Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

11 λεπτά πριν, Arkin είπε

Που φτασαμε να συμφερουν προγραμμα οπως online/enter σε συγκριση με τα ΚΟΤ που ανεκαθεν ηταν τα φθηνοτερα. 

Δεν ειναι προγραμμα το ΚΟΤ Arkin αλλα εκπτωση στην ουσια η οποια αφαιρειται απο την αρχικη τιμη κιλοβατωρας σε οποιο προγραμμα κι αν εισαι.Αν το προγραμμα φυσικα δεχεται ΚΟΤ.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 28,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Μόλις τώρα, ekrepali είπε

Στο Online ξέχασα να αναφέρω ότι θα έχει και επιδότηση 0.02 το Δεκέμβρη. Δηλαδή 0.095 - 0.045 - 0.02 = 0.03 τελική τιμή

Εμενα θα μου βγει 0,005 δηλαδη.:lol:

Να βαλω και το Green pass να μην με πεταξουν τιποτα εξω απο το προγραμμα?:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, ekrepali είπε

Προς το παρών συνδιάζεται.

4.jpg.d9bbb02aaf76eec8555c6c41c9cca06f.jpg

Μελλοντικά έχουν το δικαίωμα να πούνε ότι πχ απο δω και πέρα το ΚΟΤ συνδιάζεται μόνο με Γ1 ή Enter (νέο τιμολόγιο).

Ή μπορεί στο 6μηνο να σου πούνε ότι πλέον δε θα τιμολογείσαι με 0.095 αλλά με 0.17 (έχουν το δικαίωμα απ'τον κώδικα προμήθειας)... κι άμα θες κάθεσαι, άμα θες φεύγεις αζημίως.

Βλέποντας και κάνοντας στη πορεία.

Ο εκκαθαριστικός όντως θα είναι κλάμα... πάλι καλά που υπάρχει η έκπτωση 30% και η επιδότηση 0.15 στα κυμαινόμενα, οπότε κάπως θα πέσει στα μαλακά.

Στο Online ξέχασα να αναφέρω ότι θα έχει και επιδότηση 0.02 το Δεκέμβρη. Δηλαδή 0.095 - 0.045 - 0.02 = 0.03 τελική τιμή

Οντως μπορουν να το κανουν και αν το κανουν να δω που θα παμε ολοι θα κλαψουμε ολοι μαζι εδω μεσα και γενικα στην Ελλαδα. 0.03 ειναι εξαιρετικα καλα με την εκπτωση που δινουν θα του ερθει λουκουμι με το online. Στα βασικα enter/online παντως δεν μπαινει καποια εκπτωση μεχρι στιγμης ετσι? Ενω στα νεα με τις αυξημενες τιμες θα μπαινει? Στo σκετo Γ1 ξερω οτι μπαινει εκπτωση αλλα η ρητρα ειναι πολυ μεγαλυτερη.

3 λεπτά πριν, HERTHAN είπε

Δεν ειναι προγραμμα το ΚΟΤ Arkin αλλα εκπτωση στην ουσια η οποια αφαιρειται απο την αρχικη τιμη κιλοβατωρας σε οποιο προγραμμα κι αν εισαι.Αν το προγραμμα φυσικα δεχεται ΚΟΤ.

Το γνωριζω οτι ειναι εκπτωση αλλα δεν ηξερα αν συνδιαζεται με καποιο προγραμμα online enter γιατι τωρα θα ερθει εκκαθαριστικος και λεω θα πεσει κλαμα οποτε να βοηθησω οπως μπορω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, HERTHAN είπε

Εμενα θα μου βγει 0,005 δηλαδη.:lol:

Να βαλω και το Green pass να μην με πεταξουν τιποτα εξω απο το προγραμμα?:P

Δε μου λες... την έκπτωση συνέπειας του τελικού την είχες πάρει όταν έφυγες; Αν όχι, να τους ζητήσεις και τόκο. Εγώ την είχα ξεχάσει τελειώς και τη βρήκα μπροστά μου τον Αύγουστο το 2020 όταν έστειλαν λογαριασμούς για την αναδρομική εκκαθάριση του ΕΤΜΕΑΡ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Arkin είπε

Το γνωριζω οτι ειναι εκπτωση αλλα δεν ηξερα αν συνδιαζεται με καποιο προγραμμα online enter γιατι τωρα θα ερθει εκκαθαριστικος και λεω θα πεσει κλαμα οποτε να βοηθησω οπως μπορω. 

Κι εγω με ΚΟΤ στο online μπηκα οποτε μπορει να μπει κι ο φιλος.

