Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, takoulou είπε

Αν φαίνεται στο συστημα τους αλλαγή παροχου μπορείς να το ζητήσεις και από τηλέφωνο.. Να τους εξηγήσεις ότι η παροχη είναι κομμένη.. Και θέλεις επανασυνδεση ρευματος.. 

Να πάρει τη ΔΕΗ και να εξηγήσει... μα τι του λες του ανθρώπου.

Όταν παίρνεις ΔΕΗ, συνδέεσαι με το τμήμα εξυπηρέτησης. Οι αιτήσεις econtract διαχειρίζονται απ' το τμήμα ηλεκτρονικών συμβάσεων και δε μπορείς να έρθεις μαζί τους σε απευθείας επικοινωνία. Αρκετά παιδιά για πράδειγμα έχασαν το τηλεφώνημα για την επιβεβαίωση στοιχείων κι έφαγαν επιπλέον μέρες τζάμπα. Παίρνεις στο τμήμα εξυπηρέτησης, μιλάς με εκρόσωπο που δε μπορεί να βοηθήσει κι αφήνει μήνυμα στο σύστημα να ξανακαλέσει ο υπάλληλος που έχει αναλάβει την αίτηση. Κουφό τηλέφωνο.

 

edit: Oρίστε δε πρόλαβα να γράψω το μήνυμα, κι επιβεβαίωσε ο φίλος τα λεγόμενα μου.

 

Επεξ/σία από ekrepali
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 28,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

3 λεπτά πριν, ekrepali είπε

Να πάρει τη ΔΕΗ και να εξηγήσει... μα τι του λες του ανθρώπου.

Όταν παίρνεις ΔΕΗ, συνδέεσαι με το τμήμα εξυπηρέτησης. Οι αιτήσεις econtract διαχειρίζονται απ' το τμήμα ηλεκτρονικών συμβάσεων και δε μπορείς να έρθεις μαζί τους σε απευθείας επικοινωνία. Αρκετά παιδιά για πράδειγμα έχασαν το τηλεφώνημα για την επιβεβαίωση στοιχείων κι έφαγαν επιπλέον μέρες τζάμπα. Παίρνεις στο τμήμα εξυπηρέτησης, μιλάς με εκρόσωπο που δε μπορεί να βοηθήσει κι αφήνει μήνυμα στο σύστημα να ξανακαλέσει ο υπάλληλος που έχει αναλάβει την αίτηση. Κουφό τηλέφωνο.

 

edit: Oρίστε δε πρόλαβα να γράψω το μήνυμα, κι επιβεβαίωσε ο φίλος τα λεγόμενα μου.

 

Το τηλεφωνικό κέντρο σε ότι αφορά το econtract δεν έχει καμία απολύτως βοήθεια. Είναι απλά ένα χάσιμο χρόνου

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, FLIMIT είπε

Απο ΔΕΗ Γ1 ή Γ1Ν1 ΟΙΚΙΑΚΟ χωρις ΚΟΤ που να παμε τελικα? Σε myhome Online ή myHome Enter/plus?

ευχαριστω...

*Σε myhome Online : Εάν έχεις Κάρτα για Πάγια εντολή.. (1η επιλογή). Συνδυάζεται  & με ΚΟΤ.

* ή myHome Enter Εάν δεν έχεις Κάρτα για Πάγια εντολή (2η Επιλογή) Δεν συνδυάζεται με ΚΟΤ.

(Οι διαφορές Χρέωσης ενέργειας , σε ετήσια Βάση  , είναι πολύ μικρές ..(20-25€/έτος ,  λίγο πιο ακριβό το ENTER..)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@korakios αν εξαιρέσουμε την εκκρεμότητα με την εγκατάσταση του νυχτερινού που είμαι στο σκοτάδι....βγήκε ο 1ος λογαριασμός. Όλα σωστά περασμένα αν και μου κακοφάνηκε γιατί για 5 ημέρες 21/10 έως 26/10 που ενεργοποιήθηκε το Home Online με χρέωσαν κιλοβατώρα με 0.11 ως Γ1 παρότι εξαρχής δήλωσα και υπέγραψα για Home Online και ΌΧΙ για Γ1 και μετά μετάβαση στο νέο. Εμένα οκ στις 6ημερών 48κιλοβατώρες η διαφορά είναι αμελητέα αλλά για κάποιον με μεγάλη κατανάλωση και αρκετές ημέρες μέχρι την ενεργοποίηση του Online ίσως να μαζευτεί ένα ικανό ποσό για γκρίνια.

