Προς το περιεχόμενο

Android Auto - Γνωρίζει κανείς;;


xx1100

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σε MIUI 11 (Android 10) πάντως το Android Auto υπάρχει κανονικά σαν system app και παίρνει updates μέσα από το playstore. Δεν χρειάζεται άλλο sideload.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 37
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ένα ακόμα update : χθες χρησιμοποίησα το xiaomi 9t με καλώδιο + Android Auto στο ΚΙΑ PROCEED για να βρω μια δνση στο Περιστέρι και το βρήκε κανονικά (και βολικά) με φωνητική καταχώρηση. Βέβαια, για κάποιον άγνωστο λόγο, όταν εδωαα την δνση (πχ "Πλαπούτα 23, Μελίσσια"), μου απάντησε με το αρνητικό "δεν μπορούμε να σας βοηθήσουμε με το.....' αλλά αμεσως (ή σχεδόν ταυτόχρονα) εμφάνισε στο χάρτη την σωστή διαδρομή). 🤔

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, xx1100 είπε

Ένα ακόμα update : χθες χρησιμοποίησα το xiaomi 9t με καλώδιο + Android Auto στο ΚΙΑ PROCEED για να βρω μια δνση στο Περιστέρι και το βρήκε κανονικά (και βολικά) με φωνητική καταχώρηση. Βέβαια, για κάποιον άγνωστο λόγο, όταν εδωαα την δνση (πχ "Πλαπούτα 23, Μελίσσια"), μου απάντησε με το αρνητικό "δεν μπορούμε να σας βοηθήσουμε με το.....' αλλά αμεσως (ή σχεδόν ταυτόχρονα) εμφάνισε στο χάρτη την σωστή διαδρομή). 🤔

 

Και σε μένα έτσι ακριβώς γίνεται. Δεν είσαι μόνος αν σε παρηγορεί 😛 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χθες το δοκίμασα 1η φορά με xiaomi redmi note 7. Χρειαζόταν να απενεργοποιήσω τις διπλές εφαρμογές για να δουλέψει δεν ξέρω γιατί. 

Έπαιξε μετά από update που έκανε από το Playstore. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 λεπτά πριν, xx1100 είπε

Ένα ακόμα update : χθες χρησιμοποίησα το xiaomi 9t με καλώδιο + Android Auto στο ΚΙΑ PROCEED για να βρω μια δνση στο Περιστέρι και το βρήκε κανονικά (και βολικά) με φωνητική καταχώρηση. Βέβαια, για κάποιον άγνωστο λόγο, όταν εδωαα την δνση (πχ "Πλαπούτα 23, Μελίσσια"), μου απάντησε με το αρνητικό "δεν μπορούμε να σας βοηθήσουμε με το.....' αλλά αμεσως (ή σχεδόν ταυτόχρονα) εμφάνισε στο χάρτη την σωστή διαδρομή). 🤔

 

26 λεπτά πριν, chill είπε

Και σε μένα έτσι ακριβώς γίνεται. Δεν είσαι μόνος αν σε παρηγορεί 😛 

φυσικά και σε εμενα το ιδιο, συνηθως ενεργοποιείται η φωνητικη στην αναζήτηση και δεν με καταλαβαινει, 1-2 φορε εβγαλε πληκτρολογιο απο το πουθενα στην οθονη αλλα δεν προλαβα να συμπληρωσω πληκτρολογηση και το έκρυψε! Τελικά, βρίσκω πρωτα τη διευθυνση στο maps του κινητου και μετά συνδέω για να δω στην οθονη!

δεν το συνδέω συχνά πια, δεν θέλω να φορτίζει συνέχεια το S9 όποτε το συνδέσω και ξεπατωσω τη μπαταρία... άμα κάποια στιγμη δουλέψει η σύνδεση ΒΤ θα ξαναασχοληθώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, chill είπε

Και σε μένα έτσι ακριβώς γίνεται. Δεν είσαι μόνος αν σε παρηγορεί 😛 

Ok, I can live with that!  Τουλάχιστον, δεν θα χρειαστεί να μεταβώ σε iPhone... 😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

καλησπερα

Συνδεσα το samsung A7 (2018) με την εφαρμογη να ειναι μεσα στο κινητο χωρις να κανω κατι εγω με το βανακι της εταιρειας και λειτουργει.

Το προβλημα ειναι οτι οταν τρεχω το google maps δεν μπορω να πληκτρολογήσω στα ελληνικα καθως δεν με αφηνει να το γυρισω στα ελληνικα το εικονικο πληκτρολογιο, οποτε αναγκαστηκα το γραφω απο του κινητου το εικονικο, επισης οποτε παταω το κουμπι που ειναι επανω στο τιμονι για φωνητικη εντολη το μονο που κανει ειναι να μιλησει ακαταλαβίστικα σαν να προσπαθει να μιλησει αγγλικα αλλα χωρις να βγαινει νοημα.

Μπορω να κανω κατι ωστε τουλαχιστον να γυρισω το πληκτρολογιο της οθονης του βαν στα ελληνικα στο google maps?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ελληνικά δεν υποστηρίζονται στο android auto. ακομη τουλάχιστον.

αλλά και greeklish να γράψεις θα σου βρει με σχεδόν απόλυτη βεβαιότητα αυτό ακριβώς που θέλεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...