Προς το περιεχόμενο

Vodafone connected, no internet


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα,

Είμαι στη Vodafone εδώ και αρκετά χρόνια με μόνιμες αποσυνδέσεις, δηλαδή εκεί που είχα σύνδεση ίντερνετ κάποια στιγμή με πετούσε και ξανασυνδεοταν μετά από λίγο. Πριν λίγο καιρό μου έκαναν πρόταση για VDSL, εγώ είπα ότι έχω αποσυνδέσεις και δε θέλω και με διαβεβαίωσαν, προφορικά βέβαια, οτι δε θα έχω αποσυνδέσεις. Μάλιστα, είπε η κοπέλα ενώ η κλήση ηχογραφούνταν ότι αν εχω αποσυνδέσεις θα μπορώ να φύγω χωρίς να πληρώσω το πρόστιμο και δεχτηκα να αναβάθμισω σε VDSL. 

Έγινε η σύνδεση και από χτες το βράδυ και τα δύο δίκτυα ίντερνετ και το 5g και το άλλο, συνδέονται και λένε connected, no internet. Μίλησα με το τεχνικό τμήμα της βονταφον, εννοείται δεν έλυσαν κάτι και μου είπαν ότι θα κλείσουμε ραντεβού με έναν τεχνικό να περάσει να το δει.

Έχω μιλήσει πάνω από 10 φορές μαζί τους από χτες για το ότι θέλω να φύγω και για το τι μπορεί να γίνει με τον τεχνικό γιατί γυρνάω αργά στο σπίτι αλλά λύση δεν έχω βρει. 

Δύο ερωτήσεις εχω: 1) υπάρχει περίπτωση να είναι κάποια ρύθμιση, την οποία οι τεχνικοί της βονταφον δεν τους κόβει να αναγνωρίσουν,και 2) πώς μπορώ να πατήσω σε αυτό που μου είχε πει η κοπέλα που μου πρότεινε τη σύνδεση? Να πω να κοιτάξουν τις ηχογραφήσεις τους. Το ανέφερα σε κάποια στιγμή και μου είπαν ότι μόνο αν αποδειχτεί ότι δεν μπορούν να λύσουν το τεχνικό προβλημα μπορώ να φύγω χωρίς να πληρώσω πρόστιμο. 

 

Ευχαριστώ πολύ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 65
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

θα μπεις στην σελιδα του ρουτερ σου 192.168.2.1 και θα αποεπιλεξεις την επιλογη που σου ειπα παραπανω,δυστηχως δεν το ξερω καθολου το συγκεκριμενο ρουτερ αλλα θα ριξω μια ματια,ισως σε βοηθηει αυτο το βιντεο 

 

Επεξ/σία από bill27
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες στο τηλέφωνο χτες με τεχνικό, 2-3 reset και τίποτα. Είδα ότι υπάρχει και θέμα για το συγκεκριμένο ρούτερ σε άλλο τοπικ. Θα ρωτήσω και εκεί μήπως και ξέρουν κάτι 

Ευχαριστώ πολύ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείς να μας πεις τι ip παίρνει μέσα από το μενού του ρουτερ; Όταν μπαίνεις στο μενού στο κάτω κάτω μέρος της σελίδας την αναφέρει. WAN IP κάτι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...