Προς το περιεχόμενο

Με Halo Infinite και νέο Fable το Xbox Games Showcase


dimakisk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

54 minutes ago, Mpiftekis said:

Αυτά που έπαιξες, μπορείς να τα παίξεις όποτε θες ή έχουν χρονικό περιορισμό;

Γιατί εγώ που έχω 2 παιδιά, δεν μπορώ να παίξω μεγάλα σε διάρκεια παιχνίδια σε 1 μήνα μέσα. Θα χρειαστώ κανά χρόνο+. Παράδειγμα το DoS 2, για 140 gaming ώρες μου πήρε 2.5 χρόνια!!!

Ότι είναι από τη Microsoft μένει εκεί για πάντα. 

Τα υπόλοιπα ανάλογα τη συμφωνία. 

Βέβαια αν παίζεις ένα παιχνίδι κάθε τόσο καιρό προφανώς δεν κάνει για σένα μια τέτοια υπηρεσία. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 68
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Με το κιλό τα παιχνίδια, ούτε ένα next gen της προκοπής. Για γέλια και για κλάματα. 12TF ray tracing graphics! 😂 Γελάνε και τα χειριστήρια του PS5. Μέτρια CGI, μέτρια animations, κακά character models, no gameplay. 

Μηδενική δημιουργικότητα σε τύπους παιχνιδιών/σενάρια. FPS στο διάστημα, fps όχι στο διάστημα, generic indie platformers, Forza...Πραγματικά η Microsoft πηγαίνει από το κακό στο χειρότερο. Να το χαίρεστε το Gamepass. Τι να τα κάνω τα 1000 παιχνίδια. Δώσε μου 10 και καλά. Πρέπει να είναι κάποιος μεγάλο Xbox fanboy για να επιλέξει XSX αντί για PS5.

Είναι κρίμα αλλά και τί να κάνεις...Ό,τι μπορεί και θέλει ο καθένας.

Επεξ/σία από whoever81
  • Like 6
  • Sad 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
4 ώρες πριν, THE GG GAMER είπε

Η Sony στην e3 έδειξε καποια παιχνίδια μπορει μερικοι να περιμεναν περισσότερα άλλα εγώ ήμουν ευχαριστημένος.Απο το 18(μην σου πω ποιο πίσω) τι έβγαλε η ms?Από το 18 η Sony ξεκίνησε με God of war ,Spiderman,death stranding,ghost of tsusima,Detroit become human και το dreams.

 

Η προηγουμενη γενιά τελειωσε. Η MS εχασε. Τώρα μιλάμε για την νεα γενια οποτε τι εδειξε το 18 δεν μας απασχολεί.

3 ώρες πριν, Railyy είπε

Είμαι ο μόνος που δεν θέλω να δώ άλλο Uncharted και θα προτιμούσα να δω την Naughty Dog να δουλεύει ένα καινούριο IP ? 

 

Ανάλογα. Αν εισαι αντικειμενικος άνθρωπος που αναγνωρίζεις το ταλέντο της Naughty Dog αλλά επισης αναγνωρίζεις οτι 10 χρονια βγαζει το ιδιο 3rd person action ψευδο cover-shooter, τότε ναι δεν εισαι ο μονος ειμαστε πολλοι. Αν εισαι ο τυπικός sony fan που οτι βγαλει η sony ειναι δωρο στην ανθρωποτητα και ολα τα αλλα ειναι βλακειες τοτε οκ

13 λεπτά πριν, whoever81 είπε

Με το κιλό τα παιχνίδια, ούτε ένα next gen της προκοπής. Για γέλια και για κλάματα. 12TF ray tracing graphics! 😂 Γελάνε και τα χειριστήρια του PS5. Μέτρια CGI, μέτρια animations, κακά character models, no gameplay. 

Μηδενική δημιουργικότητα σε τύπους παιχνιδιών/σενάρια. FPS στο διάστημα, fps όχι στο διάστημα, generic indie platformers, Forza...Πραγματικά η Microsoft πηγαίνει από το κακό στο χειρότερο. Να το χαίρεστε το Gamepass. Τι να τα κάνω τα 1000 παιχνίδια. Δώσε μου 10 και καλά. Πρέπει να είναι κάποιος μεγάλο Xbox fanboy για να επιλέξει XSX αντί για PS5.

Είναι κρίμα αλλά και τί να κάνεις...Ό,τι μπορεί και θέλει ο καθένας.