 

dei1.JPG

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, greekfragma είπε

 Όλα σωστά περασμένα αν και μου κακοφάνηκε γιατί για 5 ημέρες

Απο που διαολο προκυπτει αυτη η διαφορα των 5 ημερων ρε greek?

Μεσω econtract δεν ειχες κανει την αιτηση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, HERTHAN είπε

Απο που διαολο προκυπτει αυτη η διαφορα των 5 ημερων ρε greek?

Μεσω econtract δεν ειχες κανει την αιτηση?

πέρασε η παροχή στη ΔΕΗ (άρα μπήκε στο Γ1) και είτε καθυστέρησε ο ίδιος είτε το σύστημα να ενεργοποιήσει το online

κανονικά σε αίτηση του online πρέπει αυτόματα να μπαίνει κάποιος στο online και αν μέχρι τη χρέωση λογαριασμού δεν υπάρχει κάρτα , τότε μόνο να τον πετάει στο Γ1, αλλά ποιος να το κάνει εκεί.....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, korakios είπε

πέρασε η παροχή στη ΔΕΗ (άρα μπήκε στο Γ1) και είτε καθυστέρησε ο ίδιος είτε το σύστημα να ενεργοποιήσει το online

κανονικά σε αίτηση του online πρέπει αυτόματα να μπαίνει κάποιος στο online και αν μέχρι τη χρέωση λογαριασμού δεν υπάρχει κάρτα , τότε μόνο να τον πετάει στο Γ1, αλλά ποιος να το κάνει εκεί.....

Ναι ετσι ακριβως ειναι και το ξερω φιλε απλα θυμομουν οτι το κοιτουσε καθημερινα κι ενημερωνε ο greek για την διαδικασια κιολαςκι αναρωτηθηκα πως διαολο του ξεφυγαν 5 μερες για την ενεργοποιηση.

Λογικα θα το καθυστερησαν απο εκει.

Μικρο το κακο βεβαια αλλα κουβεντα να γινεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, HERTHAN είπε

Μικρο το κακο βεβαια αλλα κουβεντα να γινεται.

μέχρι να ποστάρει κάποιος με μεγάλη κατανάλωση και να έχουν περάσει 15 μέρες και να του βάλουνε και ρήτρα 😁

ή να έχει ενεργοποιηθεί το online και να τον πετάξουν , όπως κάνανε σε κάποιους και να μην το πάρει χαμπάρι ,μάματα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Dante80 είπε

Προς ενημέρωση. Σήμερα άλλαξε το τελευταίο ψηφίο στην παροχή, οπότε πέρασε ο ΔΕΔΔΗΕ.

mGKcIGq.png

Στο e-bill είναι ενεργοποιημένα τα πάντα (πάγια εντολή, πρόγραμμα, μηνιαίος, ηλεκτρονικός), και

1505dqS.png

Ελπίζουμε μέσα στην εβδομάδα να γίνει ενεργό το πρόγραμμα. Και μετά περιμένουμε το μπουγιουρντί από την W&V για να δούμε τι φιλί αποχωρισμού θα πέσει...😈

 

Γιατί την έκανες από w&v..? Aν το έχεις γράψει δώσε σελίδα,λινκ. Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αίτηση online 12/10 αποστολή δικαιολογητικά

Επιβεβαίωση συμβολαίου 21/10

Αποστολή SMS/email για Ενεργοποίηση ebill 25/10 και αίτηση ενεργοποίησης μέσω αυτού για το MyHome Online

Ενεργοποίηση MyHomeOnline 26/10

 

30 λεπτά πριν, HERTHAN είπε

Απο που διαολο προκυπτει αυτη η διαφορα των 5 ημερων ρε greek?

Μεσω econtract δεν ειχες κανει την αιτηση?

