Προς το περιεχόμενο

Oι GeForce RTX 3070, RTX 3080 και RTX 3090 της Nvidia αφήνουν πίσω τους σκόνη


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 416
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

47 λεπτά πριν, Acmilangr2 είπε

η υποστήριξη variable refresh rate

VRR ειναι feature του HDMI 2.1 meaning ότι οποιαδήποτε συσκευή με τέτοιο input το υποστηρίζει (θεωρητικά). Είναι αντίστοιχο με freesync/gsync αλλα επίσης υποστηριζετε και απο καποιες "high end" tv μεσω Hdmi 2.0. (ελπιζω να δουλέψει με την samsung μου, που τωρα το freesync της είναι buggy με nvidia)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, Acmilangr2 είπε

Φίλε τις εξυπνάδες σου αλλού. Γιατί αμφιβάλω αν κατάλαβες και εσύ ο ίδιος τι έγραψες 

Κοίταξε και εγώ αγόρασα ένα pc με 2 2080ti sli και έδωσα 3000 τι να κάνουμε τώρα ;; Ο φίλος ποιο πάνω φυσικά και κάνει πλάκα ! Αν δεν μπορούμε να διαχωρίσουμε το σοβαρό από το αστείο καλό είναι να μην σχολιάζουμε ! 

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, luis_rambo84 είπε

Ημουν κάτοχος gtx 1080 ti και φρόντισα να την δωσω πολυ νωρίτερα και ετσι δεν εχασα και πολλά. 

 

προσωπικά δεν την έδωσα την 1080 ti αν και πήγα να το κάνω περσι στα 600€ δεν το μετάνιωσα τελικά, παίζει ακόμα με αξιοπρέπεια 2Κ,   κάτοχος απο το 01/18 και συνεχίζουμε, απλά θα τα σκάσω το 2021 προ τα τέλη πάλι ανάλογα πόσο θα έχει η 3080 ti και αν βγει και π;oτε και ποια υλοποίηση. Να έπαιρνα 2080 ήταν μάταιο για εμένα. Θεωρώ οτι η μετάβαση απο 1080ti σε 3080 ti θα ειναι χαοτική και θα αξίζει η μετάβαση.Αυτο το τη δίνω για να μη χάσω πολλά λεφτά δε το κατάλαβα ποτέ, δε το κρίνω απλά δε το καταλαβαίνω. δλδ αν είχα δώσει την 1080 ti στα 600€ και επαιρνα την 2080ti για να πάω στην 3080ti τι ακριβώς θα κέρδιζα?  🙂

Επεξ/σία από nosstrom
  • Like 5
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Retromaniac είπε

Δεν θα αργήσουν τώρα που βγήκαν οι 30xx

 

2.7x

2.7Χ είναι απο την προηγούμενη γενιά? Η γενικά από maxwell pascal Turing? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, nikos1965ny20 είπε

Κοίταξε και εγώ αγόρασα ένα pc με 2 2080ti sli και έδωσα 3000 τι να κάνουμε τώρα ;; Ο φίλος ποιο πάνω φυσικά και κάνει πλάκα ! Αν δεν μπορούμε να διαχωρίσουμε το σοβαρό από το αστείο καλό είναι να μην σχολιάζουμε ! 

Το απάντησε χωρίς να έχει καν σχέση με το ερώτημα μου. Είδε απλά το σύστημα μου και σκέφτηκε "για να του την πω" 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, nosstrom είπε

προσωπικά δεν την έδωσα την 1080 ti αν και πήγα να το κάνω περσι στα 600€ δεν το μετάνιωσα τελικά, παίζει ακόμα με αξιοπρέπεια 2Κ,   κάτοχος απο το 01/18 και συνεχίζουμε, απλά θα τα σκάσω το 2021 προ τα τέλη πάλι ανάλογα πόσο θα έχει η 3080 ti και αν βγει και ποτε και ποια υλοποίηση. Να έπαιρνα 2080 ήταν μάταιο για εμένα. Θεωρώ οτι η μετάβαση απο 1080ti σε 3080 ti θα ειναι χαοτική και θα αξίζει να δώσω την 1080 όσο θα κοστολογείται τότε για μια τέτοια μετάβαση.Αυτο το τη δίνω για να μη χάσω πολλά λεφτά δε το κατάλαβα ποτέ, δε το κρίνω απλά δε το καταλαβαίνω. δλδ αν είχα δώσει την 1080 ti στα 600€ και επαιρνα την 2080ti για να πάω στην 3080ti τι ακριβώς θα κέρδιζα?  🙂