 

Δηλαδή το PS5 τι έδειξε τον περασμενο μήνα ρε μεγάλε μας δουλευεις; 3rd person action ψευδο cover-shooter, μερικα indies και μερικα multi platform. Μας εχετε πρήξει τα σηκώτια με τα exclusives του PS. 3rd person action ψευδο cover-shooter με skin Indiana jones, 3rd person action ψευδο cover-shooter με skin post apocalyptic, 3rd person action ψευδο cover-shooter με skin vikings, 3rd person action ψευδο cover-shooter με skin sci-fi. Ε φτανει. 

Στο κάτω κάτω ο καθένας εχει την γνώμη του. Εχετε καθε δικαιωμα να μην σ΄αρεσε το showcase. Εχετε καθε δικαιωμα να προτιματε την sony. Αλλά αυτή η γελοιότητα που σε καθε θεμα του xbox προσπαθειτε να μας βγαλετε fanboy, ασχετους, κολλημενους κτλ εχει καταντησει κουραστικη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αμηχανη στιγμή που όλοι στο προηγούμενο "gameplay" reveal κράζανε (και σωστά) Γτ δεν έδειξαν ουσιαστικά τίποτα και αυτό το event για κάποιο άγνωστο λόγο που τον γνωρίζουν μόνο οι πολύ προχωρημένοι μύστες ήταν πολύ καλύτερο Γτ έδειξαν 3 λεπτά gameplay από το Halo (αδιάφορο έως κακό) και τίποτα άλλο απολύτως. Μόνες θετικές εκπλήξεις ότι γνωρίζουμε την ύπαρξη του stalker 2 και της συνέχειας του psychonaughts (η όπως γράφεται τεσ/πα). Βέβαια και για την ύπαρξη του scalebound γνωρίζαμε είχαμε δει και gameplay και έπεσε ωραιότατο cancel. Πολύ κακή παρουσίαση για ακόμη μια φορά, η δεύτερη συνεχόμενη . Κρίμα. 

  • Like 2
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
33 λεπτά πριν, tsibosp είπε

Η αμηχανη στιγμή που όλοι στο προηγούμενο "gameplay" reveal κράζανε (και σωστά) Γτ δεν έδειξαν ουσιαστικά τίποτα και αυτό το event για κάποιο άγνωστο λόγο που τον γνωρίζουν μόνο οι πολύ προχωρημένοι μύστες ήταν πολύ καλύτερο Γτ έδειξαν 3 λεπτά gameplay από το Halo (αδιάφορο έως κακό) και τίποτα άλλο απολύτως. Μόνες θετικές εκπλήξεις ότι γνωρίζουμε την ύπαρξη του stalker 2 και της συνέχειας του psychonaughts (η όπως γράφεται τεσ/πα). Βέβαια και για την ύπαρξη του scalebound γνωρίζαμε είχαμε δει και gameplay και έπεσε ωραιότατο cancel. Πολύ κακή παρουσίαση για ακόμη μια φορά, η δεύτερη συνεχόμενη . Κρίμα. 

Προσωπικά όπως εγραψα και στο αρχικό μου post, χαλιέμαι που δεν δειχνουν gameplay αλλά πλεον ολοι το κάνουν. Αυτο που κρατάω εγω απο παρουσιάσεις ειναι αν με ενδιαφερει το concept του παιχνιδιου. ΠΧ το The Medium θεωρώ οτι σαν concept ειναι πολύ καλο με μεγάλο potential. Μόλις βγει θα δω 15-20 λεπτά απο κάποιο walk through ωστε να εχω γνωμη για το game και θα το παρω. Ετσι κι αλλιώς ημουν παντα κατά των preorder σε κατι που δεν ξερω 100% οτι θα μ΄αρεσει και εδω και αρκετά χρονια ειμαι κατά του να αγοράζω ενα game day one 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κριμα το Halo. Ενας τιτλος με πανεμορφη ιστορια που θυμιζει Clone Wars mystery πριν τα prequels.

