού, δοκίμασα τις περισσότερες λύσεις που βρήκα στο net όπως

https://www.skytechosting.com/your-windows-license-will-expire-soon/

το αποτέλεσμα είναι μηδενικό, κάποιες λύσεις που αναφέρουν ορισμένοι όπως disable τα updates ή το group policy δεν είναι καν λύσεις καθώς χάνεις updates, προκαλούν πρόβλημα σε εφαρμογές του store και γενικά το σύστημα το λειτουργικό οφείλει να λειτουργεί όπως πρέπει

Επειδή το παλεύω 3 μέρες και λύση δεν βρήκα είμαι λίγο πριν το format αν έχει κάποιος κάτι να προτείνει θα ήταν χρήσιμο ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάτα WINDOWS+R και δώσε winver. Τι έκδοση σου λέει ότι έχεις; Μήπως είναι πολύ παλιά, π.χ. πριν την 1909; Η 1805 λήγει τον Νοέμβριο του 2020 και η 1903 τον Δεκέμβριο του 2020.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για 2004 δεν νοείτε να σου βγάζει ότι θα λήξει η έκδοση σου. Η άδεια είναι από κλειδάδικο/ebay, από επίσημο retailer ή ήρθε μαζί με τα windows;

Όπως είδες και μόνος σου τα 10άρια είναι ενεργοποιημένα κανονικά, οπότε δεν είναι θέμα άδειας χρήσης.

Το μήνυμα είπες ότι στο βγάζει σε κάθε εκκίνηση. Βγάλε μια φώτο ή ένα screenshot να το δούμε κι εμείς και έλεγξε τι έχει στην διαχείρηση εργασιών, καρτέλα Εκκίνηση. Επίσης δες στο ιστορικό των updates αν πήρε κάτι σχετικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έλα βρε, Insider Preview είναι η έκδοση σου. Που στο καλό την τσίμπησες, είσαι στο insider program;

Πρέπει να βγεις από αυτό το πρόγραμμα. Πήγαινε Έναρξη->Ρυθμίσεις->Ενημέρωση και ασφάλεια->Πρόγραμμα Windows Insider και σταμάτα το πρόγραμμα τελείως.

https://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/windows_10-win_upgrade/how-can-i-switch-to-normal-win-10-user-from/e10b4a73-45c4-4fd0-8530-90aff47aa1ce

https://www.howtogeek.com/274780/how-to-switch-from-windows-10s-insider-preview-back-to-stable-without-reinstalling/

Επεξ/σία από micos000
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα είναι αν μπορώ να συνεχίσω ως έχει και απλά να φύγει αυτό το ενοχλητικό pop up, σε προηγούμενη stable έκδοση δεν γίνεται να γυρίσω αφού την έχω ήδη διαγράψει, οπότε το φορμάτ είναι μονόδρομος και αυτό θέλω να αποφύγω, από την άλλη δεν θα είχα πρόβλημα να κατεβάσω και άλλη έκδοση preview αλλά μόλις πατήσω στο link του μυνήματος με πηγαίνει στην ms και αναφέρει η ιστοσελίδα δεν βρέθηκε thats the st;ory

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 21/7/2020 στις 11:30 ΠΜ, Coppermine είπε

windows 10 pro αγορασμένα και ενεργοποιημένα

'Αρχισε να εμφανίζεται το παραπάνω μύνημα σε κάθε εκκίνηση του λειτουργικού, δοκίμασα τις περισσότερες λύσεις που βρήκα στο net όπως

https://www.skytechosting.com/your-windows-license-will-expire-soon/

το αποτέλεσμα είναι μηδενικό, κάποιες λύσεις που αναφέρουν ορισμένοι όπως disable τα updates ή το group policy δεν είναι καν λύσεις καθώς χάνεις updates, προκαλούν πρόβλημα σε εφαρμογές του store και γενικά το σύστημα το λειτουργικό οφείλει να λειτουργεί όπως πρέπει

Επειδή το παλεύω 3 μέρες και λύση δεν βρήκα είμαι λίγο πριν το format αν έχει κάποιος κάτι να προτείνει θα ήταν χρήσιμο ευχαριστώ

bro !!! το ιδιο θεμα ειχα και εγω σαν insider preview ειχα φθασει στη τελευταια την 20161 και ξαφνικα αρχισε το ιδιο μυνημα με σενα :mad:

δεν ασχοληθηκα και πολυ περασα την 1909 και στο καπακι συνεχισα  με την  2004 σαν update !!:D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, Coppermine είπε

Το θέμα είναι αν μπορώ να συνεχίσω ως έχει και απλά να φύγει αυτό το ενοχλητικό pop up, σε προηγούμενη stable έκδοση δεν γίνεται να γυρίσω αφού την έχω ήδη διαγράψει, οπότε το φορμάτ είναι μονόδρομος και αυτό θέλω να αποφύγω, από την άλλη δεν θα είχα πρόβλημα να κατεβάσω και άλλη έκδοση preview αλλά μόλις πατήσω στο link του μυνήματος με πηγαίνει στην ms και αναφέρει η ιστοσελίδα δεν βρέθηκε thats the st;ory

Τα λινκ που έβαλα τα μελέτησες; Απ' ότι βλέπω δε χρειάζεται φορμάτ. Απλά κάνεις opt out από το insider πρόγραμμα.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...