1 λεπτό πριν, ekrepali είπε

Δε μου λες... την έκπτωση συνέπειας του τελικού την είχες πάρει όταν έφυγες; Αν όχι, να τους ζητήσεις και τόκο. Εγώ την είχα ξεχάσει τελειώς και τη βρήκα μπροστά μου τον Αύγουστο το 2020 όταν έστειλαν λογαριασμούς για την αναδρομική εκκαθάριση του ΕΤΜΕΑΡ.

Δεν εχει το ΚΟΤ εκπτωση συνεπειας.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Arkin είπε

Ενω στα νεα με τις αυξημενες τιμες θα μπαινει?

Ούτε έμπαινε ούτε θα μπαίνει. Ακόμα και το 0.18 είναι τιμή κάτω του κόστους, η χονδρεμπορική είναι 0.22 μέσο όρο για το Νοέμβρη. Και στο σκέτο Γ1 δε γίνεται να μπαίνει χαριστικά το 30% επ αόριστον... ειδικά στα επαγγελματικά τιμολόγια μπαίνουν μέσα με τα μπούνια.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο μεταξυ κατι ακομα. Περσι τετοιο μηνα ειχαμε κανει αιτηση για μικροτερο ΕΤΜΕΑΡ στη γεωτρηση. Τωρα ξανα βγηκε το προγραμμα αλλα δεν το προλαβα για λιγες μερες μπηκα σημερα λεει οτι εληξε η διορια. Καπου διαβασα οτι εδωσαν παραταση. Γνωριζεται κατι για το παραπανω? Ειναι αποκλειστικα για αγροτικο ρευμα και μονο για ΕΤΜΕΑΡ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Arkin είπε

Στο μεταξυ κατι ακομα. Περσι τετοιο μηνα ειχαμε κανει αιτηση για μικροτερο ΕΤΜΕΑΡ στη γεωτρηση. Τωρα ξανα βγηκε το προγραμμα αλλα δεν το προλαβα για λιγες μερες μπηκα σημερα λεει οτι εληξε η διορια. Καπου διαβασα οτι εδωσαν παραταση. Γνωριζεται κατι για το παραπανω? Ειναι αποκλειστικα για αγροτικο ρευμα και μονο για ΕΤΜΕΑΡ. 

Ως 30/11 σιωπηρή παράταση

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, ekrepali είπε

Ούτε έμπαινε ούτε θα μπαίνει. Ακόμα και το 0.18 είναι τιμή κάτω του κόστους, η χονδρεμπορική είναι 0.22 μέσο όρο για το Νοέμβρη. Και στο σκέτο Γ1 δε γίνεται να μπαίνει χαριστικά το 30% επ αόριστον... ειδικά στα επαγγελματικά τιμολόγια μπαίνουν μέσα με τα μπούνια.

 

Καταλαβα δεν χρειαζεται και να μπει λογικο ειναι. Στα επαγγελματικα ειναι ηδη χαμηλες οι τιμες αλλα τα 1300 ευρω παραπανω φετος δεν μας εκατσαν καλα ακομα και με την εκπτωση ειναι πολλα τα χρηματα. Απο 3600 περσι 4900 φετος για ιδιες KW. 

2 λεπτά πριν, ekrepali είπε

Ως 30/11 σιωπηρή παράταση

Μπορεις να μου βρεις που κανουμε αιτηση? Μπηκα και λεει οτι εληξε η υποβολη αιτησεων.

Επεξ/σία από Arkin
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Arkin είπε

 

Μπορεις να μου βρεις που κανουμε αιτηση?

 

google

https://www.agronews.gr/thesmika/195316/siopili-paratasi-mehri-30-noemvriou-apo-ti-dei-gia-ta-agrotika-timologia/

https://meiwmenes-xrewseis-agrotwn.dapeep.gr/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, ekrepali είπε

Ούτε έμπαινε ούτε θα μπαίνει. Ακόμα και το 0.18 είναι τιμή κάτω του κόστους, η χονδρεμπορική είναι 0.22 μέσο όρο για το Νοέμβρη. Και στο σκέτο Γ1 δε γίνεται να μπαίνει χαριστικά το 30% επ αόριστον... ειδικά στα επαγγελματικά τιμολόγια μπαίνουν μέσα με τα μπούνια.

 

Στα νεα θα μπαινει (οπως αναγραφεται για την ωρα), το κατα ποσο θα συμφερει ειναι μετα το θεμα.

 

Spoiler

image.png.89cdfbce8e9f0a22e58d893310220541.png

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, jimakos234 είπε

Στα νεα θα μπαινει (οπως αναγραφεται για την ωρα), το κατα ποσο θα συμφερει ειναι μετα το θεμα.
 

Αν δεν υπαρχει κατι αλλο φθηνοτερο αναγκαστικα θα συμφερει γιατι ολα τα υπολοιπα θα ειναι ακριβοτερα.

Θα πρεπει να βγει κομπιουτερακι βεβαια ειδικα τωρα με τις εκπτωσεις που δινει το κρατος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...