Προς το περιεχόμενο

Flash 2.0 | Powerbank 20.000mAh - 210W| Indiegogo - Η γνώμη σας;


lanc3lot

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σε όλους (και όλες) τους Insomniacs,

Η 2η αγορά που ζαχαρώνω τώρα στις διακοπές, είναι αυτό το Power-Bank που έχω δει στο Indiegogo - https://www.indiegogo.com/projects/flash-world-s-most-powerful-210w-usb-c-powerbank#/ (η άλλη είναι ένας Wireless SSD - Δείτε εδώ: 

Είναι ένα μικρό ... τουβλάκι μεν αλλά μάλλον μόνο σε μέγεθος, αφού λένε σε βάρος είναι μισό κιλό. Έχει 2 Type-C και 2 Type-A  και Wireless pad ενώ φορτίζει ταυτόχρονα 5 συσκευές

Επειδή αυτό το καιρό ψάχνω power-bank για το XPS 7390 που έχω, μετά από ερώτηση που τους έστειλα, το φορτίζει κανονικά και με Quick-Charge (το αντίστοιχο της Dell που είναι μόνο για το Laptop κοστίζει περίπου 160-170 ευρώ).

Η ζωή της μπαταρίας λένε είναι για 5 χρόνια, εγγύηση για 2 και υποστηρίζει Pass-Through Charge. Η τιμή του είναι 133€ για το 2.0 

Οι προβληματισμοί μου είναι αφενός το ίδιο το  Indiegogo που δεν είναι νομίζω όπως το Kickstarter αλλά αν έχει κάποιος από εδώ καλή εμπειρία ή κακή ας γράψει και η πιθανότητα να παίξει τελωνείο, αφού έρχεται από Κίνα και δεν έχουν κάποια Ευρωπαική αποθήκη αλλά και το ότι αν χαλάσει κάτι, άντε βρες άκρη με εγγύηση. 

Γνώμες από κάποιον πιο σχετικό; 😉 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, zx1234r είπε

Εγώ δεν ξαναδινω λεφτά σε crowdfunding. Έχω καει 2 φορές.

Καλησπέρα, όπου δεν σου έστειλαν τίποτα; Ακόμα και σε καμπάνια όπως αυτή που δείχνει πως έχει χρηματοδοτηθεί ήδη; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, lanc3lot είπε

Καλησπέρα, όπου δεν σου έστειλαν τίποτα; Ακόμα και σε καμπάνια όπως αυτή που δείχνει πως έχει χρηματοδοτηθεί ήδη; 

Ναι. Σε καμπάνια που είχε καλυφθεί 300% σε κάτι γαμάτες έξυπνες λάμπες, πέρασαν 4 χρόνια και δεν έστειλαν τίποτα σε κανέναν. Ούτε το PayPal ούτε η indiegogo με βοήθησαν ποτε. Έχασα 400€. Ποτέ ξανά. Μακριά.

Μόνο μια φορά στο kickstarter στάθηκα τυχερός που είχα αγοράσει ένα τύπου raspberry pi.

  • Sad 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, lanc3lot είπε

Γαμώτο και δείχνουν και τα 2 τρομερά ;-(

Αν δείχνουν τρομερά, κράτα μικρό καλάθι. Περίμενε να τελειώσει το campaign και να στείλουν μερικες παραγγελίες. Αν το προϊόν είναι όντως τόσο γαμάτο, θα πλημμυρίσει η αγορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, zx1234r είπε

Αν δείχνουν τρομερά, κράτα μικρό καλάθι. Περίμενε να τελειώσει το campaign και να στείλουν μερικες παραγγελίες. Αν το προϊόν είναι όντως τόσο γαμάτο, θα πλημμυρίσει η αγορά.

Ξέρεις το θέμα είναι ποια θα είναι η τιμή μετά. Αν δηλαδή μετά η τιμή είναι 300€ δεν θα είναι πλέον τόσο συμφέρουσα προσφορά. Εκεί σε πιάνουν. Ευχαριστώ για τα σχόλια πάντως!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...