Τωρα ειναι απλος ενας ακομη shooter τιτλος. Η φαντασια ενος 10χρονου ειναι μεγαλυτερη απο αυτη της 343i

  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

56 λεπτά πριν, NamelessDead είπε

Προσωπικά όπως εγραψα και στο αρχικό μου post, χαλιέμαι που δεν δειχνουν gameplay αλλά πλεον ολοι το κάνουν. Αυτο που κρατάω εγω απο παρουσιάσεις ειναι αν με ενδιαφερει το concept του παιχνιδιου. ΠΧ το The Medium θεωρώ οτι σαν concept ειναι πολύ καλο με μεγάλο potential. Μόλις βγει θα δω 15-20 λεπτά απο κάποιο walk through ωστε να εχω γνωμη για το game και θα το παρω. Ετσι κι αλλιώς ημουν παντα κατά των preorder σε κατι που δεν ξερω 100% οτι θα μ΄αρεσει και εδω και αρκετά χρονια ειμαι κατά του να αγοράζω ενα game day one 

Όταν λες όλοι, ποιοι όλοι; και στους απέναντι βέβαια όχι ότι είδαμε τρομερά πράγματα αλλά ήταν αισθητά καλύτερο από αυτό το θλιβερό θέαμα της MS. Εδειξαν ρατσετ και κλανκ, όχι ένα απλό Πιου Πιου αλλά πράγματα που δεν μπορούν να γίνουν στην παρούσα γενιά, δλδ το instant loading που έμπαινε σε μια πύλη και αμέσως βρισκόταν σε άλλον κόσμο χωρίς κάποιο τρικ, βλεπε τεράστιο διάδρομο τύπου God of war που από πίσω γίνεται το loading κτλ. Είδαμε λιγο gameplay από Gran tourismo, στιγμές από άλλους τίτλους με λίγο gameplay μέσα στο cgi τρέιλερ τουλάχιστον . Κρίμα την ώρα μου έχασα που άραξα στο καναπέ και το είδα και live. Α, Αντε μπράβο το medium φάνηκε πολύ καλό και ήταν και το μόνο που είδαμε και λίγο in game footage μαζί με το τρέιλερ. Όλα τα άλλα.... Να είχαμε να λέγαμε! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σπείρε πόνο microsoft... ΑΡΙΣΤΟΥΡΓΗΜΑΤΑ ΟΛΑ... έργα τέχνης και παραγωγές μοναδικές...

Και δεν εκθειάζω το xbox... πατάτα θα είναι και αυτό όπως το PS5... πατάτα εννοείται μπροστά σε έναν καλό υπολογιστή.. Γιατί σαν μηχανήματα καλά είναι και τα 2.

και όλα τα αριστουργήματα ανυπομονώ να τα παίξω με την 2080 ti μου... τι κονσόλες και βλακείες... 34άρι μόνιτορ gsync 2080 ti / 9900k και χάσιμο... 

μπράβο MS !!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 hours ago, bilt128 said:

Απογοήτευση...

Είναι δυνατόν να παρουσιάζουν τίτλο showcase για τη νέα κονσόλα (Halo Infinite) με τέτοια γραφικά?

Δυστυχώς τα πράγματα δεν προμηνύονται καλά ούτε για τη νέα γενιά XBOX και  αυτό θα έχει αντίκτυπο και για τους χρήστες PS5 καθώς η SONY θα παίζει πάλι χωρίς συναγωνισμό..

 

Δεν βγάζει μόνο η Microsoft και η SONY games. Μην ξεχνάς ότι η πλειοψηφία των gamers παίζει multiplatforms και εκεί λόγω hardware θα παίζουν σχεδόν όλα με καλύτερες αναλύσεις και καλύτερα fps στο Xbox Series X. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
33 λεπτά πριν, tsarouc είπε

Σπείρε πόνο microsoft... ΑΡΙΣΤΟΥΡΓΗΜΑΤΑ ΟΛΑ... έργα τέχνης και παραγωγές μοναδικές...

Και δεν εκθειάζω το xbox... πατάτα θα είναι και αυτό όπως το PS5... πατάτα εννοείται μπροστά σε έναν καλό υπολογιστή.. Γιατί σαν μηχανήματα καλά είναι και τα 2.

και όλα τα αριστουργήματα ανυπομονώ να τα παίξω με την 2080 ti μου... τι κονσόλες και βλακείες... 34άρι μόνιτορ gsync 2080 ti / 9900k και χάσιμο... 

μπράβο MS !!!!

wow εισαι φοβερός. Μόλις μας ενημέρωσες οτι ενα μηχανημα οπου μονο η καρτα γραφικών κοστιζει 1083 ευρω (η φθηνοτερη στο σκρουτζ αυτη τη στιγμή) θα είναι καλύτερο απο ενα μηχανημα που κοστιζει 500 ευρω ολοκληρο. Θα σου πω λοιπον τα κλασσικά γιατι κατι τετοια post ειναι ο λογος που οι περισσοτεροι κραζουν τους PCMR. 

1. Δεν ειναι ολοι σε θεση να πληρώσουν 3-4 χιλιάρικα για να παρουν gaming PC.

