Προς το περιεχόμενο

Αγορά μετοχών μέσω revolut και αξιοπιστία γενικότερα


dextergsxr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα υπάρχει κάποιος που να χρησιμοποιεί την ανωτέρω εφαρμογή για αγοραπωλησία μετοχών η γενικά???? Διαβάζω σε πολλά forum στο εξωτερικο για κλειδωμένους λογαριασμούς (που μένουν κλειδωμένοι από μήνες έως και πάνω από χρόνο) πολλαπλές φορές και μάλιστα όταν έχεις ανοιχτές μετοχές δεν μπορείς να τις διαχειριστής σε όλο αυτό το διάστημα και μάλιστα κανείς δεν απαντάει στα μνήματα σου τόσο στην εφαρμογή όσο και σε email fb κτλ.... Όλα αυτά μπορείτε να τα διαβάσετε και εσεις κάνοντας μια απλή αναζήτηση στο google για ''revolut locked account'' είχε κάποιος τέτοια εμπειρία???

Επεξ/σία από dextergsxr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τη χρησιμοποιώ 2-3 βδομάδες τώρα για κρυπτονομισματα και μετοχές. Αλλά δεν έχω κανένα θέμα μέχρι στιγμής. Ίσως επειδή κερδίζω τη βδομάδα 4-5 δολλάρια μόνο. Δεν ξέρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν αξιζει . Δεν συμπληρώνεις W8, έχει μόνο αμερικανικές μετοχές, δεν έχει αλλά επενδυτικά προϊόντα , και δεν μπορείς να κάνεις μεταφορά χαρτοφυλακίου. Υπάρχουν πάμπολλες καλύτερες εναλλακτικές. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
41 λεπτά πριν, Κάβουρας είπε

Δεν αξιζει . Δεν συμπληρώνεις W8, έχει μόνο αμερικανικές μετοχές, δεν έχει αλλά επενδυτικά προϊόντα , και δεν μπορείς να κάνεις μεταφορά χαρτοφυλακίου. Υπάρχουν πάμπολλες καλύτερες εναλλακτικές. 

W8 υπαβαλουν αυτόματα λέει η εταιρία... Με ολα τα αλλά συμφωνώ επισης και τις αμερικανικές δεν τις έχει ολες απλά εχει μηδαμινές χρεώσεις  και την ψευδαίσθηση τελικα βάση αυτών που γράφω της κάρτας με την οποία να πάσα στιγμή κάνεις ανάληψη από atm.... Αυτό που με απασχολεί είναι το κλείδωμα του λογαριασμού..... Μιλάς για degiro η ibkr????

Επεξ/σία από dextergsxr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί κλειδώνουν οι λογαριασμοί?

Χρησιμοποιώ γενικά την revolut απο το ένδοξο 2015 και δεν είχα ποτέ πρόβλημα. Η χρήση που κάνω βέβαια είναι των 500€ / έτος.

Και εμένα με ενδιέφερε ο χρυσός / μετοχές / κρυπτονομίσματα και γενικά όλα αυτά που έχει εισάγει τελευταία, αλλά διατηρώ τις επιφυλάξεις μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το οτι εχει μονο αμερικανικες μετοχες ειναι  καλο, σας προστατευει

Ειναι το μοναδικο χρηματιστηριο στον πλανητη που θα επρεπε να ρισκαρετε λεφτα αν δεν εισαστε ο Warren Buffett 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, sphinxgr είπε

Γιατί κλειδώνουν οι λογαριασμοί?

Χρησιμοποιώ γενικά την revolut απο το ένδοξο 2015 και δεν είχα ποτέ πρόβλημα. Η χρήση που κάνω βέβαια είναι των 500€ / έτος.

Και εμένα με ενδιέφερε ο χρυσός / μετοχές / κρυπτονομίσματα και γενικά όλα αυτά που έχει εισάγει τελευταία, αλλά διατηρώ τις επιφυλάξεις μου.

δεν ξερω.... https://www.finews.com/news/english-news/42721-revolut-blocked-accounts-money-laundering

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...