Προς το περιεχόμενο

Πλαισιο Drone Mavic 2 zoom αρνουνται DOA


Apostol.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα στο φορουμ,

Πριν 5 μερες αγορασα ενα mavic 2 απο το Πλαισιο.

Για να μην πολυλογω το drone εχει θεμα out of the box, δεν αναβει το κατω βοηθητικο led καθολου, σε ενα αλλο Mavic 2  που εχω, αναβει κανονικοτατα.

Εστειλα στη DJI περιμενω Δευτερα απαντηση.

Το drone ειναι ολοκαινουριο εχει με το ζορι τρεις πτησεις ουτε γρατζουνια.

Παιρνω τηλεφωνο στο Πλαισιο και μου λενε οτι δεν εχει DOA και οτι θα πρεπει να το στειλουν για επισκευη!

Ειναι δυνατον σε ολοκαινουριο drone να μην εχει DOA και αντι να μου δωσουν ενα καινουριο, αφου εχει προβλημα απο το εργοστασιο, να μου λενε οτι θα το επισκευασουν? (που θα παρει καμποσο καιρο και θα μεινω χωρις drone)

Λεω να παω απο εκει και να απαιτησω χρηματα πισω ή καινουριο drone.

Σημειωση η dji η ιδια στο site της λεει οτι αν υπαρχει οποιοδηποτε προβλημα απο το εργοστασιο μεσα σε 15 μερες κανουν refund ή replacement.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι στον συνηγορο, αλλα θελω να δω μηπως καποιος απο τους δυο (dji-πλαισιο) μου δωσουν καινουριο, για να μην μεινω χωρις drone ολο τον Αυγουστο.

Απιστευτο το Πλαισιο παντως, δεν το περιμενα.

Μόλις τώρα, kage είπε

Το Doa δεν είναι νόμος αλλά απλά μια παροχή υπηρεσιας κάποιων καταστηματων..

Συμφωνω αλλα συμφωνα με την EU https://europa.eu/youreurope/citizens/consumers/shopping/guarantees-returns/index_en.htm

εχω το δικαιωμα για αντικατασταση ή επιστροφη χρηματων.

Το αγορασα απο το πλαισιο, ειναι ελλατωματικο το πλαισιο πρεπει ή να μου δωσει καινουριο λη χρηματα πισω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Apostol. είπε

 

Το drone ειναι ολοκαινουριο εχει με το ζορι τρεις πτησεις

αν δεν κανω λαθος το DOA ειναι οταν το πρωτο-ανοιγεις... εντοπιζεις ενα προβλημα... και το επιστρεφεις πριν το χρησιμοποιησεις το προιον. 

Απο τη στιγμη που εχει 3 πτησεις!!!!!! δεν μιλαμε για DOA!!!! διοτι αν ηταν πραγματι χαλασμενο απο την αρχη, θα το επεστρεφες και δεν θα το εβγαζες για 3 πτησεις και αρα 3 φορτισεις μπαταριας. 

αυτο λεει η λογικη. 

αρα πιθανοτατα χαλασε σε καποια πτηση. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, yanpas είπε

αν δεν κανω λαθος το DOA ειναι οταν το πρωτο-ανοιγεις... εντοπιζεις ενα προβλημα... και το επιστρεφεις πριν το χρησιμοποιησεις το προιον. 

Απο τη στιγμη που εχει 3 πτησεις!!!!!! δεν μιλαμε για DOA!!!! διοτι αν ηταν πραγματι χαλασμενο απο την αρχη, θα το επεστρεφες και δεν θα το εβγαζες για 3 πτησεις και αρα 3 φορτισεις μπαταριας. 

αυτο λεει η λογικη. 

αρα πιθανοτατα χαλασε σε καποια πτηση. 

Φιλε μου αυτο που λες δεν εχει νοημα, δεν αναβουν τα led που ειναι απο κατω για να προσγειωθει το βραδυ. πρεπει να το πεταξεις βραδυ ή να ανοιγοκλεισεις τα φωτα manually.

Μετα απο τρεις μερες διαπιστωσα οτι δεν αναβουν τα φωτα. Το drone πεταει, αλλα του λειπει μια βασικη λειτουργια, οποτε ειναι DOA.

Επισης το DOA ειναι απο 7-15 μερες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πηγα στο πλαισιο σημερα και επειδη δεν ειχει DOA αρνουνται να μου δωσουν τα χρηματα πισω, αρνουνται να μου αλλαξουν το drone.

Το μονο που μπορουν να κανουν μου ειπαν, ειναι να το πανε στα κεντρικα για service και απο εκει στην dji...

Μιλησα με την dji τους εστειλα και ενα βιντεο για το προβλημα μου ειπαν οτι οντως εχει καποιο hardware προβλημα, να το στειλω πισω σε αυτους και θα μου στειλουν πισω καινουριο σφραγισμενο.Περιμενω email για το shipping.

Παντως περιμενα παραπανω απο το Πλαισιο, ειδικα τωρα ποθ ι ιδια η Dji λεει οτι εχει προβλημα και δικαιουμαι αντικατασταση με καινουριο.

Τωρα θα πρεπει να περιμενω ποσο καιρο να παει Ολλανδια και να μου στειλουν αλλο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...