Προς το περιεχόμενο

Galaxy Buds Live από Samsung με ξεχωριστό σχεδιασμό και τεχνολογία ακύρωσης θορύβου


dimakisk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

H Samsung παρουσίασε τα δικά της ακουστικά-ψείρες σε σχήμα… φασολιού με τεχνολογία εξουδετέρωσης θορύβων.

Οι πρόσφατες ανακοινώσεις της Samsung περιελάμβαναν και ένα σετ earbud. Ο λόγος για τα Galaxy Buds Live, ασύρματα ακουστικά-ψείρες με σχεδιασμό που θυμίζει φασόλι ο οποίος σε συνδυασμό με τα ειδικά τους πτερύγια (θα έρχονται σε δύο μεγέθη), τους επιτρέπει να παραμένουν στο εσωτερικό του αυτιού δίχως να εξέχουν.

Τα Galaxy Buds Live διαθέτουν ενεργή εξουδετέρωση θορύβων η οποία όμως, εν αντιθέσει με την αντίστοιχη τεχνολογία που ενσωματώνουν ανταγωνιστικά μοντέλα (βλ. Apple AirPods Pro, Sony WF-1000XM3) εστιάζει στους θορύβους χαμηλής συχνότητας όπως π.χ. ήχους μηχανής (από πλυντήρια μέχρι αεροπλάνα). Με τον τρόπο αυτό, η Samsung εξασφαλίζει ότι οι πραγματικά ενοχλητικοί θόρυβοι θα μένουν μακριά από τα αυτιά του χρήστη, την ίδια στιγμή όμως που εκείνος θα είναι σε θέση να συζητήσει δίχως να πρέπει να αφαιρέσει τα ακουστικά.

HP_KV_Carousel_Bean_D.jpg.348998e1cfd662290c9c255aa9eb6450.jpg

Από πλευράς αυτονομίας, τα Galaxy Buds Live “παίζουν” μεταξύ έξι και οκτώ ωρών, ανάλογα με το πόσο χρησιμοποιούνται η εξουδετέρωση θορύβου και η hands-free λειτουργία ελέγχου (γίνεται μέσω Bixby ενώ δεν υπάρχουν φυσικά πλήκτρα -παρά μόνο αφής). Η παρεχόμενη θήκη μεταφοράς και φόρτισης τους προσφέρει πάντως 15 επιπλέον ώρες λειτουργίας, ενώ κατά τη Samsung πέντε λεπτά φόρτισης αρκούν για μία ώρα χρήσης.

Η διάθεση των Galaxy Buds Live ξεκίνησε σε τρία χρώματα (λευκό, μαύρο, χάλκινο) στα 169,99 δολάρια.


Διαβάστε ολόκληρο το άρθρο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλω να φαντάζομαι ότι υπάρχει λάθος στο κείμενο εκεί που λέει... πέντε ώρες φόρτισης αρκούν για μία ώρα χρήσης. Πιθανότατα ισχύει το αντίθετο. 😂

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"ενώ κατά τη Samsung πέντε ώρες φόρτισης αρκούν για μία ώρα χρήσης."

Νομίζω πως η παρουσιαση έλεγε οτι πέντε λεπτά φόρτισης αρκούν για μια ώρα χρήσης. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Φοβερη η κινηση της Samsung να εχει IPX2 σε ακουστικα 170 ευρω. Στην ουσια δηλαδη να μην εχει σχεδον καθολου αδιαβροχοποιηση.

Επεξ/σία από ardi21
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη εχω τα airpods pro, τα οποια ειναι αδιαβροχα, με πληρη εξουδετερωση θορυβου, με λειτουργια transparence με την οποια σχεδον ξεχνας οτι τα φορας, και παιζω μπασκετ δυνατα, για 1-2 ωρες χωρις να κουνιουνται απο τα αυτια μου,

Εχω να πω οτι τα galaxy θα πουλησουν αν πεσουν στα 110-120 ευρω το πολυ, και παλι ισως αξιζει να δωσεις το κατι παραπανω να παρεις τα airpods pro

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, dknight99 είπε

Θέλω να φαντάζομαι ότι υπάρχει λάθος στο κείμενο εκεί που λέει... πέντε ώρες φόρτισης αρκούν για μία ώρα χρήσης. Πιθανότατα ισχύει το αντίθετο. 😂

5 λεπτά μάλλον θέλει να πει όπως και στα buds+

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

50 λεπτά πριν, sonicaze είπε

5 λεπτά μάλλον θέλει να πει όπως και στα buds+

 

20 ώρες πριν, dknight99 είπε

Θέλω να φαντάζομαι ότι υπάρχει λάθος στο κείμενο εκεί που λέει... πέντε ώρες φόρτισης αρκούν για μία ώρα χρήσης. Πιθανότατα ισχύει το αντίθετο. 😂

 

20 ώρες πριν, malut1971 είπε

"ενώ κατά τη Samsung πέντε ώρες φόρτισης αρκούν για μία ώρα χρήσης."

Νομίζω πως η παρουσιαση έλεγε οτι πέντε λεπτά φόρτισης αρκούν για μια ώρα χρήσης. 

 

Σωστά, πέντε λεπτά φόρτισης, 1 ώρα χρήσης. Διορθώθηκε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...