ναι. έχω τις ημερομηνίες από πάνω

19 λεπτά πριν, korakios είπε

πέρασε η παροχή στη ΔΕΗ (άρα μπήκε στο Γ1) και είτε καθυστέρησε ο ίδιος είτε το σύστημα να ενεργοποιήσει το online

κανονικά σε αίτηση του online πρέπει αυτόματα να μπαίνει κάποιος στο online και αν μέχρι τη χρέωση λογαριασμού δεν υπάρχει κάρτα , τότε μόνο να τον πετάει στο Γ1, αλλά ποιος να το κάνει εκεί.....

εγώ μπήκα για ebill μόλις μου εστάλη το email/sms

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, korakios είπε

μέχρι να ποστάρει κάποιος με μεγάλη κατανάλωση και να έχουν περάσει 15 μέρες και να του βάλουνε και ρήτρα 😁

ή να έχει ενεργοποιηθεί το online και να τον πετάξουν , όπως κάνανε σε κάποιους και να μην το πάρει χαμπάρι ,μάματα

Ναι ρε μικρο το κακο εννοω για 5 μερες στον greek.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
51 λεπτά πριν, greekfragma είπε

Επιβεβαίωση συμβολαίου 21/10

Αποστολή SMS/email για Ενεργοποίηση ebill 25/10 και αίτηση ενεργοποίησης μέσω αυτού για το MyHome Online

Ενεργοποίηση MyHomeOnline 26/10

Δεν είχες ebill δηλαδή.

Εμένα παρόλο που η σύμβαση έλεγε Γ1 (η αίτηση ήταν για online), δε με χρέωσαν ούτε μια μέρα Γ1 γιατί είχα ebill από παλιά.

Ο @HERTHAN που θα κάνει Γ1 σε κατάστημα και έχει ebill από παλιά οπότε θα κάνει άμεσα την αίτηση ενεργοποίησης μετά την αλλαγή παρόχου, θα χρεωθεί Γ1 το πολύ 2 μέρες. Ή 4 αν είναι γκαντέμης και μεσολαβήσει ΣΚ.

Επεξ/σία από ekrepali
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, ekrepali είπε

Δεν είχες ebill δηλαδή.

Εμένα παρόλο που η σύμβαση έλεγε Γ1 (η αίτηση ήταν για online), δε με χρέωσαν ούτε μια μέρα Γ1 γιατί είχα ebill από παλιά.

Ο @HERTHAN που θα κάνει Γ1 σε κατάστημα και έχει ebill από παλιά οπότε θα κάνει άμεσα την αίτηση ενεργοποίησης μετά την αλλαγή παρόχου, θα χρεωθεί Γ1 το πολύ 2 μέρες. Ή 4 αν είναι γκαντέμης και μεσολαβήσει ΣΚ.

ναι δεν είχα καθώς έγινε μεταφορά από άλλο πάροχο. προφανώς εκεί υπάρχει το ζήτημα. αν έχεις ebill και το κάνεις άμεσα όλα καλά...για όλους όσους γυρνάνε από άλλους παρόχους...προσοχή :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, ekrepali είπε

Ο @HERTHAN που θα κάνει Γ1Ν σε κατάστημα και έχει ebill από παλιά οπότε θα κάνει άμεσα την αίτηση ενεργοποίησης μετά την αλλαγή παρόχου, θα χρεωθεί Γ1 το πολύ 2 μέρες. Ή 4 αν είναι γκαντέμης και μεσολαβήσει ΣΚ.

Αν ειμαι γκαντεμης θα χρεωθω 44 οχι 4......παιζει πολυ βεβαια 1,50 το δινει το στοιχημα.:P

6 λεπτά πριν, greekfragma είπε

ναι δεν είχα καθώς έγινε μεταφορά από άλλο πάροχο. προφανώς εκεί υπάρχει το ζήτημα. αν έχεις ebill και το κάνεις άμεσα όλα καλά...για όλους όσους γυρνάνε από άλλους παρόχους...προσοχή :)

Eτσι θα κανω κι εγω.Θα βαλω πρωτα Γ1Ν και μετα μολις γινει η αλλαγη θα κανω μεσα απο το ebill το online.

Ας ειναι οσες μερες θελει τωρα να παει να μαμηθει δεν με νοιαζει αρκει να γινει η διαδικασια χωρις προβληματα.

  • Like 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...