2. Ακόμα και αυτοί που είναι σε θεση, δεν ενδιαφέρονται ολοι να δώσουν ενα κουβα λεφτα για να παιζουν παιχνιδια.

3. Δεν εχουν ολοι διαθεσιμες 20 ωρες την ημέρα για gaming. Οι περισσοτεροι θελουν ενα μηχανημα να παιζει καλά ώστε οταν γυρισουν απο μια κουραστική μέρα στην δουλειά να κατσουν στην πολυθρονα να χαλαρώσουν με ενα παιχνιδι, χωρις να χρειάζεται να ανησυχούν για windows update, κακους drivers και αλλα προβληματα. 

Ναι, καμια κονσολα δεν θα ειναι ποτέ καλύτερη τεχνικα απο τα PC. Σταματηστε να ειστε μεσα στην πωρωση και στο "εγω ειμαι καλύτερος" επειδη συγκρινετε μια ferrari με ενα lada και η ferrari κερδιζει. ΤΟ ΞΕΡΟΥΜΕ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 λεπτά πριν, tsarouc είπε

Σπείρε πόνο microsoft... ΑΡΙΣΤΟΥΡΓΗΜΑΤΑ ΟΛΑ... έργα τέχνης και παραγωγές μοναδικές...

Και δεν εκθειάζω το xbox... πατάτα θα είναι και αυτό όπως το PS5... πατάτα εννοείται μπροστά σε έναν καλό υπολογιστή.. Γιατί σαν μηχανήματα καλά είναι και τα 2.

και όλα τα αριστουργήματα ανυπομονώ να τα παίξω με την 2080 ti μου... τι κονσόλες και βλακείες... 34άρι μόνιτορ gsync 2080 ti / 9900k και χάσιμο... 

μπράβο MS !!!!

Με συγχωρεις φιλε μου εκτος της οθονης ποσο σου στοιχησε το PC?

Γιατι αυτη την στιγμή συγκρινεις 2 μοντελα των 500 ευρω ενω σε εσενα μονο η καρτα στοιχησε τοσο......(Mercedes και βλακειες καβαλαω της Mazerrati Μου και μαρσαρω)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ θα πω ένα πράγμα

Η Microsoft ήταν αυτή που έλεγε ότι θα υποστηρίζει το xbox one άλλα 2 χρόνια (δεν συμφωνούσα με αυτό).. Ούτε αυτό δεν έκανε τα περισσότερα μόνο series X και PC 
Από και μόνο το ξεφτίλισε, για τα games δεν μιλάω καθόλου κανένα δεν μου φάνηκε για να πας να αγοράσεις την κονσόλα, επίσης κάποια αυτά είναι time exclusive 

Και πριν μου πείτε οτιδήποτε.. ναι και από της Sony δεν έμεινα ευχαριστημένος(από τα παιχνίδια) αλλά ήταν πολύ καλύτερη παρουσίαση οργανωμένη, καλοδουλεμένη και φάνηκε ότι προσπάθησε να την αντιγράψει το xbox .. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου αρεσει παντως που οι οπαδοι της εταιρειας που δεν εχει παρουσιασει τιποτα κριτικαρουν τους οπαδους της αλλης εταιρειας που επισης δεν παρουσιασε τιποτα....

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

S.T.A.L.K.E.R.  παιχνιδαρα

5 ώρες πριν, whoever81 είπε

Με το κιλό τα παιχνίδια, ούτε ένα next gen της προκοπής. Για γέλια και για κλάματα. 12TF ray tracing graphics! 😂 Γελάνε και τα χειριστήρια του PS5. Μέτρια CGI, μέτρια animations, κακά character models, no gameplay. 

Μηδενική δημιουργικότητα σε τύπους παιχνιδιών/σενάρια. FPS στο διάστημα, fps όχι στο διάστημα, generic indie platformers, Forza...Πραγματικά η Microsoft πηγαίνει από το κακό στο χειρότερο. Να το χαίρεστε το Gamepass. Τι να τα κάνω τα 1000 παιχνίδια. Δώσε μου 10 και καλά. Πρέπει να είναι κάποιος μεγάλο Xbox fanboy για να επιλέξει XSX αντί για PS5.

Είναι κρίμα αλλά και τί να κάνεις...Ό,τι μπορεί και θέλει ο καθένας.

μαλλον το εβλεπες στο you tube στα 480 p συνηθισμενος απο το PS xaxaxaxxaxaxxsxxxaxxaxxaxa

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...