για τα χρηματα που την εδωσα μηνες πριν ειναι καλα 430 ευρο για την founders edition. και συμφονω με οτι γραφεις και δεν σου κρυβω οτι  πονεσε η καρδια μου οταν την εδωσα γιατι πραγματι την καταχαρικα σε πολλα παιχνιδια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, d4ydr33m3r είπε

Η κακομοιρια του μεσου Ελληνα που τα μισα σχολια ασχολουνται με το τι θα κανουν οι χρηστες των καρτων Turing τωρα και πως θα τις πουλησουν δεν εχει προηγουμενο.. 
Πρωτον ολοι αυτοι επαιζαν μηνες οταν εσεις δεν παιζατε με αυτες και δευτερον οι χρηστες που αναβαθμιζουν καθε γενια και τα σκανε θα τα σκασουν και στην επομενη. Ειδικα αυτοι που περνουν ultra high end καρτες..
Μιρλα οταν δεν εχουμε και κραξιμο και μνησικακια και κουτοπονηρια για τον διπλανο για το πως θα πουλησει τωρα την καρτα του. Τι να πω παμε παρακατω.. Ελπιζω τουλαχιστον να υπαρχουν και καποια (ειμαι σιγουρος ελαχιστα) σχολια για χαβαλε και να μην ειναι ολα κακοπροαιρετα.. 

Εγω παντως ειμαι αυτος στην φωτογραφια.. Οσονουπω λογικα αν τα νουμερα επαληθευτουν .. :D

Παρα πολλα χρονια ειχαμε να δουμε τετοια αυξηση επιδοσεων σε μια σειρα Nvidia. Για την ακριβεια στο high end απο την 8800GTX τοσο μεγαλη αυξηση επιδοσεων και σε συνολικη σειρα δεν μπορω να θυμηθω κατι παρομοιο με βαση τα θεωρητικα νουμερα.

 

2080ti.jpg

At last someone spoke...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Retromaniac είπε

omg Η μεγαλύτερη διαφορα από την προηγούμενη γενιά ever. Οι next gen consoles έγιναν gameboy....

Αν καποιος μπορει να δωσει 3000 για να παιξει fornite οι νεες καρτες ειναι μονοδρομος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 λεπτά πριν, Silverage είπε

Περιμένω να δω αν είναι αλήθεια το ότι η 3070 θα είναι ταχύτερη απο την 2080ti. Αν ναι, θα κλάψω και μετά θα βάλω το χέρι στην τσέπη.

Ψιτττ φιλαράκι.

Θα σκουπίζω τα δάκρυα σου και θα είμαι εκεί δίπλα σου, αρωγός στο πόνο σου αρκεί μετά να πουλήσεις σε μένα την 2080 σου. :D :D :D 

Επεξ/σία από dpolal
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, EmptyPromises είπε

3090 σε θέλω παθιασμένα μόλις σε δω αμαζον στα 1000 και κάτω αχ θα γίνει του βαλεντίνουυυυυ χαχαχα

Ξέρεις φαντάζομαι ότι ανακοινώθηκε τιμουλα για 3090 ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
25 λεπτά πριν, EmptyPromises είπε

3090 σε θέλω παθιασμένα μόλις σε δω αμαζον στα 1000 και κάτω αχ θα γίνει του βαλεντίνουυυυυ χαχαχα

Εγω θα περιμένω καμμιά  καλή υλοποίηση 3090ti αν την δω για κάνα 600άρη την χτυπάω,όταν με το καλό έχω πάρει και μια 8Κ 120hz τηλεόραση😄

Επεξ/σία από ELMastas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...